Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • lugosi

    MODERÁTOR

    válasz gyapo11 #9934 üzenetére

    Szoktam látni youtubereknél ezt a fával ütögetést, nálam ez nagyon ritkán fordul elő (pl. amikor ismerősök szervezték a grillezést a városon kívül, és a szervezőről a helyszínen derült ki, hogy nem gondolt baltára, teljesen véletlen hogy bent volt a kocsiban a horgászós táskám egy olyan késsel ami éppen alkalmas volt erre, de baltát nem vittem - még - horgászni mert dínók kapására nem számítok), én ha tudom, hogy fát kell vágni vagy hasítani, akkor viszek magammal összecsukható fűrészt és/vagy egy könnyű kis fejszét (tomahawkot konkrétan, nem a dobálás miatt hanem mert egy mozdulattal szétszerelhető a fej és a nyél, és sokkal kisebb a fej tömege, mint egy baltánál), és akkor megoldom azzal. De ha olyan helyzet van, hogy ezek nem férnek bele a táskába akkor nyilván jól jön egy kés ami mindenesként ezt is megoldja, csak nálam nem jellemző.

    Fred23: van egy nagyon jó tri-fold ásóm (konkrétan ez: [link] , van hozzá hasonló azt hiszem gerber által gyártott, ez annak egy masszívabb, terhelhetőbb változata, nagyon ajánlom), igen mondjuk plusz súly, de megéri. Azt szoktam ilyesmire használni.

    Mondjuk, a fentiekből leszűrhető, hogy nem vagyok egy ultralight túrázó. :D

Új hozzászólás Aktív témák