Új hozzászólás Aktív témák

  • Soká

    senior tag

    válasz energomatt #461 üzenetére

    Nem akarlak meggyőzni, hidd el, nem életcélom, hogy ütőt készítsek. :) Ezt a vágyamat legfeljebb azok tudják "kiprovokálni" belőlem, akik eleve lehetetlenek gondolnak bizonyos dolgokat, leginkább amit meg sem próbáltak, vagy amivel maguk kudarcot vallottak. De tényleg! :)

    A hifis hasonlatodra annyit tudok mondani, hogy minden létező gyári doboz úgymond DIY-ként kezdte, mert az elsőt darabot minden gyártó kísérletezésekkel egyediként rakja össze. Aztán, amit jónak talál, és eladhatónak gondol, azt sorozatgyártásra optimalizálja. Nálam a konyhában a szekrény tetején ez a doboz szól vagy 15 éve. 1. Nem azért mert ez lenne "a" doboz, hanem mert elszórakoztattam magamat vele.

    Ez az egész pingpongos kérdés onnan jött, hogy a 10 éves fiacskám odabent a suliban lelkesen forgózik. Én meg megörültem, hogy na, a negyedik gyerekemet esetleg érdekli a pingpong? Milyen jó lenne együtt ütögetni. Aztán utánaérdeklődtem és itt a kerületünkben szombat délelőtt lenne gyerekeknek valamilyen edzés-lehetőség. Erre kiderült, hogy a fiacskám szombat délelőtt valami színjátszó körbe jár (most kezdte...) szóval ugrott a pingpong. Én meg arra gondoltam, hogy azért én még ütögethetnék. A baj csak az, hogy a baráti körömben senki sincs aki partner lehetne, illetve aki mégis, nála meg még én is jobb vagyok.

    De az az igazság, hogy bennem semmi versenyszellem és 53 évesen nem kezdek neki edzőhöz járni, egyszerűen azért mert számomra nem az a cél, hogy megtanuljak versenyző módra pingpongozni, eredményeket érjek el, hanem egyszerűen jól érezzem magamat és mozogjak kicsit.
    Azt felettébb sajnálom, hogy kölyökkoromban a szüleim nem vittek el egy sportklubba, akkor még lett volna esélyem, hogy mondjuk középszinten versenyezhessek, de ezen már kár lenne keseregni utólag. A gyerekemnek megadnám a lehetőséget, ugyanakkor azt sem szeretném, hogy rajta éljem ki a saját meg nem valósult álmaimat.
    Nyilván az én szempontjaim egészen mások mint a Tiéd, remélem ez elfogadható. Tulajdonképpen ha lenne egy nagyobb garázsunk, vennék egy egyszerű asztalt (vagy csinálnék, ha-ha...) és akkor csak találni kellene egy hasonszőrű partnert és kedvünkre játszhatnánk. Például a régi szabályok szerint.

Új hozzászólás Aktív témák