Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #93040384

    törölt tag

    Sziasztok!

    A segítségetekre lenne szükségem, nagyon megköszönném ha valaki tanáccsal tudna ellátni. Visszaolvasgattam a topicot is, de nem igazán jutottam semmire sem...

    Fejhallgatót szeretnék vásárolni, újan, kizárólag otthoni zenehallgatásra használnám, az alábbi műfajokra: rock, blues, jazz, klasszikus, folk (pl. Eric Clapton, Norah Jones, Imagine Dragons), és egy kevés pop zene is néha.
    Nyitott fejhallgatót részesítem előnyben.

    Jelenleg egy Omnitronic SHP-600-at használok több éve nagy megelégedettséggel. A forrásom jelenleg egy HP laptop, ez Bang & Olufsen audio van, és a fejhallgató kimenete is nagyon tisztességes, pár más laptop fejhallgató kimenetét próbáltam már (pl. Lenovo), vagy pár külső hangkártyát is próbáltam, de ennek a laptopnak fejhallgató kimenete szól a legjobban véleményem szerint. Tehát akár maradhatna ez is, bár akkor kisebb impedanciájú, könnyen hajtható fejhallgató jöhet szóba.

    Amiket kinéztem, és nem tudok dönteni ezek között:
    -Audio-Technica ATH-AD900X
    -Sennheiser HD 660 S
    -Hifiman HE400SE
    -Hifiman Sundara
    -Egyéb (???)

    Az audiofil hangot keresem, volt egy több millió forintos hifi láncom, abba raktam minden pénzemet, amit fél éve adtam el, és egy jobb fejhallgatóval szeretném pótolni, viszont arra pedig nem vagyok hajlandó olyan sokat szánni, elég ha egy kicsivel jobb hangot kapok addigis, amíg nem engedhetek meg újra magamnak egy hifi láncot.

    Nos, ha a HE400SE-t venném, akkor biztosan maradna a HP laptop audió kimenete, ha pedig a többiben gondolkodnék, akkor beruháznék egy fejhallgató erősítőre + DAC-ra, például az AudioQuest DragonFly Cobalt-ra, bár tudom hogy nem a legjobb párosítás legtöbb fejhallgatóval.
    Ennél magasabb kategóriás fejhallgatókat nem néztem, mert nem látom értelmét, mivel a forrásom a laptop lesz, tehát szerintem hiába költenék el egy fejhallgatóra több százezer forintot, nem hinném hogy megtudná mutatni az én láncomban a teljes tudását.

    Köszönöm a segítséget előre is.

    [ Szerkesztve ]

  • #93040384

    törölt tag

    válasz Sinesol #98504 üzenetére

    Értem, köszönöm szépen a válaszokat.

    A Cobalt-ot akkor elfelejtem, egyébként sem olvastam sok jót itt róla a fórumon, csak a tesztoldalakon inkább, amiknek a véleményére már nem sokat adok.

    Ha a Sundara-t venném + a DX3Pro+-t, akkor az most 259.980 Ft lenne, és ehhez még kéne egy minőségi USB kábelt vennem, tehát ilyen 300.000 Ft-ba lenne. Ezt még át kell gondolnom, hogy megéri -e nekem, az biztos, hogy itt már minőségi hangot kapnék.

    Legszívesebben a HP laptopom fejhallgató kimenetét használnám, és ahhoz vennék olyan 100k alatt kapható, jó ár-érték arányú fejhallgatót, mert a Sundara-t és a HD660S nem szívesen venném meg a laptophoz, szerintem nem kapnám meg a teljes tudását így úgy sem.

    Esetleg tudtok -e ajánlani ebben az árban olyat, ami könnyen hajtható?
    A másik lehetőséget még át kell gondolnom, de nálam a fő prioritás a hi-fi, így a jövőben inkább a maradék pénzt abba tenném bele szívesebben.

    Köszönöm.

    [ Szerkesztve ]

  • #93040384

    törölt tag

    válasz -NoVa- #98508 üzenetére

    Köszi a tanácsokat. A HyperX egyszerűen nem tetszik, még ha jobb lenne hangban, akkor sem kéne.

    A Grado márkát ismerem, a másikat nem, az SR325E típusban gondolkodtam először, viszont elvileg kényelmetlen hosszútávon, így lemondtam róla, és ahogy látom az alacsonyabb szériásoknak is ugyanilyenek.

  • #93040384

    törölt tag

    válasz Sinesol #98510 üzenetére

    Szuper, köszi! Ezt nem is tudtam. Akkor talán az lesz, még át kell gondolnom. :R

  • #93040384

    törölt tag

    válasz Gzula[HUN] #98512 üzenetére

    Értem, köszi a segítséget Neked is.

    Szívesen vennék fejhallgató erősítőt + DAC-ot is, de nekem pont hogy egy kompakt méretű lenne a megfelelő, mint az Audioquest Dragonfly például, ehhez nem kell USB kábelt vennem és a konnektorba sem kell bedugnom, csak a laptopba. Esetleg nincs -e hasonló, ami ilyen, és jobb, mint a Cobalt? (Bár ez már másik topicba tartozik ha jól tudom, úgyhogy elnézést kérek)

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák