Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • #71562240

    törölt tag

    válasz priti #29247 üzenetére

    Szerintem nem volt itt félreértés egyikben sem.

    Az elsőben azt mondtad, hogy "Az emberi hallás hangelemzés útján különbözteti meg a hangokat, hangszíneket, és nem a hangrezgés időbeli lefolyása alapján...", én meg elmondtam, hogy ez így nem igaz, ilyen szempontból az emberi hallás nem hangelemzés útján különbözteti meg a hangokat, hangszíneket - különösen, mivel zenehallgatásról van szó, nem pedig mondjuk igazságügyi procedúrákról. Az emberi hallás többek között az időbeli lefolyás alapján is különbözteti meg a hangokat és hangszíneket, különösen, mivel...

    A másodikban degradáltad a hangsugárzómérés eddigi legsokoldalúbb formáját, amely nagyon sokat segít a hangminőségelemzésben is, én pedig megvédtem annyira ezt a mérésfajtát, amennyire ez a mérésfajta megérdemli a védelmet - a tökéletlenségeivel együtt. A hozzáértők valamint művelt laikusok számára sokatmondóak ezek a mérések a hangsugárzó hangminőségére és konstrukciójára vonatkozóan - hogy a témában teljesen tájékozatlanok számára nem jelent semmit egy ilyen diagram, az természetes, ez így van a világ minden dolgával. A tudomány a tájékozottaké és a művelt laikusoké, a tájékozatlanok nem számítanak. Te azt mondod, tájékozatlan vagy, mégis gondolsz valamit a tájékozottak számára fenntartott dologról. A tájékozatlanok milyen alapon gondolnak valamit egy adott dolgról, amely dolog a tájékozottak privilégiuma? Egy ilyen diagram sokat mond az avatott szemlélő számára. Fontos dolgokat. A hangminőségről is. Persze nem helyettesít semmiféle meghallgatásos hangminőségvizsgálatot, de nagyon sokat meg tud jósolni annak eredményéből, és ezen eredményt nagyon sokmindenben meg tud okolni. Mi bajod van ezzel, nem értem.

  • .DLL

    veterán

    válasz priti #29247 üzenetére

    Egyszerű példával élve vegyünk egy túlzó esetet: a hangsugárzóra adunk egy (tetszőleges hallható) frekvenciát, majd azt elvéve, az még 2 másodperc múlva hallhatóan rezeg. Ez azt jelenti, hogy egy dobütés nem a másodperc tört részéig lesz hallgató, hanem elkenődve a következő dobokkal és hangokkal, össze-vissza hullámzik a membrán. Amelyik gyorsan lecsillapszik, az tisztábban, kontrolláltabban, pontosabban adhatja vissza a hangokat. Elsősorban ezt a lecsillapodást, rezonancia elhalást mutatja ez a diagram.

    (P.H.)

Új hozzászólás Aktív témák