Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • k1csi

    senior tag

    válasz Morgal #13105 üzenetére

    550D-m van (még mindig). Az AI servo-t nem igazán használom (talán soha próbálgatáson kívül nem is használtam) mert nincs a külső vakuval AF segédfény tőle. Az meg szükséges ilyen szituban (akárcsak a vaku, ha másra nem a segédfényre).

    550D-n nincs dedikált hátsó fókusz gomb, de a *-ra áttehető és nálam konstans ott van. Ha mozog a téma nem kell felengedni.

    Kérdés persze melyik 50-es mert ugye az 1.8-as nem a fókuszáról híres (a rajza az lehet jó kül. rekeszelve, de nem ér semmit a jó rajz, ha a fókusz mellément, persze én is jónak magyarázom ;) ).

    Vsz. nem a hely volt kevés, a gyutáv sok ;) .

    Amit a fotózásról szeretnél tudni Chuck Gardnertől: http://super.nova.org/DPR/

  • Surfym@n

    senior tag

    válasz Morgal #13105 üzenetére

    divatbemutatók tipikusan azok a fotózási területek mikor szükséged van egy fényerős USM zoomobira:
    ugyanis a téma (modell) feléd közelít/távolodik, méghozzá elég jó tempóban, s ráadásul folyamatosan mozgásban van, amiből neked a legtermészetesebb pillanatot kell megörökítened -> USM.
    sajnos kevés a jól bevilágított helyszín, rendszervakut itt el lehet felejteni viszont az 1/125-öt azért illik kihozni, ezért szükséged van magas ISO-ra + fényerős objektívre
    mivel a divatbemutatókon általában a hangsúly a ruhákon van, ezért mindig arra kell törekedni, hogy a modell kitöltse a képet - tehát itt arra gondolok, hogy ha te fix objektívvel odaállsz fotózni, akkor most vagy gyalogolsz állandóan (ami ugye nem lehetséges) vagy pedig mindig csak egy adott távolságtartományban tudsz dolgozni.

    tehát akkor jársz jól, ha szerzel/kölcsönkérsz/bérelsz egy 24-70-est, bár ha nagyon közel vagy a kifutó széléhez akkor 16-35-ös inkább a nyerő. sztem ha megrendelésre fotózól, s ezért pénzt kapsz, akkor megéri kölcsönkérni/bérelni egy ilyet, aztán birtokolni, s használni.

    AF:
    ha jó tudom 50D-n min a 9 pont keresztszenzoros + 2.8 és jobb fényerőnél követőAF-nél van még +6 segédpont. Márcsak ezért érdemes servoAF-t használni. A gépváz hátsó oldalán pedig van AF-ON gomb. Viszont ha sorozatmódban exponálsz két lövés között az élesség(után)állítás nem a legpontosabb (saját tapasztalat).

    tipp:ha kis gyútávot használsz, s a megrendelt képek nem poszterméretűek senki nem fogja nézni, hogy most a szeme a lánynak tűéles-e (teljes alakos képnél).
    (nem kell mindig arcra húzni a gépet, inkább célozz a mellére, az úgyis kb az orrával van egyvonalban :)) )

    [ Szerkesztve ]

    28 év és 2.8-as rekesz felett már nincs mese...

Új hozzászólás Aktív témák