Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • MaCS_70

    félisten

    válasz fjudors #18309 üzenetére

    Ezért is írtam, hogy általánosságban a normál esetekre vonatkozó normákra lennék nagyon kíváncsi.

    Magyarán: mi van akkor, ha az első szomszédom most nekiáll meztelenül füvet nyírni, aztán kitódul a család meztelenül tollasozni a frissen nyírt fűre, a második szomszédom meg erre hisztériás rohamot kap?

    Az én véleményem szerint magánterületen ezt nem lehet kifogásolni, de azért minden lehetséges intézkedést meg kell tenni azért, hogy ne zavarjunk másokat.

    Nem ismerek erre vonatkozó iránymutatást -- jogszabály meg szerintem konkrétan nincs.

    Hitcsaladja barátunk esetéből meg nagyon fontos körülményeket nem ismerünk. És lássuk be, hogy nincs okunk azt feltételezni, hogy ne mondana igazat. Nagyon biztos az álláspontja jogosságában, és vélhetően nem véletlenül állítja visszatérően, hogy a háza szabályosan épült. Nem mellesleg simán bele is fér az ügybe.

    Változatlanul azt vallom, hogy az ilyen súrlódásokat emberi kapcsolatfelvétellel kellene rendezni, amire ő valamiért nem hajlandó.

    Nagyon zárójelben tenném még hozzá, hogy szerintem objektíve nincs is ügy. Igazán megérteni sem tudom ezt a hozzáállást, de szíve joga... Láttam már sokkal, de sokkal rosszabbat is ugyanebben a témában.

    Amitől viszont egyre jobban tartok, hogy lesz egy jó kis jogi huzavona, jegyzővel, bírósággal meg akár rendőrséggel, amiből mindenki rosszul fog kijönni. A szomszédék és hitcsaladja családja is. És persze biztosított lesz az örökös ellenséges viszony, szó szerint generációkra prolongálva.

    MaCS

    Fán nem lehet motorozni, motoron viszont lehet fázni!

Új hozzászólás Aktív témák