Új hozzászólás Aktív témák

  • vodkaboy22

    addikt

    válasz schawo #12404 üzenetére

    Egy időben elég jól utána jártam és kb 1980-90-es évektől már nem találtam utalást vagy cikket bárkitől is (természetesen akreditált értelmes kutató csoporttól vagy impaktfaktoros cikket), többen is írták, hogy fizikai magyarázatot nem tudnak találni de nem is ez lenne a fő probléma hanem a pszichológia, ezoterikus "hatások" elkerülhetetlensége és ezáltal objektívvé nem tehető probléma marad.
    Én autóiparban használt magasbiztonsági szinteken jelenlévő biztonság-elektronikai kábelek és csatlakozókhoz tartozó eljárásokat vizsgáltam többek között...

    hm74: "És ha a kábel cserét választja valami jobb drótot használva, akkor javulhat is a hangminőség, ...igen, akár 10k fülesnél is, ez nem mágia, csak egyszerű fizika."
    Az 1szerű fizika alatt nagyon nem tudom mit értesz, mert méréstechnikailag sem 1szerű sőt...
    Konkrétan egy méregdrága műszerrel különbséget mérni 3 vagy 1.5 méteres IC vagy fejhallgató kábel között is sokszor nem kivitelezhető mivel a műszer relatív és abszolút hibája megközelíti a mért értékeket...
    A jelvonal hullámimpedancia és hullámjelenségekkel való leírása meg megint nem1szerű téma és sajnos ez se ad magyarázatot, hogy egy 20-96kHz-ig terjedő "audio" jel miért "változik meg olyan szinten, hogy azt hallani tudjuk... Megint mondom pszichológia / ezoterika mint inkább fizika... :R

    [ Szerkesztve ]

    Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

Új hozzászólás Aktív témák