Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • qnadam

    veterán

    válasz Mészike #22496 üzenetére

    nem tudom, mennyire releváns, de ma (tegnap) hozta a postás a meike markolatot 6d-hez. volt a kezemben gyári markolat is:

    + masszív, nem nyöszörög
    + minden működik rajta, pont mint a gyárin
    + korrektül össze van rakva, nem sorjás, nem pontatlanok az illesztések, jó kézbevenni
    + ötszörös különbség árban: 12e vs 60e
    - kicsit más a tapintása mint a váznak és a gyári markolatnak
    - a gombok nyomáspontja is más, a tárcsa is már érzés (de bőven használható, csak lehet érezni, hogy nem ugyanolyan)
    - nem időjárásálló
    - a rögzítőcsavarnak van egy kis holtjátéka. nincs jelentősége, csak jobb érzés volna, ha nem lenne :)

    istálló? gazemberség? hupákolás?

  • *Ropi*

    félisten

    válasz Mészike #22496 üzenetére

    A Phottixok jók, a Pixel vegyes: amilyet éppen kifogsz. 2 db Pixel Vertax BG-E11-em (5D3-hoz) van: az egy dolog, hogy a hozzá adott akkukról "elfelejtette" megemlíteni az eladó, hogy csak a saját töltőjükkel tölthetők és nem chipesek, így nem kommunikálnak a vázzal, emiatt nincs töltöttség visszajelzés. :((( Mindegy, cOxErNeK adtam őket, egy olyan monitorban használja ami nem akar "beszélgetni" az akkukkal. :D Az egyik markolat mechanikailag sz*r volt, az első használatnál egy polgárin a bevonulásnál derült ki, hogy annyira lötyög az akkukat tartó fiókja, hogy amikor portréállásba fordítottam a gépet az önsúlya miatt kicsúszott a fiók ~1.5 mm-t és lekapcsolt a váz... :W Az egész polgárit úgy csináltam végig, hogy fél kézzel az akkukat tartottam benne, de végül nem volt gond. Ugyanennek a marcsának az expógombjának a nyomáspontja alig érezhető, amikor fogást váltok a váz gomjáról kell 2-3 expó, mire ráérzek, mert a félállás nagyon halvány...A másik marcsát használtan vettem (mondjuk gyanús is volt, hogy 17k-ról 10-re egy lépésben le tudtam alkudni :D), annak az egyik lába ragadt be, emiatt a joystick csak 1 irányba volt hajlandó menni. Szétszedtem, kitágítottam a lábnak a lukat, azóta tökéletes. Apróságoknak tűnnek de nagyon bosszantóak és ha nincs érzéke a barkácsoláshoz az usernek, akkor ablakon kidobott pénz... :U

    (#22503) vlevi: Tud az USB2.0 többet is (papíron 480 MBit/s): a 2001-es kiadású HP laposom 32-33 MB/s-el másol USB2.0-án. Igaz, nagy fájlokat, nem ilyen 10-20-30 MB-osakat. Az írási sebesség nagyban függ a kártya formázott szektorméretétől és a felírt fájl méretétől is. Leegyszerűsítve: minél nagyobbak, annál gyorsabb az írás. Az igaz, hogy ilyen, relatíve kis fájlokkal nem túl gyorsak a kártyák, bőven nem tudják kihasználni a max. sebességet. A vázakban lévő kártyakezelés megint egy másik történet...Amelyik tud UDMA-t vagy UHS-t, attól lehet nagyságrendileg nagyobb sebességet várni.

    [ Szerkesztve ]

    Weboldalam: http://karpatisandor.hu

Új hozzászólás Aktív témák