Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • p_adam

    addikt

    válasz Mardel #96937 üzenetére

    Nem árfüggő és a high-end fejhallgató gyártók is pont arra mennek rá, hogy legyen egy saját "house sound" amit csiszolhatnak tovább (vagy megunják, csinálnak másikat) mindenkinek merőben más az elképzelése arról, hogy mi a "jó" hang vagy az is hogy most milyen sugárzó, kialakítás stb. a legjobb ami már önmagában befolyásolja ezt a dolgot.

    Mindenesetre egy CEC HD53N-ről szimmetrikusan hajtva a HD600 egyáltalán nem unalmas, ezidáig jobb Sennheisert még nem hallottam (és a CEC-vel se hallottam jobb fejhallgatót, valószínű ennyi év távlatából csak lenne, ha keresnék, most nincs hozzá egyáltalán semmi :) ). Neutral-warm. Ütős. Egyáltalán nem csak klasszikus zenére jó.
    Ami gyengéje, hogy nem fedi le a teljes frekvenciatartományt, sub mélyben és magasban nem valami kiterjesztetett, ezáltal a tere se nagy, mivel dinamikus, ezért elég lassú, stb. technikai dolgok, amit mások már túlhaladtak, csak más dolgok rovására.

    A Nova Signature-ről is azt gondoltam, hogy unalmas, most meg már az egyik legjobbnak tartom egy erős tranzisztoros erősítőről.
    Az ilyen jellegű fejhallgatókra egyébként az is jellemző, hogy bátran lehet küldeni nekik a hangerőt, az "izgalmasabb" fejhallgatók meg magas hangerőn szétesnek, ami eleve megnehezítheti ezeket az összehasonlításokat.

Új hozzászólás Aktív témák