Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #40935168

    törölt tag

    válasz m3ss #10718 üzenetére

    Két különböző darab, szórhatnak is akár, egyik így, másik úgy rajzol. Más értelmes magyarázatot nem tudok arra, hogy DX-en beesik a képszélek élessége mint állat, FX-en meg csak normálisnak mondható mértékben.

    A skála értékei sztem normálisak, egy kisebb felbontású szenzor szimplán nem mutat annyi vonalpárt a legbrutálabb üveggel sem, mint egy nagyfelbontású - feltételezve ugyanazt az ideális üveget.
    A D7k 16MP és képes X vonalpárat felbontani, a D3x 24MP és képes Y-t felbontani, tehát máshol van mindkettőnél a skála max és ehhez képest mérnek utána. A relatív pozíció fontosabb sztem, azaz, hogy tökmindegy (szinte), melyik skálát nézed, 16-24 között orbitális különbség nincsen, így ami az egyiken brutál jó, brutál jó lesz a másikon is (feltéve, ha FX üveg, mert ugye DX üvegtől ne várjunk brutál számokat a képsarkokban FX szenzoron) :D

    Itt annyira szembeötlő tágon a képszélek berogyása DX-en (ahol mégannyira sem lenne szabad romlania, mint FX-en), hogy sztem vagy mérési hiba, vagy szar példányt fogtak ki.

    Szerk.: ne sirasd a DX-et, FX-re hány 2.8 fényerős standard stabis zoom van jelenleg ??? 1 és az sem 10 éve jött ki, hanem "tegnap" kvázi. :D ;)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák