Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fericske

    addikt

    válasz Samtya #53910 üzenetére

    Nagyon kényelmes viselet, annak ellenére, hogy inkább supra mint circum. Kisfülűeknek lehet circum.

    Kimondottan flat EQ-ja van, mint mondjuk a k550-nek, csak a középmagas kiemelés nélkül, megfelelő részletezettséggel. Akár stúdió munkára is alkalmas épp ezért.
    Nem az én ízlésem hangra amúgy. A k550 is megy. Számomra ezek a hangolású fejhallgatók nem zanehallgatáshoz valók. Mastereléssel meg nem foglalkozok. Egy haveromnak néha besegítek ha kéri, de van hozzá neki cucca. Mondjuk aki ilyesmi fejesekkel dolgozik sem használja őket zenehallgatáshoz feltétlenül. De van akinek meg ez kell.

    Telefonhoz az Msr7 meg a Denon jobb választás mint a FA-03ti, bár ez nem volt benne a kérdés sorban, úgy rémlik.

    [ Szerkesztve ]

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz Samtya #53910 üzenetére

    Elsősorban utcára való fejes szerintem. És valóban inkább supra, mint circum, de a legkényelmesebb supra, ami valaha is a fejemen volt. Legalább annyira kényelmes, mint a Sony MDR-XB 300/700/900, amit ebből a szempontból etalonnak szoktak tartani, de a kényelmességet a Denonnál nem a nagyon puha fülpárna, és a nagyon kicsi szorítóerő biztosítja, mint az említett Sonyknál, hanem a speciális ötszögletű párnakivitelezés, aminek következtében egyenletesen fekszik fel a fülre, és a nyomást a lehető legnagyobb felületen adja át.

    Fericske fórumtárshoz hasonlóan, azt tudom mondani, nem pont az én ízlésemnek megfelelő, de pont ellentétes okok miatt, mint Fericskénél. (Látja, mennyire különböző lehet még azok elvárása is, akik egyébként egy adott dologban egyetértenek.)
    Az AH-D340-es számomra úgy kiegyenlített, hogy közben megtartja a Denonokra jellemző kissé lágy, puha megszólalást, biztosítva egy, az igazi masterelésre szánt fejhallgatóknál számomra melegebb hangképet, de mégis azokhoz hasonló sok részletet mutat, és nem vesznek el ebben a melegségben a felvétel hibái sem. Ez utóbbi sokak számára, főleg utcai használat során kellemetlen lehet.

    [ Szerkesztve ]

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák