Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • malystryx

    senior tag

    Sziasztok!

    A segítségeteket szeretném kérni. Mielőtt bármit is kérdeznék elolvastam az összefoglalót, amit utólag is köszönök szépen :) Nagyon kezdő vagyok e téren, kb. 2 éve kezdtem el hallgatni klasszikus zenét és egyre intenzívebben. De ami van nekem egy alaplapi hangkártya és egy 4-5000 ft-os headset, azzal nem sokra megyek. :) Vannak tapasztalatok hogy milyen az igényes környezetben hallott zene, egy másik apuka akinek külön zeneszobája van, másfél milliós csöves erősítővel és mindenféle pár százezres kábelekkel megáldott technika több ezer bakelit lemezzel és még sorolhatnám... Megmutatott pár lemezt és egyből ráharaptam a jazz zenére is. Aztán hazamentem és akkor koppantam nagyot amikor ugyanezeket a zenéket az otthoni környezetben is meghallgattam. Hát elment az életkedvem is, és feladtam :) Rá fél évre kiderült hogy havernak van komolyabb fejhallgatója. Megkértem a napokban hogy hozza el nekem, hogy mégis milyen. (Audio-Technika ATH-AD700X - nyitott és circumaural) és van neki egy külső hangkártyája, gondolom ez a DAC (Soundblaster X-FI). Ezen hallgattunk meg pár zenét, sajnos túl sokra nem volt idő, amikre én lettem volna kíváncsi természetesen nem találtam jót. A legalább 96 Khz megvolt, a 24 bit is, de vagy SACD sikerült vagy DTS hangzásban találtam. Ez utóbbit végülis rábírtuk a működésre a Foobar2000-ben egy plugin segítségével, érezni lehetett hogy erőltetni akarja a térhangzást de mintha egy burokba szorult volna az egész, de addig finomítgattuk amíg elviselhető lett, és ekkor jött az elhatározásom hogy szeretnék egy komolyabbat, mint amim most van, mert: A kedvenc Mozart hegedűversenyemet hallgattam és olyan hangok jöttek elő, amit eddig még nem hallottam, nem tudom leírni az érzést, de ez valami elképesztő! Szóval összehasonlítási alapnak ezt tudom csak magaménak. Valószínűleg ez a SB dac lenne nekem, mert megkapom tőle ajándékba, szóval csak egy fejhallgatót keresnék hozzá. Elnézést a hosszúért.

    1. Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?

    Otthon.

    2. Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?

    Zenehallgatás, klasszikus és jazz zenére elsősorban, de egyébiránt mindenevő vagyok, amiben sok gitár és dobjáték van, jöhet. Mikrofon nem kell.

    3. Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?

    Talán egy 40 ezer Ft, amiért nem veszik itthon a fejemet.

    4. Új vagy használt?

    Mindenképpen újat szeretnék.

    5. Circumaural vagy supraaural?

    Circumaural.

    6. Zárt vagy nyitott?

    Az általam inkább preferált zenéhez inkább a nyitott jobb, de mivel valószínűleg este hallgatnám, lehet hogy a zárt előnyösebb lenne a többiek miatt hogy tudjanak aludni. Ha esetleg nem probléma, mindkettőhöz szeretnék opciót kérni.

    7. Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az ami zavar?

    Ami a legtökéletesebb a klasszikus és jazz zenéhez, és azok a plusz hangok amik az olcsó fülessel nem jönnek ki, itt hallhatóak legyenek. Az az egyedüli dolog zavart, hogy nagyon lazán illeszkedett a fejemre, és minekután havernak kicsit gömbölyűbb a feje, neki jó, nekem nem annyira mert hosszúkásabb. :) Olyan érzés mintha ferdén lenne a fejemen és csúszna le.

    8. Honnan vásárolnál?

    Az itthoni boltok is szóba jöhetnek, de azt hiszem haver az US Amazon-ról is tudna nekem segíteni rendelni.
    Itt halkan megjegyezném hogy az Alzán 25k-ért ajánlott nekem egy HyperX Cloud-ot, de gondoltam itt is megkérdezem hogy mennyire elég arra amire én szeretném.

    9. Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?

    PC-ről szeretném hallgatni, Foobar2000-el és SoundBlaster X-FI HD hangkártyával.

    Előre is nagyon szépen köszönöm a segítségeteket. :R

    [ Szerkesztve ]

  • malystryx

    senior tag

    válasz #56474624 #77372 üzenetére

    Így van, erre céloztam, csak már így is sokat írtam, a feleségem nem szereti ezeket a zenéket. :) Köszönöm szépen Mindenkinek a segítséget :R , nagyon szépen szól az Audio-Technika de mást még nem hallottam, ezért is kérdeztem hogy hátha ismertek több gyártótól is termékeket. Az a HyperX Cloud mennyire felelne meg egy kezdőnek mint én? Igaz "csak" 25k az ára.

  • malystryx

    senior tag

    válasz kromatika #77385 üzenetére

    Szia, nagyon szépen köszönöm a választ :R , az Audio-Technika hangzása nagyon tetszett, így elég valószínű hogy emellett teszem le a voksomat, ráadásul úgy hogy az X-FI ki tudja hajtani, nekem ez bőven elég. :) A Yamaha linkjét is mindenképp elteszem, nálam japán gyártmányok nagy előnyt élveznek nem csak hangtechnikában. :)

  • malystryx

    senior tag

    Sziasztok!

    Legyetek kedvesek segíteni a döntésben. :)

    1.) Hol szeretnéd használni a fejhallgatót?
    Csak itthon.
    2.) Milyen célra szeretnéd elsősorban használni?
    90%-ban gaming, tehát a headset mindenképp fontos lenne. Dolgom végeztével nem ritka hogy elkezdek zenét hallgatni, erősen metált, a klasszikus 80-as éveket szeretem. :)
    3.) Mennyi a fejhallgatóra szánt maximális összeg?
    50-100k között, de ha alatta is van, szívesen fogadom.
    4.) Új vagy használt?
    Mindenképpen új.
    5.) Circumaural vagy supraaural?
    Circumaural.
    6.) Zárt vagy nyitott?
    Zárt, mellettem néznének tv-t. :B
    7.) Milyen hangzást vársz a fejhallgatótól, mi az, ami zavar?
    Nem vagyok válogatós, de nagyon szeretem a jó basszust. :))
    8.) Honnan vásárolnál?
    Elsősorban itthonról, de ha van megbízható külföldi forrás, az is szóba jöhet.
    9.) Milyen forrással rendelkezel (miről hallgatnád)?
    Ez nálam a nagyon szűk keresztmetszet. Van ugyan DAC-om, de régi és sajna a mikrofon része nem jó (SoundBlaster X-FI HD), így azt a külső hangszórókkal használom, valamint hozzá van egy szintén régebbi AudioTechnika fejhallgató ATH-AD700X (nyitott, circumaural) de ez csak zenére van. A játékra használt fejhallgatóm sajna az alaplapit kényszerű használni, ami egy integrált realtek chip, de állítólag jó. :F (Asrock X570 steel legend) Játék közben nem panaszkodom, de nyilván tudjátok, hogy egy alaplapi sosem az igazi. :N
    A játékra használt fejhallgatóm pedig egy HyperX Cloud Alpha Blackout. Anyaghasználatban és minőségben sem tetszett meg, a headset részére is panaszkodnak a társak, túl halk.. Azt is csodálom hogy még nem szakadt szét a párna rész. :DDD Kb. 2 éve tájékozódtam nálatok hasonló ügyben, akkor még a Steelseries Arctis 7 is szóba jöhetett volna, de nem azt akciózták le akkor. A fiamnak vettem egy 5-öst kb. 1 éve, arra azt mondom hogy a párna minősége és az anyaghasználat mérföldekkel jobb, és a headset is.

    Hát ezek a cuccaim, nem tudom lehet -e valamiben előrelépni, köszönöm előre is, nyugodtan írjátok meg ha valami totál gáz, sajna akkoriban ennyi volt a keret rá. Bocsánat ha hosszú voltam. :R

Új hozzászólás Aktív témák