Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • J0shu4M1ll3r

    senior tag

    válasz Atikusz #6383 üzenetére

    A 2007 májustól 2012.12.31-ig felhalmozott összeg évült el, illetve az azutáni összeg gyarapodott, de ilyenkor az is elévült? Tehát a teljes összeg,a mi akár még a következő 3 évben is hozzá jöhet (csak egy példa)?
    A jogerős végrehajtható okiratról nekem tudnom kéne, ha született igaz? Mármint arról már kötelesek lennének értesítőt küldeni? Ebbe az elévüléses dologba az nem befolyásoló tényező, hogy állítólag küldtek e-maileket?
    Konkrét felszólítólevél még nem jött csak a mai mail, amiben csak egy lista volt, ezért hívtam fel őket.
    Mondjuk így legalább én is tudom kicsit fedezni magam, mert az a fél misi nekem elég nagy pénz, főleg ilyen miatt.
    Még ennyit találtam közben a weblapon:
    Könyvtárunk új Könyvtárhasználati Szabályzata értelmében a 3. késedelmi felszólítást követően a könyvvel, illetve kölcsönzési díjjal tartozó olvasóinknak bírósági úton, fizetési meghagyásos eljárás keretében kell rendezniük elmaradásukat.
    Tehát akkor hiába indítanak ilyen eljárást, nem tudják rajtam "behajtani"?
    Amúgy ezt, amit leírtál, megemlíthetem szerinted majd az ügyintézőnek, persze normális hangnembe, hogy azért lássák, hogy inkább rendezném a hiányt, mintsem kifizetnék mindenféle összegeket?

    @devil-k:
    Hát ezt most egy életre megtanultam. És nem is 2 napos haverok.
    Néztem az amnesztia napokat, de itt ahova nekem kellene, utoljára 5 éve volt, és nem nagyon terveznek megint :(
    Nyilván nekem is az lenne a jó, ha vissza tudnám vinni, vagy pótolni a könyveket, és nem kellene egy kisebb vagyont otthagynom, azt meg főleg nem akarom, hogy szüleimhez (mert még a régi cím van az adatbázisukban) kimenjenek mindenféle kopasz, kigyúrt bácsik, aztán elvigyék a lakberendezés felét.
    Amúgy meg személyesen fogom majd bevinni, mert így is ciki, meg kellemetlen, hogy ennyire elmaradtam, ne gondolják még azt is, hogy gerincem sincs. Tisztában vagyok a hibámmal, csak kb majdnem összecsuklottam, amikor meghallottam az összeget.

    Köszönöm a válaszokat, így legalább tudok aludni :D

    "There are things you can't fight. Acts of God. You see a hurricane coming, you get out of the way. But when you're in a Jaeger, suddenly, you can fight the hurricane. You can win."

Új hozzászólás Aktív témák