Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • StSanya

    őstag

    válasz hallador #10214 üzenetére

    Az Intellipower nem azt jelenti, hogy változtatná a fordulatszámát a meghajtó, hanem azt, hogy a legoptimálisabb fordulatszámra van állítva fixen az átviteli teljesítmény és a fogyasztás, hő és zaj tekintetében. Ez lehet 5400-től 7200-ig elvileg a WD szerint, de a független mérések szerint az így jelzett HDD-k konkrétan 5400 RPM körül vannak gyárilag, max. a modellekben lehet eltérés.

    Szerverbe valóban nem való, de NAS-ba igen, gari ideje is jobb, mint a Blue-nak és a Green-nek, (3 év vs 2 év, de én pl. még 60 hónappal vettem), halk, csendes. Jah, és a megadott 600 ezer parkolás se a Green szintű mechanikát feltételez...

    Abban persze egyetértünk, hogy ez Home cucc, csak gondoltam ne húzd le szegényt nagyon. :)

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

  • StSanya

    őstag

    válasz hallador #10221 üzenetére

    "Szerintem nem fogja a WD azt mondani, hogy ez egy green, más firmware-el. Ha benne van hogy "NAS", "NAS Pro" akkor máris 1,5 * -es áron kell adni, mert az olyan professzionálisnak hangzik. Ehhez meg általában a jótállás is más körbe esik. (Red Pro esetében értem az árat.)"

    Ez az igény, amit a gyártó nyilván kiszolgál, pl. egy gyors SSD mellé tökéletes egy halk, hűvös RED (pl. nálam is), meg persze terjednek a NAS-ok. A Green-ről rém sztorik vannak, főleg a HDD gyárakat érintő földrengés/árvíz utániakról, úgyhogy a specifikációban és garanciában nyújtott előnyökért érthető a felár, max. a mértékén lehet vitatkozni. De - ismétlem - nem mindegy, hogy 600 ezer vagy 300 ezer fejparkolásra van tervezve egy mechanika, amikor az alapértelmezett beállítása 8 mp-enként a Green esetén, s néhány Red firmware-nál is. S az se véletlen, hogy 24/7-re, 1 millió MTBF-el van specifikálva. Ha pedig egy adatmentőt megkérdezel, aki párat már szétszedett, azért fog mondani különbséget a Red és a Green mechanikája között, hidd el. :)

    Amúgy a Black és a RE között viszont inkább el tudom képzelni, hogy kevesebb a különbség, a fő eltérés a jobb rázkódásvédelem, a RAID (TLER) támogatása, meg nyilván a jobb elektronika, illetve Black-nál nincs specifikálva az MTBF (ahogy a többi desktop-é - Blue és Green - sem). S ugye a RE-re a WD rárak egy brutális felárat, ami csak akkor éri meg, ha ténylegesen RAID használat van, nagy teljesítmény igénnyel.

    "Igen ezt feltételezem, nem véletlen, hogy a red nas szériánál nem is ír többet a WD, de alaphelyzetben a technológia célja pont az volt, hogy változtassa a HDD a fordulatszámot, de csak akkor menjen feljebb ha tényleg szükséges, ha nem akkor marad 5400-on. A NAS szériánál sem nagyon megy feljebb általában. Ennek a következő fokozata az SSHD lenne."

    Félreérted, a technológia célja: különböző, de adott meghajtón belül fix RPM. Ezt a terhelésre váltakozó felpörgést/lelassulást el kell felejteni.

    "Annyira így van, hogy a WD le is írja, hogy ezek Desktop HDD-k más firmware-el:

    WD’s exclusive NASware technology, built into every WD Red hard drive."

    Nem, itt azt írja: "Desktop hard drives are designed for desktop computers. WD Red = NAS." Azaz kb. az asztali HDD-k az asztali gépekbe vannak tervezve, a WD Red pedig NAS-ba. S a NAS igénybevétel eltér egy asztali gép (itt ugye hagyományos, egy HDD-s PC-re kell gondolni, ahol rendszer + adatok együtt vannak, s megy mondjuk napi max. 8 - 14 órát, de azt se mindennap) igénybevételétől.

    Pl: StorageReview vagy AnandTech

    Szerk: Nah, megtaláltam, érdekes mérések a változó RPM-ről, jó ha 5000 RPM-el megy fix-en adott HDD: [link]

    [ Szerkesztve ]

    "Használati utasítás amatőröknek való! A profik rengeteg ideig szívatják magukat, majd fórumoznak egy kicsit..."

Új hozzászólás Aktív témák