Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Dimaj #74501 üzenetére

    Beszélgettem erről egy AT-s úrral.
    Röviden az volt, hogy tudják ők is, hogy az "sz@r", de erre van igény azon a (bőséges) szinten ahol az embereknek ennyit ér meg egy ilyen eszköz.
    Aztán van az a szint ahol a zeneszerető ember szeretne minőségi kikapcsolódást és ezért hajlandó költeni is rá.
    Na most azon a szinten - nyilván a felső polcok - bármelyik AT modellt veheted, nyitott, zárt stb, egyik sem az a "sz@r" mint az m50-m50x.

    Én is úgy gondolom, hogy a zene érzelmi hozadéka a középtartomány érdeme elsősorban. Ha az sz@r, akkor nekem kuka az egész, mindegy milyen csilingelő magasok meg pincemélyek vannak még ott.
    Volt, hogy nekem is teccett a "diumdisum" hangzás, amikor még nem tudtam, hogy ez sokkal jobban is tud szólni, és hogy sokkal több és többféle zene tetszik mint addig.
    Az egy régi AKG fejessel volt egy akkori ismerősnél, nem tudom melyik modell volt (1997).
    Aztán később vettem egy AKG K301xtra-t, ami emlékeztetett rá.

    Igénylem én is a mélyeket (is), de megfigyeltem azt, hogy ha jó minőségben szólnak a mélyek, akkor azoknak súlya van, érzete, és az nem igazán a mennyiségtől függ.
    Az olcsóbb kategóriában ezt nem tudják(?) megcsinálni, ezért mennyiséggel kompenzálják, amiből az lesz, hogy fárasztó, meg fejfájdító. A közepeket kiherélik, hogy még ütősebbnek tűnjön a dolog, csak hát ezzel a zenét is kiherélik - még a "diumdisum" zenéket is.
    A planárok azért népszerűek, mert ők tudják a súlyos mélyeket, gondolom a technológiából adódóan, és olcsóbban is már meg lehet ezt tőlük kapni, mint általában a dinamikusoktól.
    Legfeljebb be kell áldozni a magasokat, mert az viszont a gyengeségük. Ott inkább azokért kell perkálni többet.
    No mindegy.
    "Jó közepek nélkül mit érek ééén?" - Kérdezhetné Pandora :DDD

  • Dave™

    nagyúr

    válasz Dimaj #74501 üzenetére

    Na azon már én is gondolkodtam, mert szerintem az a leginkább túlértékelt AT fejhallgató. Ráadásul nincs is benne sok közös a többi audio-technicával.

Új hozzászólás Aktív témák