Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz letoltobeze #104203 üzenetére

    Én most vasárnap KFT-koncerten voltam (fotózni is), és bár nem szóltak rosszul, de jól se. Ja, és qrva hangos volt! :O

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • stellaz

    addikt

    válasz letoltobeze #104203 üzenetére

    Sokszor előfordult, hogy kis klub koncert után csalódás volt már egy közepesebb szinpadon is a formáció.

    Meg olyan is párszor, hogy koncerte elmentünk és barmi jó volt, majd otthon kikölcsönözve a torrent tékából konkrétan hallgathatatlannak bizonyult a dolog.

  • szaki58

    aktív tag

    válasz letoltobeze #104203 üzenetére

    Szia!

    Nem igazán neked szól, csak úgy általánosságban...

    Nekem is volt ilyen-olyan koncert élményem, és szeretnék „letoltobeze”-hez csatlakozni! Méghozzá +1 és -1 formában!

    Az egyik élményem Szegeden a Zsinagógában volt, Varnus Xavér játszott,. Volt hegedű, trombita betét is bizonyos számoknál. Szerencsétlenségemre az utolsó sorok egyikében kaptam helyt. Az élmény nem volt élmény sajnos. A szegedi zsinagógának is van egy akusztikája, amit a rendszeresen odajárók már kiismertek, és tudják, hová érdemes jegyet venni. Én nem tudtam. Megérdemeltem!

    Ha most azt mondom, hogy ugyanezt a koncertet egy kitűnő mikrofonozással felveszi valami hozzá értő cég, akkor valószínű, hogy az eredmény egy igen jó rendszeren lényegesen meghaladja a koncert élményt! Így van? Igen!

    Egy pont „Remus389”-nek.

    Másik élmény, amit már említettem.
    Egy ismerősöm meghívott a Margitszigetre, egy Pat Metheni koncertre. Értelemszerűen hangosított jazz koncert volt, amit a hangosítás mérhetetlen fülhasogató ereje és minősége teljesen tönkre tett. Az amúgy fenomenális zene hallgatása helyett a bődületes hangerővel voltam elfoglalva. Nem tudtam kikapcsolni! A koncertélmény sehol nem volt.

    Ha ezt a koncertet felveszik úgy, ahogyan kell, akkor ez vissza hallgatva valóban egy élmény.

    Még egy pont „Remus389”-nek.

    Ezzel együtt csak ezekben a kiragadott „élményekben” értek vele egyet, úgy általánosságban természetesen nem! Azért nem, mert ez az a ritka rossz példa, és az élet nem erről szól. Nekem is voltak bőven ellenpéldák.

    Ilyen ellenpélda, amiben főleg az agg korúaktól kérnék segítséget: Anno voltam egy táborban kb. az 1976-77-es évek környékén. A táborban zenélt egy együttessel, akinek az énekese valami eszméletlen tiszta, csodálatos hangon énekelt. Ha jól emlékszem a névre, akkor Láma együttesként konferálták be. A koncert után az énekesnő le ült egy „rosszul hangolt” zongorához, ami kint volt az eresz alatt, és szuper módon játszott.

    Ki lehetett Ő? Brutális hang, és én arra gondolok, hogy esetleg egy korai Vincze Lillával találkoztam, amikor még nem volt ismert. Segítsetek! Ja igen, ami ehhez kapcsolódik: csodálatos hangminőségű koncert, az első sorok egyikében ültem. Nem volt hangosítás.

    Bocsánat, hogy ezzel terheltem a fórumot!

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák