Új hozzászólás Aktív témák

  • stephan0s_

    csendes tag

    Sziasztok!

    Egy-két hónapja filóztam, milyen fülest vegyek, hogy továbblépjek a jelenlegin. (Sennheiser HD 201, pár éves, már esik szét) Akkor az Audiotechnica M30x-et néztem ki. Végül Shure SRH440 lett belőle, ugyanis felpróbálás során úgy éreztem, hogy az előző kicsi a fejemre, kicsi a fejpárnája. A Shure-nak ráadásul cserélhető a kábele, igaz, drágább is az M30x-nél. Beszereztem még egy Fiio E10K-it is erősítőnek. Hát, ég és föld a különbség az eddigi "rendszerhez" képest, egyelőre tesztelgetem, hallgatom a különböző zenéket rajta. Minden hang sokkal tisztábban, erősebben szól, ennél szofisztikáltabban nem tudom megfogalmazni. Kijön a forrás igényessége is, a gagyi mp3-ak mehetnek a lomtárba...

    Az biztos, "objektív" tapasztalat, hogy a Sennheisert bedugva az erősítőbe, azonos hangerőre tekerve sokkal halkabban szól, mint a Shure. A Shure-t használva a potmétert max 3-4 közé tudom tekerni, hogy elviselhető legyen a hangerő, ne süketüljek meg, a Sennheisernél meg jól fel kell tekerni, és úgy sem szól valami jól, olyan "doboz" hangja van. És a Shure sokkal kevésbé hallatszódik ki, (kb. semennyire) ami elég nagy pozitívum a családnak. (Persze nem akarom összehasonlítani őket, teljesen más ár- és teljesítménykategória a kettő, csak hát ha ez volt előtte, akkor már leírom.)

Új hozzászólás Aktív témák