Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • duni84

    aktív tag

    válasz copass #41578 üzenetére

    ha tényleg repülőgép fotózás a téma, akkor valóban sűrűbben lesz gépváz cserélve. tele obi nálam is van olyan, ami kb 10 éve van rendszeres használatban. ezalatt a 4. fajta gépvázak "pörögnek" alatta és valami azt súgja, hogy adapterezve jön tovább EOS Rakárhányra is. hobbizásnál felkerül rendszeresen az eos 1v-re is :) akárhogy is nézem, kb 25 évet átkarol egy jó teleobi. egy váz (már a zárszámláló miatt is) nagyon maximum 4-5 évet. és egy 1-10 skálán, ahol 1 a dínó, 10 a tech buzi kb 2-3 közé raknám magam.

    #metszéspontok

  • KTTech

    veterán

    válasz copass #41578 üzenetére

    Hát, lehet, hogy nem vagyok fotós, végül is több, mint 10 éven keresztül fizettek a képeimért a megrendelők, de PS nem volt a gépemen (csak LR), mert jobban szeretem a dokumentarista stílust, mint a PS-elt képeket... de tény, hogy 6 éve csak magamnak fotózok.
    Akkor vettem új vázat, ha a korábbiban már túl sok expó volt (a fő vázaim: 350D-t 45E expóval adtam el, 50E-re tervezett zárral, a 40D-ben 20E után volt zárcsere, majd még belenyomtam 30E-t eladásig, az 5DmkII-m több, mint 10 évesen adtam el, és jött helyére az EOS RP, mert a mostani igényeimnek sokkal jobban megfelel egy kis méretű váz, mint egy nagy - és már nem dolgozok vele, így tartalékgépek sem kellenek). Egyébként a váltásoknál kb. 5-10 percbe került megszokni az újat, mind ugyanazt a Canon logikát követi...

    Meg az is lehet, hogy nem értek hozzá, csak kb. 300E oldalletöltésnél tart itt a PH!-n a kezdőknek szánt cikkem mindkét része...

    www.kttech.hu //A szgépem/fényképezőm configja az adatlapomon

Új hozzászólás Aktív témák