Új hozzászólás Aktív témák

  • Rison77

    senior tag

    válasz Gzula[HUN] #79608 üzenetére

    Jó, hogy felhoztad, pont most kezd kicsit tisztulni a fejem a lila ködtől. A történet folytatása az lett, hogy elküldtem a fülest javításra, az ajánlott hangszorojavítás-eu-ra előzőleg pár email váltás, persze küldhetem ránéz, még aznap éjjel kaptam egy sms-t, miszerint elkészült a fejhallgató, mindkettő driver hibás volt, 13k a javítás. Néztem ki a fejemből, hogy még árajánlatot sem kaptam egyből javítva. ,és miaz, hogy mindkettő hibás, hiszen csak a bal oldalt nem szólt fullba. Oké egy plusz pont a javítás gyorsaságára. Számolgattam, most 13k-ért megcsinálta minden fasza, 3k a posta oda-vissza, mivel így olcsóbban jött ki mintha személyesen bevittem volna, szóval 16k, még így is olcsóbb mint egy új driver csere 10k-val. A fülest a mai nappal kaptam meg, mivel nagyon megörültem a sikeres javításnak így rendeltem hozzá új párnákat is, tehát durván 24k-nál járok, azt mondom még belefér így. Körülbelül 1 óra szenvedés után (mert imádjuk a beyer párnákat) felkerültek az újak, és akkor jöjjön a próba. Minden beállítva, az elkövetők xi-fi hd- presenter 3, Egy szokásos magas vocal-mélyekkel teli zene, elindítom, szépen szól mindkét oldal, szép tiszta vocal, jön a mély, úgy berecsegett mindkettő oldal, hogy hallgathatatlan volt, mintha egy 5 ohm-os drivert felerősítettem volna 250 re. Mivel a pótfüles egy takstar 80 pro volt, és gyönyörűen szólt, így erősítő hiba teljesen kizárva. Azért kiiktattam simán a xi-fi hd-ra kötve, fél hangerőn is, a basszusoknál berecseg az egész, most már mindkét oldalt. A bal oldalinak egyáltalán nem volt semmi baja. Az a gyanúm, hogy mindkét hangszóró át lett tekercselve, egy kisebb ellenállású tekercsel, hogy ne legyen észrevehető a különbség, de basszus egy sima próba alatt erősítő nélkül is kijön ez a recsegés. Szóval most ott tartok, hogy próbálom felvenni az emberünkkel a kapcsolatot, mit hogyan javított pontosan és mit, mielőtt következtetéseket vonok le, és persze lejjebb vinni a vérnyomásom..

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák