Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • priti

    addikt

    válasz #71562240 #29248 üzenetére

    "én meg elmondtam, hogy ez így nem igaz, ilyen szempontból az emberi hallás nem hangelemzés útján..."

    Értem, hogy rávágod, hogy ez így nem igaz. A matek a Fourier-analízisnél van. Azt mondjuk, hogy egy adott f függvényt bizonyos értelemben jellemzik a Fourier-együtthatói. Ennek alapján lehetőség van arra, hogy az általában bonyolultabb f függvényt (időben változó jelet) egy sok vonatkozásban egyszerűbb számsorozattal adjunk meg. Ezt a műveletet Fourier-analízisnek nevezzük: áttérünk az időtartományból a frekvenciatartományba.
    Itt kell minimum egy rövid kettő perces a konverzióról. Ideézet a videóból: "Az ingerület keletkezésének a helye kódolja a hang magasságát." Aztán majd végül az agyban kialakul egy hangérzet.
    Nyilván vajnyi kevés vagyok ahhoz, hogy egy hsz-ben leírjam érthetőbben, hogy min rugózom, de egy fizikai rezgés időbeli lefolyása és egy hangérzet közötti korreláció tartok tőle, hogy egy hangyányit azért bonyolultabb, mint azt alattad írják nekem magyarázóan.
    Tehát vagy az van, hogy eleget tudok ahhoz, hogy tudjam, hogy semmit nem tudok és meg is érkeztem filozófiai magasságokba, vagy ez tényleg sokkal egyszerűbb. Nekem nem tűnik egyszerűnek. Nagyon nem. Én még ezt rágnám szerintem egy 20 évig minimum, ha ez engem mélyen érdekelne mire feladnám, mert már nem egy élet volt kevés hozzá, szóval a 20 év az egy nagyon optiomista várakozás a belekezdés pillanatában.

    [ Szerkesztve ]

    Hardverlesen

Új hozzászólás Aktív témák