Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Agyasima

    senior tag

    válasz AMD Power #5696 üzenetére

    Itt azt írják, hogy nem véletlen, hogy az 1.9-es szívódízeleket drágábban adják. Egy bizonyos futás után lehet rájuk sokat költeni...

    toledói csöcsparádé | ''Az ég kék volt, a szemed szürke, én zöldet hánytam...'' | Trutymó terror

  • nagymalac

    csendes tag

    válasz AMD Power #5696 üzenetére

    1.5dCi Thaliakról mi a vélemény!?

    Nekem is egy ilyen van 65LE 2004-es.
    Az enyém céges autó volt 130k Km volt benne mikor vettem, akkor rá költöttem, vagy 100k mire kicseréltettem benne mindent. Mint vezérműszíj, görgök, vízpumpa, első féktárcsa + betét, motor és váltó olaj, szűrők.
    150k-nél tönkre mentek a porlasztó csúcsok amiknek a belsejét ki kellet cserélni az 180k volt a javítás. Szerelőm szerint a rossz üzemanyag miatt ment tönkre, amit tankoltam, azóta odafigyelek az üzemanyag minőségre csak Shell-nél tankolok.

    A kocsiról annyit a csomagtartó aránylag nagy, de rossz bele pakolni mélyen be kell hajolni hozzá. A belső tér pedig nem nagydarab embereknek lett tervezve, hátul inkább gyerekeknek való utastér van. Az ülés dönthető, de max 20 cm vastagságban lehet előre tolni bármit is a csomagtartóból. 5 személlyel klímával nem igazán akar menni, akkor már kevés a 65 paci. Néha szoktam utánfutóz azt is észre veszi, igaz nagy futót húzok, de üresben is nehezen viszi. Hosszabb utaknál, szoktam egy kis pihenőt tartani vezetés közben, és ha lehet átadom másnak a volánt, attól eltérően, hogy szeretek vezetni.
    Azért van jó tulajdonsága is, de szerintem ezek nyilván valóbbak.
    Pl alacsony fogyasztás (nekem 5 liter az átlag), biztosítás díj most 3500, 50k vettem rá 4 új nyári gumit, stb.
    A szűrők és motorolaj csere szerintem házilag is elvégezhető, ezek elég jól hozzá férhetőek és kevés szereléssel jár.
    Elég jól megy amúgy 2 felnőtt és 2 gyerekkel.
    Szerintem más típusokhoz képest jó a rugózása, ez főleg rossz utakon mutatkozik meg. Ami eleinte szokatlan volt, az autó billegése, kigödrösödött úton sáv váltásnál billeg mint egy csónak, de engem ez nem zavar.

    Két fajta ember van a normális és a horgász, én az utóbbiba tartozom.

Új hozzászólás Aktív témák