Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • t72killer

    titán

    LOGOUT blog

    válasz bayarena #47326 üzenetére

    Igaz jó rég volt már a d7000-em, de a z6 fogásával semmi bajom, járt már ilyen a kezedben?

    Az igaz, hogy megjelent sok "játék" MILC, lévén az alapfunkciók már elférnek egy méretesebb kompakt téglatest-házában (lásd pl fuji x-t30, rakásnyi m43 váz), de minden gyártónál van komolyabb fogású darab, amit nagytelével is meg lehet tartani stabilan.

    A penetráció igen gyors, a számos gyakorlati hátránnyal, megkérdőjelezhető környezetvédelmi előnnyel, tripla áron adott villanyautók elterjedése ehhez képest semmi:

    Ebből látszik, hogy világszinten kb 40%-al kevesebb tükröst szállítottak le, mint tavaly, miközben a milc-ek eladási számai stabilak. A globál piac persze csökken a mobilok és az agyonhajszolt életmód miatt, de nem mind1, hogy a csökkenő tortából mekkora szeletet vágunk.

    Ha nikon fejes lennél, hová tolnád a fejlesztéseket? A félkész, de igéretes milc vagy a csökkenő DSLR-szegmensbe?

    Felhasználói szempontból mit jelent ez? Szimplán annyit, hogy DSLR rendszerbe erősen nyomott áron érdemes csak beszállni akkor, ha tisztában vagyunk a kompromisszumokkal: nincs normális videó, nincs vázstabi. Ezektől eltekintve még persze szuperül használhatók, sőt, jelen pillanatban pl gyors mozgások lekövetésére még jobbak a tükrösök. Kérdés kinek mi a fontos.

    [ Szerkesztve ]

    30€ Meta store bónusz Quest headset aktiváláshoz, keress priviben :)

  • Throme

    veterán

    válasz bayarena #47326 üzenetére

    Mobiltelónál és milcnél is megoldható, hogy tükörcsapkodós hangot adjon ki, szóval ha ez fontos, akkor bekapcsolod ezt a funkciót :P . Vannak markolatos milcek is, szóval a fogással se lesz gondod.

    A kicsi "kocka" milcek inkább arra valók, hogy akár egy zsebben elférjenek és többet legyen nálad, mint egy nagy tükrös.
    Ráadásul obival együtt zsebrevágható és mégis ott van veled az eqv. 24-70 (igaz nem fényerős verzióban, azok azért nem összecsukhatók).

    Néztem a nikon Z50 bemutatót és nem volt gondja a gyorsnak mondható mozgásokkal.
    A követő AF is működik.

    Az elektromos autós példádnál csak egy párhuzamot látok a milccel, az pedig az akksi kapacitás. A milcek jobban zabálják az energiát, de ez is orvosolható. A tükröshöz is vittem pótakksit, pedig 700 képet biztosan tud a milces 250-nel szemben.

    Nekem nagyon úgy tűnik, hogy a DX vonalat már elengedték (akár vázat, akár obit nézzük). FF meg nem szükséges mindenkinek.
    Az emberek is sodródnak a milc felé. Vagy váltottak, vagy párhuzamosan használják a két rendszert.
    Itt fórumozók (vagy már nem itt fórumozók) között is van pár ilyen.

    [ Szerkesztve ]

  • Roachy

    senior tag

    válasz bayarena #47326 üzenetére

    Ha már hasonlat az elektromos autó szerintem sem megfelelő.
    Inkább mondjuk a bakelit vs spotify. Mind a mai napig gyártanak új lemezjátszókat és adnak ki lemezeket.
    És miért? Mert van aki az analóg hangzást jobban kedveli mint a digitálist. Akárcsak fényképező esetében, van aki az analóg keresőt jobban szereti mint az elektronikust. Szerintem ezért fog megmaradni a tükrös technika.

Új hozzászólás Aktív témák