Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • BlackJack21

    tag

    válasz Aidan85 #825 üzenetére

    "A H tarifát azért vetettem el, mert hűteni is szeretnék a hőszivattyúval, a H tarifa viszont csak októbertől áprilisig működik, ha jól tudom. :F"

    A H tarifa mindig megy, csak áprilistól októberig nincs kedvezményes ára, normál tarifával számolnak. A GEO pedig egész évben kedvezményes, de az napi szinten van kapcsolva (2x), 24 órából 20 óra üzemidőt biztosítva. Hőszivattyús fűtésre nem ajánlott.

  • LOTR

    addikt

    válasz Aidan85 #825 üzenetére

    ezt majd még gondoljátok át szerintem
    én így tudom a H tarifa működését: fűtési idényben a kedvezményes H tarifa kerül kiszámlázásra, míg az ezen kívüli időszakban (pl. nyáron hűtési üzemmódban) normál A1-es tarifa

    a napelemmel kapcsolatban az a helyzet, hogy sajnos éppen akkor termel leginkább, amikor nincs rá szükség, mert a legtöbb energiát hidegben és sötétben (nyilván van összefüggés) használjuk fel, ami jellemzően a téli időszakban van, a napelem meg nyáron termel

    hűtésre jóval kevesebb energia megy el a fűtéshez képest
    úgyhogy nem mindegy, hogy amikor sok energia kell (télen) akkor azt az áramot 24 Ft-ért veszed (H), vagy 38 Ft-ért (A1)

    de nálatok sokat gondolkodni sem kell, mert ahogy említetted már most is elfogy 5-6mwh évente, ami kb az 5kw napelem termelése, ha ehhez hozzájön egy hőszivattyú, akkor annak a költségeit kell csak fizetni leginkább 24ft/kwh áron a 38 helyett
    más téma
    ismét próbáltam hívni émi-t, úgy tapasztalom ez standard náluk, hogy több perces várakozások után, mikor végre felveszik, egyből megszakad a vonal, és kezdődhet elölről a folyamat, az ötödiknél már gondolkodtam, hogy próbálkozzak e újra

    - villanyszerelőtől semmit nem kell feltölteni, csak rögzíteni a költségeket és a kivitelezői adatokat
    - energetikustól kell szerződés is, de nem kell a 6. számú melléklet, csak az adatok szerepeljenek mindkét féltől és persze az ár

    - ha valaki olyan helyzetbe kerül, mint ahogy mi is, hogy a kivitelező rögzítette a szerződést a rendszerben, de a műszaki tartalomnál kiválasztani sajnos nem tudjuk, mert nem jelenik meg, akkor az volt a tanács, hogy vegyük fel azt a folyamatot egy másik kivitelezőhöz, de a leírásba írjuk le helyesen is, így legalább le fogjuk tudni adni (meg persze írjunk emailt, hátha jön használható válasz)

    - mindegy milyen névvel történt a pályázati portálra a regisztráció, az számít, hogy kinek az adatai vannak megadva és kinek az ügyfélkapujával lesz hitelesítve (ha ez nem a pályázó, akkor kell a meghatalmazás)

    One Ring to rule them all

Új hozzászólás Aktív témák