Új hozzászólás Aktív témák

  • zebra_hun

    addikt

    Üdvözlet Urak,

    néhány hete belekezdtem a memória tuning/optimalizálásba. Nem vagyok mestere a dolgoknak, sokat olvasok utána, tanulom. Volna pár kérdésem a "nagyoktól". Adott 2*16Gb CL14 3200MHz-es kit.(Dual Rank) Megállapodtam magammal, hogy 4133 CL17 az jó lesz, lényeg, hogy ne kelljen nagyon a ram feszt emelnem. Jelenleg:
    DRAM: 1.380V
    VCCIO és SA: 1.220V mindegyik. (HWInfo picit többet jelez ki, fene vágja miért)
    Proci 5.1Ghz, uncore 4.6GHz. Ez itt a képen jelenleg ahol járok. Testmem-el tesztelem, jelenleg stabil. Neten nagyon sok infó van arról, hogy mi az a ram fesz, amivel hosszú távon sem károsítom a memóriákat. Ez az 1.380V alacsony, de nem tudom, hogy fel merjek e menni 1.450, 1.5V-ra. Akkora fesszel szebb eredményeket is tudnék csinálni, de rutinom, tapasztalatom nincsen ebben. Másik kérdésem, hogy az RTL és IO-L értékeket eddig tudtam levinni, innen már instabil, hibás, vagy POST sincs. Mindig együtt lépkedtem velük, tehát ha az RTL és IO L volt 70 72 14 14, akkor 69 71 13 13 volt amivel lement a POST. Nagyobb "harapásnál" boot nuku. Egyesével idáig jutottam. Az IO Latencyt sok helyen látom, hogy leviszik 7 alá is, de nem megy nekem. RTL és IO -knak úgy álltam neki szigorúan, hogy a subtimingek stabilak, többször teszteltek voltak, nehogy emiatt vérezzek el. Szeretném a Latency-t lejjebb faragni, de itt most megakadtam. Köszönöm az építő hozzászólásokat, Üdv., Zeb

    (Éjjeles voltam, most elfekszem, de délután reagálok)

Új hozzászólás Aktív témák