Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • copass

    veterán

    válasz szalon #19141 üzenetére

    egyértelműen 70D.

    "amikor valaki baromságokat beszél, megszületik egy unikornis"

  • matyi012345

    őstag

    válasz szalon #19141 üzenetére

    A 17-55 egy marhajó obi abban biztos lehetsz, tudom hogy sokan odavissza vannak a 18-135-től, de azért az nem éri el azt a minőséget. Átfogás persze mellette szól. Viszont, amellé én biztos hogy nem venném meg az 50/1,4-et, inkább a 85/1,8-at vagy 100/2-t. Ha portré miatt gondoltad akkor meg főleg, a portré gyutáv az olyan 80-140mm (durván) között van. 17-55 IS mellé abszolút feleslegesnek gondolom 50/1.4-est, nem fogod kihasználni. a 85össel meg lenne egy kicsit nagyobb teléd is, meg hasonlóan jó fényerőd is.

    70D váz értelemszerűen jobb mint a 700D, hosszútávra azt választanám de annak ellenére mondom ezt, hogy szinte biztos vagyok benne, hogy nem lesznek jobb képeid a 70D-től.

    Amúgy kezdésnek barátibban hangzik a 70D+18-135 a nagy átfogás miatt, csak aztán nehogy azon gondolkodj hónapokat utána, hogy "milettvolnaha..." már az elején megveszel egy komoly obit. Mondjuk erről az a szerény véleményem, hogy APS-C rendszerre nem gyúrnék rá ilyen izomból hogy 17-55, de ha te tudod hogy nem fogsz feljebb lépni akkor legyen. Nekem tuti hogy piszkálná az oldalamat, hogy későbbi esetleges fullframe váltás miatt a nyakamon marad egy 200ezres obi.

    Minden összevetve, ha rám hallgatsz, azt csinálsz amit akarsz :) Na jó ez így erős volt, de szerintem kezdj egy 70D+18-135-el, aztán majd elválik mit veszel még hozzá. De azt az 50-et mindenképp 85-re cserélném, ha mégis a 17-55 mellett döntesz.

    Vakuhoz nem tudok hozzászólni, szerintem elég a 430, ha meg komolyabb vaku kell akkor nem úszod meg a studio vakukat úgysem.

    Amúgy a Tami 17-50 2,8 non vc nagyon jó alternatívája a 17-55-nek, árához mérten.

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák