Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • SsPL711

    őstag

    válasz itroh #24921 üzenetére

    Vezeték nélküli füldugó? :DDD ;]

    NP(1) Garmin Venu 2, HW Watch 3 Pro / Honor Watch GS pro / HW Watch GT 2 Pro

  • #71562240

    törölt tag

    válasz itroh #24921 üzenetére

    Remélem, most leszek annyira szájbarágós, hogy semmiképpen ne magyarázhasd félre.

    "Mit ajánlasz?"
    Azt mindenképpen ajánlom, hogy .DLL-t ne akard belevonni a trollkodásodba, mert nem lesz erre vevő, ugyanis ő érti amit beszélek, és én is értem, amit ő beszél. Hogy az ővele folytatott beszélgetésemet bele akarod vonni a te háborúdba, az enyhén szólva is nem szerencsés, ővele hosszú hónapok óta értőn és értelmesen beszélgetünk, és még egyikünknek se jutott soha eszébe, hogy valamelyikünk "belekötött" volna a másikba. Ez a te (egyszemélyes) háborúd, nem találsz hozzá .DLL-ben szövetségest.

    "Sztem elég nyíltan leírtam milyen célra szeretném használni a fejhallgatót." Nem igaz. Amit pedig leírtál, arról jeleztem, hogy nem ennek a topiknak a témája.
    "Még ki is másoltam az általad annyira ismert topicösszefoglalóból." Nem igaz. Amit pedig a témaösszefoglaló kapcsán ideírtál, az lényeges pontokon ellenkezett a témaösszefoglaló szövegével és szellemével, miszerint "Ez a topik kizárólag zenehallgatáshoz való...".
    "Érdekes, hogy rajtad kívül mindenki tudott kötekedés nélkül válaszolni." Nem igaz. Rajtam kívül senki nem válaszolt a kérdésedre, amire egyedül én válaszoltam (a "kérdés" ugyebár az adott esetben az volt, hogy "esetleg a Maxell Retro Dj mennyire felelne meg nekem erre a célra?") Én voltam az egyedüli, aki reagált erre a megválaszolhatatlan, és egyébként az általad megadott paraméterek mellett topikidegen kérdésedre. Én pedig nem kötekedőleg válaszoltam, hanem segítőleg. Sajnos nem voltál hajlandó értelmezni a szövegemet.
    Azt amit .DLL-nek írtam, nem neked írtam, felesleges azt önös céljaid érdekében "értelmezni próbálnod", .DLL-lel ugyanis félszavakkal is megértjük egymást, ellenben te nem értesz hozzá, ergo az a kifacsarás lesz belőle, ami lett. Ezt tudnám hosszan elemezni, de minek. Neked elég annyi, amit érzékeltettem: azon filmek esetében, amely filmek esetében "filmnézéshez" keresnek hangsugárzót (jelesül fejhallgatót), nagyon más követelményeknek kell megfelelnie a hangsugárzónak (fejhallgatónak), mint a zenehallgatásra való hangsugárzók (fejhallgatók) esetében - függetlenül attól, hogy "zene" is van sokféle, és némelyik "zene" hasonlít a "házimozi" igényekhez. A "filmnézéshez keresett" fejhallgató tehát nem "zenehallgatásra való" fejhallgató, hanem sokmindenben ellentétes azzal - ez a topik pedig a zenehallgatásra való fejhallgatók topikjaként határozza meg magát. A két szcéna persze a szélein össze tud érni, de ez most mindegy, mert te eredetileg azt írtad, hogy filmnézésre és játékra keresel fejhallgatót, amellyel kerülnéd a zenehallgatást, és csak a kritikám hatására vetted bele a szempontjaidba utólag a zenehallgatást és (horribile dictu!) a zeneszerkesztést - megjegyzem hazug módon úgy téve, mintha eredetileg is azt írtad volna, pedig épp az ellenkezőjét írtad eredetileg.
    Még egyszer az ajánlat: te kezdtél háborúzni, ez a te egyszemélyes háborúd, amely a szövegértelmezési nehézségeid eredménye, ne akarjál szövetségest keresni a háborúdhoz, főleg, hogy nincs is a háborúdhoz még ellenséged se, mert én nem vagyok. Én segítettem neked. Most is. Többek között őszinte beszéddel, és nem mellesleg a "kérdésedre" adott használható válasszal - és visszakérdezéssel az esetleges még használhatóbb válasz érdekében, már amennyiben a tematikád egyáltalán ennek a topiknak a része tud lenni.

  • #71562240

    törölt tag

    válasz itroh #24921 üzenetére

    Még szájbarágósabban:

    "Ha azt írom, hogy akciófilmet akkor ajánlasz vmit ami dinamikus? Vagy ha azt írom,hogy dráma akkor vmit ami átadja a szimfónikus filmzene mélységét??"
    Aki drámához, értsd "művészfilmhez" keres fejhallgatót, az nem "filmnézéshez" (és főleg nem játékhoz) keres fejhallgatót, hanem az zenehallgatáshoz keres fejhallgatót - amit (mellesleg?) filmnézéshez (is?) használ, hiszen hasonlóak a hangkarakterbeli követelmények. Az keres "filmnézéshez" (és játékhoz) fejhallgatót, aki akciófilmek nézéséhez keres. Az "akciófilmek" hangkarakterbeli kívánalmai ellentétesek ezen topik kívánalmaival, vagyis a zenehalgatás kívánalmaival. Az keres "filmnézéshez" fejhallgatót, akinek a hangdobozos rendszere házimozi rendszer, amely sokmindenben ellentétes a zenehallgató rendszerrel. Aki zenét hallgatni is szeret és akciófilmet nézni is, az lehetőleg két rendszert épít ki, egy zenehallgatót és egy házimozit - ha teheti, és ha van annyira igényes. Vagy pedig egyetlen rendszert épít ki, egy (sztereó) zenehallgató rendszert, amin mellesleg nézi a neki tetsző filmeket vagy "filmeket" is, illetve játsza a játékokat is, miközben az "akciófilmjei" és a játékai kárára megalkuszik a szetereó rendszere ezirányú "hiányosságaival". Merthogy két külön, némely lényegi paraméterben ellentétes követelményrendszer a zenehallgatás versus a házimozi-játék. Ez a topik a zenehallgatási fejhallgatók topikja, a zenehallgatási fejhallgatók pedig más hangkarakterbeli követelményeknek felelnek meg, mint a "házimozi" illetve gamer fejhallgatók. Aki "filmnézéshez" és játékhoz keres, az itt nem jó helyen jár - persze a két követelményrendszer a szélein összeérhet, mint a nácizmus a bolsevizmussal.

    De persze mindez független az eredeti "kérdésedtől", ahonnan elindultunk, miszerint a Retro DJ mennyire felelhet meg a céljaidnak más egyéb (drágább) fejhallgatókhoz képest - ezt csak saját meghallgatással tapasztalhatod meg, döntheted el. Vagy ha ragaszkodsz a "kérdéshez", rámondjuk, hogy 42 - illetve én még ennél is konstruktívabban elmondtam, hogy kb. annyival gyengébb a Retro DJ hangja az említett Superluxhoz képest, amennyivel olcsóbb, de legfőképpen teljesen más is a hangja. Honnan tudhatnánk, hogy neked "mennyire" éri meg, aki egyiket se ismered, de más fejhallgatókat-hangkaraktereket-hangminőségeket se nagyon ismersz, de még a céljaidat se ismered, és aki segíteni akar megismerni a céljaidat, azt veszed ellenségednek, pusztán azért, mert nem a neked tetsző választ adta?
    Ha általánosítani akarsz, hogy sokan az ilyen Kammerer-félék miatt nem mernek kérdezni fórumokban, akkor mellélősz, mert éppen az ügybuzgó Kammerer-félék miatt érdemes elsősorban kérdezni, merthogy értelmes választ kapsz értelmes kérdésre - és megtanulsz értelmesen kérdezni, ugyanis a Kammerer-félék beleverik a fejedbe (előtte persze lehet, hogy a fejedet is beleverik, ha nagyon muszáj). (Egészalakos hősi Kammerer lovasszobor ezennel felállítva.) Általánosítsunk inkább úgy, hogy te is azok közé az (újonc) fórumlakók közé tartozol, akik felháborodnak, ha nem a nekik tetsző választ kapják egy szakmai topikban, topikidegen kérdéseket feltévén.

    (#24928) .DLL "...a személyes ajánlatom a Philips SHP5401..." Micsoda meglepetés! ;]

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák