Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Robi BALBOA

    őstag

    válasz fattyu #25395 üzenetére

    Ja igen, cseréltettem csak a fejes miatt! :DDD

    Viccet félretéve, elsőre sem éreztem úgy, hogy nem illene a fejemre, de mivel többen szóltak, hogy igazítgatás sokat segíthet a dolgon, csak ezért kipróbáltam többször, a legjobb ezedményt úgy kaptam, hogy egy kicsit a füleimre nyomtam a fejest, de sokat nem javult és ettől jobban nem létezik, hogy valakinek a fejére illeszkedjen.

    Tuning mindenek felett! Legjobb a Legrosszabb! by Karesz:) , Én: és mivel iszod a Vodkát Karesz? Karesz: Hát,Ö?!?> Haverokkal!:) , Nem az a lényeg honnan jössz, hanem, hogy mit ISZOL!!! by-Bekő Lacika- /Abit és Fatal1ty alaplapokat Keresek!/

  • zsocy

    őstag

    válasz fattyu #25395 üzenetére

    +1

    Kár ezen vitázni. Ha univerzális fejünk lenne akkor lehetne, de nincs.
    Pár hsz-el feljebb a kolléga befőttesgumival tuningolta a méregdrága AT fejesét mert nem illeszkedett, és így a hang sem volt rendben. 10 forintos befőttesgumi, és minden a helyére került. Másnak meg biztos elsőre jó lett volna, különben egy darabot nem adtak volna el belőle, vagy gyárilag kapott volna gumituningot.

    Igazából nem mindenki hangmérnök és audiofil itt. Én nagyon tisztelem és mindig örömmel olvasom a nagy öregek és tényleg jó hallásúak véleményét, de amit ők kihallanak az lehet másnak fel sem tünik. Az 551 anyagminőségre, megépítésre is teljesen jó fejes, és azt mindenki észreveszi ha van hallása ha nincs. Persze lehet hogy őt is zavarná a rossz magas, de ezért írta eddig mindenki hogy halgassa meg mielőtt megveszi.

  • gaborka8x8

    aktív tag

    válasz fattyu #25395 üzenetére

    Igen, a fejformához való illeszkedés, vagy nem illeszkedés az az érv, ami általában ultima rátióként szokott felmerülni.
    Én valahol mégis máshol keresem az okokat. Mégpedig valahol ott, ahol fapaci is kereste egy ehhez hasonló beszélgetés alkalmával: "A nagy eltéréseket inkább a hallgatott muzsikákban keresném. Tudtommal Te leginkább elektronikus zenét hallgatsz (?), ahol nincs sok realitása a valósághű hangzásnak. Jómagam, meg valószínűleg az összes zenész képtelen elfogadni egy olyan technikai eszközt, ami teljesen átformálja a valóságot és egy új világot teremt."
    Magam is azt gondolom, hogy ennek a fejhallgatónak a megítélésének ilyen végletességére, elsősorban a hallgatott zenék adják az okot. De bevallom, ebben sem vagyok biztos. Mindössze azt látom, hogy ezt a fejhallgatót valaki vagy nagyon szereti, vagy elviselhetetlennek tartja. Egy adott eszközzel kapcsolatos ilyen mértékben szélsőséges vélemények lehetséges okai nekem ellenben mindig nagyon "birizgálják" a fantáziámat.

    "A zene nem azért van, hogy ne legyen csend! " (Pernye András)

Új hozzászólás Aktív témák