Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MC Pite

    veterán

    válasz Bass #75094 üzenetére

    Nem ajánlottam (hisz nincsenek régi ladák a topikban), csak az adatlapokat raktam be. Sajnos ezek is elég felületes adatlapok, de minősítéseket, 40/100os viszkozitást, ViszkozitásIndexet (általában) látni rajta. Ahogy Farkas írja, megy mindegyikkel, de nyilván nem ugyanúgy/ugyanaddig. Különösen nagy baromság hogy ha pl 30.000 a csere, de nem írja le hogy csak pl az A5/B5-el, 10W40-el, félig ásványival nem kellene eddig használni. Ezt vagy tudod, vagy nem. Sajna a szerelők nagyja sem.
    Ahogy privátban írtam, valamiért megengedett, mint az 50%os hústartalmú készítmény. Valakiknek jó ez így, de az nem a fogyasztó. :(

    Bass: Olajszűrő pontos típusát nézd meg, próbáld kinyomozni a paramétereit, sajna sok nagyker program rossz szűrőt hoz, ez is lehet probléma az esetedben szerintem.

    Polonic: Ha kapok egy listát ami kell a topikba, összevadászhatom. Sajnos nem annyira egyszerű, mert az ACEA jelöléseknél sem úgy van hogy pl a nagyobb a jobb, plusz egy csomó paraméter viszonyszám. Rob leírt pár ajánlott olajat, max beraknánk az összefoglalóba. Pl az RN0700-asokat néztem meg jobban, enyémbe az kell, ott elég nagy a szórás, a te esetedben kisebb lesz.
    Plusz nem tudom van-e értelme összeszedni, mert mindig betalálnak emberek, amik szerint az a jó, ha sűrű instabil vacak van a motorban, és én hülye vagyok és biztos olajat árulok; pl az indexes Megane topikban is közölték hogy húzzak a g***be, mikor jeleztem hogy az adott okoskerekes autóba a megengedettek közül másikat javasolnék.
    Mert akiket érdekel a kenőanyag, fél óra olvasás után talál egy csomó jó leírást, és minimum azt már tudni fogja, hogy a felsoroltak közül melyik a legjobb az autójába.

    [ Szerkesztve ]

    <ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

Új hozzászólás Aktív témák