Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geryson

    addikt

    Hahó Urak!

    Teljesen véletlenül kiszúrtam, hogy van ilyen topik, gondoltam mesélek egyet (többet)...

    - Pár hónapja egy haverom kapott egy rendőrségi ''behívást''. Betojt, felhívta őket és nagyon szigorúan közölték, hogy okozott egy BKV-s cserbenhagyást és ekkor és ekkor jöjjön be, vagy elfogató parancsot adnak ki ellene. Bement. Kiderült, hogy állítólag bevágott egy busz elé, mire az erős fékezésre kényszerült és egy 80 éves bácsi így elesett és 8 napon belül (!!!) gyógyuló sérülést szenvedett. A rendőr csak mosolygott, azt mondta komolytalan az ügy, de nem tud mit tenni. Képzeljétek el, hogy valami 80 oldalas akta lett az ügyből és csupán ilyen kérdések voltak benne, hogy hogy a büdös francba tudta a buszsofőr tökéletesen a kocsi márkáját, színét és rendszámát leolvasni egy vészfékes közben? Sokkal valószínűbb, hogy valaki balf@szoskodott vagy ő elkefélt valamit, satu, borult a bácsi és ő gyorsan kinézett egy rendszámot.
    - Kb. 2 hete álltam a kanyarodósávban, full piros volt és az egyenesen haladóban gurult (lassan gurult) egy busz legalább 20 méterről. Mivel úgy döntöttem, hogy egyenesen fogok menni, így átálltam az egyenesen haladóba, de a csík elé, a zebrára (nem volt gyalogos), nehogy bunkónak nézzen a sofőr. Duda, fék és átrántotta a buszt abba a sávba, ahol addig álltam. Gondolom mindenki örült a manövernek. Kiszálltam és jött egy apróbb vita, amiben elismertem, hogy valóban sávot váltottam, de ugyan mondja már meg, a 20 méter alatt hogyan sikerült neki úgy elszámolnia a féktávot, hogy nem tudott a csíkig megállni (ugyanis hangsúlyozom, hogy én a vonal előtt álltam és ő kb. 10-20-al jött). Csak pampogott, többszöri kérdésemre sem válaszolt. Eljöttem.
    - Álltam a Batthány-n pénteken. Egy Máltai Szeretet Szolgálatos autó lassan kitolatott onnan a parkolójukból, egy akkor induló busz kb. 20 méterről rágyorsított, duda, satu. Ha nem látom, egyszerűen nem hiszem el!!!!!! Rágyorsított szabályosan, pedig a fószer lassan tolatott ki! Kiszállt a Máltás, odament a sofőrhöz és pontosan ugyanezt kérdezte, hogy ezt hogyan sikerült megcsinálni! Kérdezte tőle, hogy ha ugyan látta az utca elejéről, hogy ő tolat lassan, akkor gyerekekkel maga mögött miért kellett ezt a manővert. Nem hülyéskedek, a sofőr meg sem szólalt, csak ült. Egyszerűen annyira jól érvelt a kisteherautós, hogy nem tudott a paraszt még válaszolni sem, csak ült. Totál hasonló volt az én szitumhoz.

    Naszóval, semmi gondom a BKV-val, elhiszem, hogy ott is vannak jó és rossz emberek, de azért ennyire nem kellene a baleseti statisztikákat megszépíteni, mert itt egyértelműen arról van szó, hogy úgy hozzák ki a helyzetet, hogy ők legyenek a szegények. Namármost azt is elhiszem, hogy sok a bunkó sofőr (mert van bőven), de itt nem ezekről volt szó, ebből 2 alkalommal pláne nem!

    Szomorú, hogy ilyen ez a világ...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz V.Stryker #512 üzenetére

    Semmi bajom a BKV-val, de ez f@szság, amit csinálnak. Lehet írok is egy levelet nekik, mert ha ez a 3 dolog nem ''velem'' történik, akkor nem is tudok róla és gondolj bele, hogy így mennyi szerencsétlent megszivatnak perekkel, vádaskodásokkal.

    Amúgy pont ma fogok BKV-ra szállni. Mostanában rászoktam, hogy amikor megyek vizsgára, akkor még felülök x év után ismét ezekre a szuper közlekedési eszközökre, és így van még másfél órám, amit végig tudok tanulni. :) Mondjuk az ára az nem semmi wazzeg. 1 busz + 1 metró + 1 villamos + 1 HÉV, az 4 x 230 Ft, azaz oda vissza 1.840 Ft. A táv kocsival max. 20 km, oda vissza az 40 km. A kocsim fogyaszt ilyen szakaszokon kb. 5.5 litert (felkerekítve), az 250 Ft-al 100 km-re 1.375 Ft. Erre a szakaszra magyarul 550 Ft és egy klímás kocsiban ülök, egyedül és zenét hallgatok! :)))))

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Hát az mondjuk 1000%, hogy qrva nagyot röhögnek a buszvégállomásokon, hogy ezt vagy azt hogyan szivatták meg, csukták oda, nyalt el miattuk a szemük láttára. Tuti, hogy élvezik. Nekünk egy ismerősünk sofőr (volt?) és már akkoriban is nem hazudok MASSZÍV alkoholista volt és mellé 3 doboz cigi naponta. Család romokban, életcél semmi tuti, hogy ilyenkor meló közben ''kiéli'' magát...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    Én 11 évig éltem Berlinben, ''gyerekek'' még hozzá kell szoknotok egy pár dologhoz...

    Ott úgy kezdődik az igazoltatás, hogy kutyás rendőr mellette. Ott próbálj meg szövegelni. Ha nincs Nálad személyi, telefonon lekéri az adataidat, ne aggódjatok van kint rend...

    F@szság tényleg, hogy az ellenőrök hatalmát akarják növelni, de a lógás-mánia is irreális itthon. Kint mernél lógni. Ja, és hagy' ne mondjam, hogy olyan ára van a bérletnek és a büntetésnek is, hogy megáll az eszed. Még a kinti fizetéshez képest is...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

  • Geryson

    addikt

    válasz TheVeryGuest #543 üzenetére

    Tudjátok mi lesz a baj a kapukkal (annak ellenére, hogy ez tényleg egy csúcs ötlet lenne)?

    Egyrészt a ''Gate-Security Kft.'' fogja megkapni, aki pont a vezérigazgató rokona. Másrészt picit drágább lesz, mint bárhol eddig a világon. Harmadrészt nem fog elkészülni. Negyedrészt eltűnik egy kis pénzecske és legvégül, de nem utolsó sorban NAGYON drága lesz a karbantartás (megintcsak nem csodálkoznék ha drágább, mint eddig bárhol a világon) és mindezek mellett qrva sz@rul fog működni és rendszeresen elromlik (lásd: vizitdíj-automaták).

    Ennek ellenére valóban megszűrné végre azt a népet aki egyébként aludni jár a metróra, azt hiszem...

    Rinderkennzeichnungsfleischetikettierungsüberwachungsaufgabenübertragungsgesetz

Új hozzászólás Aktív témák