Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • IBR

    junior tag

    válasz szallasi007 #18746 üzenetére

    Hali!

    Lesz olyan két DC-m, 8 gb ram és valami régi core 2 duo HP lapos gépek, de szerintem célnak megfelelnek majd (olyan 70-80 usert kell bejelentkeztetni max, de soha nem egyszerre).

    A disket nem rakom sehova, az adatokat lementeném róla és nullára írnám őket, mert van rajtuk pár logical BAD amit a nyomorúságos 2008, egy áramszünet és egy rossz RAM modul szerencsétlen összejátszása okozott.

    Én arra gondoltam, hogy a következő "szegény ember backup" tervét valósítanám meg:
    - Új FS-en 3 HDD:
    1 HDD OS
    1 HDD Data
    1 HDD scheduled incremental updates

    Az incremental lemez tartalmát tömörítve feltölteném egy dedikált O365 fiók OneDrive-jába minden alkalommal, amikor elkészülnek.
    Hetente chkdsk-t futtatnék, majd írnék egy PS scriptet, ami egy scheduled job segítségével időben parsolja az eventlog vonatkozó részét, és ha több mint 0 sector errort talál a diskeken akkor emailt küld a rendszergizda fiókjára, hogy nosza, itt egy potenciális BAD sector, tessék odafigyelni!

    Emellé mondjuk hetente páncélszekrényben tárolt külső vinyókra is rámenne egy backup, de ehelyett szívesen találnék valami kevésbé munkaigényes megoldást.

Új hozzászólás Aktív témák