Új hozzászólás Aktív témák

  • AGE-T

    senior tag

    válasz Ati1979 #150 üzenetére

    Gondolom 60% design meg hype, 40% teljesítmény alkotja azt az 1400 dodós árcédulát.

    For SALE: http://bit.ly/1aepGxI

  • Ati1979

    veterán

    válasz AGE-T #151 üzenetére

    Én is így gondolom. Vannak szerintem ennél komolyabb hordozható megoldások is.

  • filózoli

    senior tag

    válasz Ati1979 #152 üzenetére

    Ja, ez csak a te kis önkényeskedő szubjektivitásod... :DDD Apropó, nincsenek hiteles összehasonlító tesztek? :)

  • Ati1979

    veterán

    válasz filózoli #153 üzenetére

    :DDD

    Összehasonlító tesztek nincsenek, viszont az infó megszerezhető ha alaposan utána olvas az ember.
    A head-fi-n szokták hasonlítgatni egymáshoz, meg tesztekben is, (az alattuk lévő kommenteken úgyszintén). Youtube videók alatt is ki szokott alakulni beszélgetés ezekről a témákról.

    Más részről meg lehet tudni pl. milyen DAC van benne. Ha különböző akkor meg lehet sejteni melyik szól jobban.

    Ezek alapján alakult ki bennem egy kép. Sajnos hallani egyiket sem hallottam. :O
    De szerintem más sem innen. Csak így tudok infót gyűjteni.

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #147 üzenetére

    Lehet,hogy annyira nem túlzó,a placebo effektus egy létező dolog. Plusz akárhogy is számolom,nézegetem a különféle DACok árait,közelében sincs az 1000-1500 dodónak,amiket rá írnak (más drága dolog nem nagyon van ezekben a cuccokban,sőt) . Ipodról láttam régebben ABI-n egy ázsiai fószer írását/képeit,aki külön-külön megrendelgette a készülék alkatrészeit,a házat pedig átmentette egy defektes készülékből. A vége vmi 130 dollár körüli összeg lett. És igen,lehet mondani,hogy az Apple nem költ annyit a hangminőségre,de cserébe fejlett,jól kiforrott,jórészt bug-mentes szoftvert írtak hozzá,kiépítettek egy bolt- és szervíz hálózatot stb. ami szintén sok pízbe kerül.

    Én nem tagadom,lehet ,hogy érezhetően valamivel jobban szólnak ezek a cuccok,de pont headfi-on mérte össze vki az X3-mat a DX1000-rel,és alig talált hangbeli különbséget a kettő között,pedig az FiiO készüléke egy kifejezetten olcsó ketyere ebben a "társaságban" .

    Szerintem egyszerűbb/effektívebb lenne egy jó amp+fejes kombót összedobni,ennyiből kacagva kijönne egy Schiit Valhalla (álom erősítőm) egy Senni HD 650,vagy Audeze,Tesla T1 stb. Biztos átütőbb lenne a különbség.

    Mindenesetre,ha megveszed az Ájbasszót (höhö) ,elvárok majd egy szép hosszú review-t róla :DD

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #155 üzenetére

    Persze különbség relatív több aspektusból is. Az adott személy hallása, ítélőképessége, meg az is számít, hogy a hangzások közül éppen melyiket preferálja. Azért ne felejesd el, hogy mielőtt a dac-ok árait számolod, hogy az új iriverben és az új hifimanban 2db van. (ezért is drágábbak) Az ibasso meg olyan 850 USD, a colorfly meg olyan 650 -700.

    Dx1000 gondolom ibasso dx100. Igen ezt elhiszem, hogy bizonyos szinten nincsenek akkor a különbségek, de a másik topikba belinkeltem ez a cikket és ide is belinkelem: [link]

    "Monster Amplifier

    Ibasso’s pedigree in building headphone amps haven’t been left behind with the DX100. While it may not be the most refined portable amplifiers around, clearly it’s number one in terms of power output, at least among all other Digital Audio Players. This player is able to drive the hardest headphone to drive today, the Hifiman HE-6, and though not as authoratively as monster amps like the RSA Dark Star or the Burson Soloist, it’s strong enough to put even a lot of desktop amplifiers to shame. I had to use the high gain setting and max out the volume level, and while I won’t make the DX100 a permanent solution for the HE-6, it was a pretty amazing feat for an audio player to be able to drive the HE-6 straight out of its headphone out. A more realistic day to day use for the DX100′s monster internal amp is for driving the two relatively easy modern orthos: the Audez’e LCD-2 and the Hifiman HE-400."

    Ez az eszköz csutka hangerőn képes kiszolgálni egy hifiman HE-6-ot, ami sok asztali erősítőt megszégyenítő teljesítmény. Ez nagyon nem az x3 szintje.

    Sajnos ez sem alternatíva, mert összesen 2db ilyen kis méretű erősítő létezik a földön jelenleg. Mindkettő 650 USD. Egyéb minden máson elvéreznek a komolyabb fejesek. Plusz kellene hozzá, minőségi lod kábel. (ritka , drága) és akkor meg megint ott vagyok, hogy a sony f dac-ja lesz a gyenge pont...
    Igazából alaposan körbejártam már ezt a témát, és sajnos nincs olcsóbb és jobb megoldás. :(
    Aztán 64 + 64 gb tárhely is csábító dolog. :)

    Mindenképpen. :) Sőt meg is lehet majd szerintem hallgatni... :)
    Szerintem nyár vége fele meglesz, legrosszabb esetben.

    Amúgy nemsokára megyek fel Pestre, ha meg akarod hallgatni a sony F-t ,dobhatok egy pü-t előtte. Összevetnénk majd a cowon-oddal ha neked jó.

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #156 üzenetére

    "Amúgy nemsokára megyek fel Pestre, ha meg akarod hallgatni a sony F-t ,dobhatok egy pü-t előtte. Összevetnénk majd a cowon-oddal ha neked jó." -adom :D

    De akkor ha jól értem,azért nem összerakni akarod a "cuccost",hanem egyben megvenni,mert ez tűnik a legjobb alternatívának,mint elsődleges rig? Mert így már értem,eddig azt hittem,hogy azért pont az Ibasso,mert azt gondolod a legjobbnak hangminőség terén,ami lepipálja az összes asztali/hordozható erősítő + forrás kombót.

    Btw,az,hogy mit tud megszólaltatni (mmint ha a jelenlegi fejesek/fülesek 98%-a kiadja magából a maximumot,már több,mint elég) ,nem hiszem,hogy releváns szempont kéne legyen (szerintem) ,tekintve,hogy nem is biztos,hogy Te pont azokat a fejeseket akarod használni hozzá. Akkor meg minek a kraft? :DDD

    Ez am érdekes

    "i disagree....

    Colorfly is better to me.

    Colorfly songs are more coloured compared to DX100.

    The gd thing about DX100 is it can shuffle songs and has bigger capacity and smaller size than the C4.

    DX100 has constant improvements but have no idea how much improvements are there.

    C4 is good in its batt life compared to DX100 and is more stable i feel.

    the bad thing about C4 is its size and the wood at the back. there is possibility that the wood might discolour and stuff like that although i have not experienced it until now."

    "its warmer but clarity is still there"

    "I would choose Colorfly C4. biggrin.gif"

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #157 üzenetére

    Ok, majd írok akkor. :)

    Pontosan.
    Dehogy, asztali az jobb persze, de nekem az nem opció. Mindneképpen könnyen hordozható kell. Nem fogok repülőn semmit sem cipelni.

    Releváns mert ha megvan aköré szeretnék majd építkezni. Vagy egy beyer T1-et, vagy egy audezee LCD3-mat. (de előbb meg kellene ezeket is hallgatni) Főleg az utóbbihoz nagyon kell a kraft, mert planar magnetic. Azok egy átlagos mp3 lejátszóról nem adnak ki értékelhető hangot. Én a rigeket hülyeségnek tartom. Azok már nálam nem hordozhatók...
    Arra sajnos nincs most lóvé, hogy egyszerre vegyek egy lejátszót 1000 Usd-ért, egy fülest 1000 usd-ért, meg egy fejeset 2000-ért. Külföldön viszont majd egyesével megveszem mind. Egyiket meg még itt szeretném.

    Ja ami még a nagy előnye az ilyen fajta lejátszóknak, hogy hozzápróbálhatod a fejeseket. Nyilván asztali rendszereknél nem teheted ezt meg.

    Ez egy vélemény. A head-firől, ha jól emlékszem. Többeknek jobban tetszik az ibasso. Meg a colorfly el van cseszve. A hangerőgomb nagyon szerencsétlenül van rajta, és bármikor elmozdulhat. Akkor meg garantált a halláskárosodás. A másik meg az, hogy szarabb dac van benne. A kezelő felületről ne is beszéljünk...
    Amúgy van egy csomó olyan ember akinek azért tetszik jobban valami mert neki az van. :D
    Mondhatjuk, hogy előszereteti értéket tulajdonít neki. Ha jogi nyelven akarok fogalmazni... :DD

    Ami még újdonság, hogy megjelent az ibasso, japán változata is. Sokkal jobb akksi idővel, és jobban is szól. Kicsivel drágább is.

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #158 üzenetére

    Hajj,nem hiszek Én ezekben a túlárazott ázsiai b@szásokban. Sztem egy bizonyos (jól belőhető) , szint fölött már nincs különbség,csk placebo az egész.

    Meg hogy papíron melyik DAC a jobb...pont lesz@rom,rmaa-kon undorítóan teljesít az összes hifiman,pedig tényleg yo hangjuk van (annyira messze nem yo,mint amekkora az árcédulájuk,de már érezhető a háj end) . Meg maga a hang minősége is teljesen szubjektív,szerintem az emberkék hangkép-leírására menjél rá,ne a típusokra.

    Bár,ahogy elnézem,a placebo meg fog győzni,nem leszel csalódott ;]

    MOD:megtaláltam az ibasso által használt es9018as chippet ebayen,pontosan 100 dodóba kerül. Highly overpriced...

    Btw. Honnan ismered az előszereteti érték kifejezést? Kolléga? :D

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #159 üzenetére

    Hát szeritem nemcsak placebó az. Jobb jobb ennyi kb. :) Mint általában más termékeknél is drágább valamivel többet tud. Bár nem tudom, hogy százalékosan ez kb. mennyit jelenthet.

    Igen szubjektív, meg az változó, hogy ki mennyit hall ki belőle. Két egyforma fül nincsen. :)

    Minden túlárazott ilyen erővel. :) Marketing, kutatás fejlesztés, haszon adók stb. rájönnek még.
    Meg az a baj, hogy kevés ember van aki össze is tudja rakni megfelelő alkatrészekből a dolgot. :D Én nem tartozom közéjük. Meg ennek van a dac mellett egy komolyabb erősítő is.

    A kilencvenes évek végéről rémlik még. A Földi-Hamza Római jogi könyvből ragadt rám. :)
    Neked is vannak tapasztalataid ezzel a tantárggyal kapcsolatban? :)

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #160 üzenetére

    Minden többe kerül,mint amennyit ér,ez sajnos így van,de néhány gyártó van olyan pofátlan,hogy az eleve túlárazott termékének az árát még feljebb srófolja. Ilyen az Apple,a Hifiman,az Ibasso (a Colorfly is,de ott legalább ki is munkálták a cuccost,hogy exkluzívnak hasson) stb.

    Na most akkor már tudjuk,hogy a két hangchip piaci áron 200 (sőt,mivel nagy tételben rendelték,sztem cigánykodtak az áraból,szal ólcsóbb) . Az ampról én pontos infókat nem talátam,de mondjuk az is beszerzési áron 200 (nagy jóindulattal). Kijelző kb. 30 dollár,flash memó szintúgy,ház,anyag meg még a szükséges kiegészítők max 100. Tehát eddig kb, 600 dollárnál tartunk (ami sztem a valóságban inkább 400-500 körül van-maximum) ,de a lejátszó ennek a kétszeresébe kerül. Nem üzemeltet nemzetközi szervíz hálózatot az Ibasso,az oprendszer elavult,vélhetően a proci és és a gpu is stb.

    Mi ez,ha nem pofátlanság?

    Jókis Földi-Hamza? Hmmmmm. Mennyi álmatlan éjszakát okozott nekem.

    Így viszont örvendek kolléga :D

    MOD:rmaa teszteket tudsz küldeni az Ibassoról? Ha ott virít,akkor elismerem,hogy tud valamit.

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #161 üzenetére

    Azért az apple-t nem illik ezek között márkák között említeni, mert ők túlárazás és hype tekintetében világelsők. :)

    Igen ezek mind igazak sajnos. Fogyasztói társadalomban élünk, így megszokottak ezek a haszonkulcsok sajnos. Pláne akkor, ha valamilyen kategóriában, itt hordozható DAP valaki a lehető legjobb hangminőségre törekszik. Ez Mo-n sok pénz, de Japánban, Kína egy részén, NyEurópában, Észak-Amerikában nem annyira.
    Mo-n meg kettőt nem adnak el belőle, így szerintem nem is nagyon érdekli őket hogy megfelel e nekünk ez az ár. Ha még meg is felelne akkor is tesz róla magyar állam a 27%-os áfával hogy még véletlenül se vegye meg senki. :(

    Az ibasso-ban csak egy dac van. Az új hifimanban lesz kettő meg astell&kern 120-ban Viszont az ára 830 USD, ha jól tudom. A szoftver tényleg búgos szar rajta amúgy a kijelző meg trágya kb.Ami jó benne, hogy mikro sd kártyával 128gb tárhely lehet rajta.

    Ha jól látom ez egy program. Eddig még nem is hallottam róla. :B Ha egyszer lesz ilyen lejátszóm akkor letesztelem vele az biztos. :)

    Ne is mond, de szerencsére már elfelejtettem a nagyrészét szerintem. :D Pedig ezt a tárgyat még szerettem is. :)

    Én is örvendek kolléga! :D

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #162 üzenetére

    Olvasgatok abi-t (személy szerint relevánsabbnak tartom,mint headfi-t,a sponsorok nem-léte miatt) ,és az emberek 80%a 100 dodó körül keres lejátszót. Ez az ár mindenhol drága.

    Ha mutatsz nekem egy RMAA tesztet a kicsikéről,akkor elhiszem,hogy yo,addig csk drága :P

    Am nincs két dac a dx100ban? Vmiért úgy emlékszem,hogy a t51 mintájára mindkét oldal kap egyet-egyet. De ha csk egy van benne,akkor végképp pofátlanság az ár,nálam már apple szintű (hangjuk rosszabb,ellenben kijelző-szoftver-garancia érvényesítés meg minden más a hangon kívül jobb) lehúzás.

    Jah igen,a tárhely. Hőn szeretett D2+om belső memóját szabadon bővíthetem akár 256gb-os sdxc-vel is,megeszi. És qrvayo a hangja is,a szoftvere is, és a mindene ;]

    Nem tudsz meggyőzni,hogy ér ennyit ez a kategória,ha ennyiért vennék,személy szerint csk asztaliba fektetnék. Az igazán yo hanghoz hely kell kívül-belül... :U

    Kolléga :R

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #163 üzenetére

    Ez is általában minden termékre igaz. A legtöbbet az alsó közép kategóriából adják el. Ez nem annyira pénz kérdés, hanem inkább az, hogy az emberek erre vannak beállva.

    Drágának drága, de azért a gazdagabb társadalmakban ki lehet ezt az árat termelni. Én ha meglesz, remélem hogy előbb utóbb igen, személyesen is megmutatom neked. :) Az jobb minden tesztnél.

    Nincs, de azért én nem mondanám azt, hogy apple szintű lehúzás. Ez azért egy elég jól sikerült darab, nemcsak a head-fisták szerint. Jópár tesztet elolvastam és mindenhol elég pozitívan nyilatkozak róla. Hangzásban állítólag nem vagy nem nagyon marad el szerintem az új hifimen-től, ha japán változatot nézzük akkor meg pláne nem...
    Maradjunk annyiban, hogy akkor tudok, róla bővebben nyilatkozni, ha kezemben lesz. :)

    Ok, a 256gb az tényleg nem rossz. Ezt el kell ismerni. :) Az egyéb hardver meg szerintem ilyen termékeknél kicsit másodrangú szerintem.

    Én is asztalit vennék, de nálam ez most nem annyira opció. Másrészről ha asztali dolgokat vennék az nagyon sokba kerülne nekem. :) Én nem annyira vagyok híve a fokozatos fejlesztésnek.
    Igen ezért kompromisszumos. Viszont arról csak találgatni tudunk, hogy mennyire. :)

    Ha két jogász vitatkozik, ott elég kevés az esély a közös nevezőre. :)
    Kolléga! :R

  • maszekember

    aktív tag

    Kicsit kicsúsztam a szerkersztésből,de most ide linkelem a -nekem legalábbis- perdöntő bizonyítékokat.

    Megtaláltam az Ibasso DX100 RMAA tesztjét,majd megkerestem a Sansa Clip-jét is (gondoltam a legdrágábbat a legolcsóbbal) . Az összesítés az érdekes,de ide és ide kattintva megnézheted a pontos méréseket.

    Ibasso DX100 Summaráj

    Sansa Clip Summaráj

    Ezekből az adatokból szinte MINDEN kiderül (kicsit utánaolvasunk,nekünk is) ,de a hangkép alapvetően ki slilabizálható belőlük. Figyelemre méltó az is,hogy a DX100 a 8 mért pont közül kettőre "good" ötre "very good" minősítést kapott,és egy "excellent"-et. Vs. Clip,ami a 8-ból 3 pontból (!) kapott "excellen"-tet szintén 3-ból "very good"-ot,és kettőre "good"-ot (nemtom,ez mennyire releváns,de vélelmezem a mérők szakvéleményét :DDD ) .

    Az egyetlen,amit a tesztekből nem lehet kiolvasni (vhol olvastam,hogy melyik mutatóból található ki,de nem találom a linket) az a detailing. Valószínű,abban jobb a DX100,bár ennek meg inkább maga a felvétel a korláta (ergo olyan részleteket nem fogsz hallani,amit még a studióban is elvesztek) .

    A clip maga sosem fog kihajtani egy over-eart,ez tiszta sor. De ha van 1000 dollárod,akkor veszel egy 8 gb-os Clip+-t,vagy Zippet 40 (!!!) dodóért,és 960 játékpénzért egy olyan high-end hordozható erősítőt,amiben nincs még sok más belebszva,mint az Ibassoba. A kettőt összekapcsolva,sztem még méretben is ugyan ott vagy.És igen,mondtad,hogy bivalyerős az amp az Ibassoban,de nem hiszem el,nincs olyan amp a piacon,ami nem közelíti meg. Egybébként ezt az egyik előző hsz-edből másoltam ki "I won’t make the DX100 a permanent solution for the HE-6," tehát az Ibasso sem hajtja meg rendesen,csk jobban,mint a többi.

    Kolléga :R

    MOD: és nem kötekedni akarok,de nekem félig-meddig már volt tapasztalatom az ilyen típusú,egzotikusabb márkákkal (negyed annyi pénzért,mint amennyiért most keresel,de hallgatóként ez is sok :DDD ) ,és komolyan mondom,megbántam,hogy ENNYIÉRT megvettem. Csk szerintem neked az érzés is kell,hogy Te legyél papíron a portable audiophile körökben a csúcson ( abból indulsz ki,hogy a legdrágább a legjobbat is jelenti) . Just wanna help to you :DDD

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #165 üzenetére

    Köszi ezeket holnap át fogom olvasni rendesen. :R Ma már egy kicsit fáradt vagyok.

    Én hallottam a clipet és nem egy rossz darab. De azért volt alkalmam összevetni, a saját sony-mal és nem ugyanaz a kategória a kettő. Pedig az árban és tudásban jóval az ibasso alatt van.
    Főleg a részletességben nem. Szerintem jó dolgok ezek a mérések, de a valóságban nem pont így néz ki a helyzet. Azért én végignyálaztam elég sok head fi-s kommentet és az erősítő részét sokszor
    ray samuels audio sr-71b + alo audio rx mk3 -hez az erősítőkhöz hasonlították a dac részét meg ehhez. Persze ez nem szentírás, és csak annyit tudok mondani, hogy meg kell hallgatni mit tud. :)

    Azzal nem vitatkozom, hogy ár érték arányban verehetetlen clip. De azért minél feljebb megyünk árban annál kisebb lesz a különbség. Ez egy ilyen terület. Pl. az 5000 dolláros fejes nem fog 10* olyan jól szólni az mint az 500 dolláros.

    Igen, de az a hifiman asztali erősítőket is állva hagy. Nem egy átlagos fejhallgató. Amúgy a cikkben azt írják, hogy max hangerőn, megfelelően megy vele, de összeségében nem egy optimális megoldás.

    Abszolút nem az érzés miatt. Csak szépen lassan adogatom el majd a nem hordozható cuccaimat. Asztali gép is hamrosan menni fog. Én simán vennék egy asztali erősítőt meg dac-ot, de pár hónapon belül veszteséggel adhatnám el. A kényszer visz rá erre a megoldásra nem a józan ész. :)
    Meg egy kicsit kíváncsiság is...

    Kolléga :R

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #166 üzenetére

    Igazad van,csk a személyes hallgatás dönti majd el,de azok után,hogy azt láttam,hogy mérhető teszteken a kis f#s Clip megveri a túlárazott (ebben az egyben asszem megegyezhetünk) ázsiait,nos,ez számomra többet ér,mint a headfierek ködös "much warmer,but detailing sound" , meg "The background is completely black" illetve ezekhez hasonló sok ezer aranyköpése.A fentieket mondathatja a headfiokkal a placebo,az elfogultság,vagy pedig az önámítás,de egy teszt nem hazudik,az tutti.

    Igazából bárhogy is van, az Ibassónak már az is szégyen,hogy RMAA teszteken egy lapon lehet említeni a Clippel (SŐT :Y ) . Szerintem jobban is össze lehetett vna hangolni a rendszert,csk ahhoz már bénák voltak,egyszerűen belepakolták a legdrágább hangcuccokat (erről am híres a Hisoundaudio-n kívül kb. mindegyik prémium gyártó) ,amiket ebay kidobott ( ;] ) aztán mehet a nagyérdeműnek ,míg a Clipnél olvastam,hogy vmi iszonyat sok p#csölés volt vele,hogy a maximumot kihozzák a dacból (abin sok a Sansa mérnök :D ) finomítás,szoftveres hangolás,árnyékolás stb.

    És ne higgy Head-fi-nak,legalábbis olyan lejátszókkal kapcsolatban,amiknek a gyártója szponzorálja az oldalt. VM1CT9 néven ott is fent vagyok (vagy voltam,rég néztem arrafele) . Akkor voltam aktív,amikor a Hifimant vettem. Elsőre leírtam mindenkinek,hogy hű,baromi jó stb.,majd pár hónapra rá meghalgattam a Clip+-t,és felháborodva (annyit jelent,hogy sok volt a felkiáltójel benne,nem a káromkodás) írtam a fórumban,hogy az a kis sz#r jobban szólt,precízebben,dinamikusabban stb.,mint a HM 601.

    Törölték a hsz.-t :) . Utána szoktam át Abi-re,ami am tele van az hozzám hasonló,törölt hsz-ű volt headfi-ossal,ami azért jelent valamit :D

    Kolléga :R

    Hisoundaudio Nova N3 egyébként nem játszik nálad?

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    "Az egyéb hardver meg szerintem ilyen termékeknél kicsit másodrangú szerintem."

    Ebben teljesen igazad van,val'szeg csk annyira figyelnek ilyenkor a hangra,hogy "jól szóljon",de sok pénzt nem költenek rá (bár mondom,Cowonnál nincs sistergés,pattogás egyéb dac b@szakodás,tehát azért rendesen ki van ez találva,foglalkoznak vele,de nem élvez prioritást) .

    Az a fura,hogy nekem volt már 8 különböző lejátszóm (A kis kínai pendrive-szerű,különféle Sony Ericsson telefonok,Creative Zen Touch 20 GB,Creative Zen,Creative Zen V Plus,Iaudio U5,Hifiman HM 601,és jelenleg a Cowon D2+) és vagy 20 különféle fej-és fülhallgatót összevásároltam,még többet meghallgattam,de még soha az életben nem voltam olyan elégedett a szettemmel,mint most.

    Szerintem sikerült vmi nagyon ritkán kifogható egyezést találnom a kettőben, ez a PK2 a D2+-ra van teremtve egyszerűen. Precíz,részletező,dinamikus,pattogós,kiegyensúlyozott,tiszta hangzás- pont olyan,amilyet kerestem (sok ember nem szereti,mert elvileg basszus hiányos az egész,de nekem még egyszer nem tűnt fel) . Igazából azon most először gondolkozom,hogy ha a fülinek baja esik (minőségben szerintem ez a gyenge pont) ,akkor egy ugyan ilyet fogok venni megint,ami azért nagy szó :C

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #167 üzenetére

    Hát én nem tudom, hogy ezek után mit gondoljak. Természetesen a meghallgatás lenne az ami igazából döntő lehetne. De ebben az országban nincsen erre lehetőség.

    Kicsit olyan ez sajnos, hangminőség szempontjából mintha valaki tombolát venne. Csak az a lehetőség van, hogy ütközetetni kell a véleményeket és az ellenvéleményeket.

    Amit olvastam róla, (a legtöbb ember véleménye az) hogy colorfly c4-nél jobb, a hifiman 802-vel van kb. egy kategóriába, de annál is jobb valamivel. C3 van itt a fórumon és arról azt írták, hogy szuper.

    Igazából én is hallottam a clipet, de azért a sony F-et nem közelíti meg hangminőségben. Én meg fölé akarnék venni valami komolyabbat. Ha meg igaznak bizonyulna mégis az, hogy a clip körül teljesít az ibasso az nagy blama lenne.

    Azért az eléggé meglepő számomra, hogy 601 hifiman gyengébb mit a clip. :Y Bár ez is elég szubjektív.

    Ok, a head-fi elég vegyes társaság. Természetes azon kívül is olvastam még erről a lejátszóról. Annyira negatív kritkákat nem hallottam róla.

    Igazából studio V-t nézegettem régebben, de nem bántam meg azt hogy a sony-t vettem. A nova N3 meg megint a sony körüli kategória lehet. Nekem komoly erősítőrésszel felszerelt lejátszó kell mindenképpen.

    (#168) maszekember
    Én is megvagyok elégedve a saját szettemmel. Utcára annyira sokkal jobb nem is kell szerintem. Ha kipróbálnád (vagy majdha kipróbálod) szerintem te is egyetértenél vele. Sok lejátszód, volt de sony még egy sem. :) Jó lenne nekem is elérnem azt, hogy jobbat ne akarjak. De az csak álom marad. :)

    Igazából engem a kíváncsiság is mozgat. Mi van felette? :) Elismerem, hogy elég nagy kockázati elemet tartalmaz egy nagyon drága lejátszó megvétele. De én már többször vettem meghallgatás nélkül dolgokat és eddig bejött. :) Sokszor ráérzek mi az ami tetszene nekem. Jók a megérzéseim. :D Természetesen ebből nem szeretnék gyakorlatot csinálni.

    A másik dolog, hogy én ettől a ponttól ahol most vagyok két lépésben képzelem el a fejlesztést. Egyik ez a hordozható rendszer lenne 1-2 évre max. aztán pedig mindenképpen valami komolyabb beruházás felé tekintenék. Ami nagyon sok pénz lesz majd. Azt a trendet nem szívesen követném, hogy veszek valamit aztán eladom veszteségesen.

    Most látom, pont most eladó a fórumban egy cowon d2-s :)

    [ Szerkesztve ]

  • filózoli

    senior tag

    válasz maszekember #168 üzenetére

    Ügyesen érvelsz, de erősen emlékeztetsz arra a srácra, aki be akarta mesélni nekem, hogy egy 20k-s füles szól úgy, mint egy 80k-s. Kipróbáltam, és tapasztalatból mondhatom, hogy kurvára nem volt igaza. A Sennheiser IE80 sokkal, de sokkal jobban szól, mint az AKG K370. Ezen kívül tartósabb és praktikusabb, na meg használhatóbb is. Az AKG minduntalan kiesett a fülemből, az IE80 pedig stabilan ül benne. Szóval nekem nem magyarázod be, hogy egy olcsó, 20-30k-s készülék tud annyit, mint egy hig-end, extra drága 150-300k-s cucc. Ahogy egy hi-fi CD lejátszó, vagy egy erősítő is kerülhet 50k-ba, de 1 millába is, a portable-nál is meglehet ugyanaz az árkülönbség. Normális ember belegondol abba, hogy a high-end gyártók sem lopják a pénzt, még ha magas haszonkulccsal is dolgoznak. Peace.

  • maszekember

    aktív tag

    válasz filózoli #170 üzenetére

    Én nem magyarázok,nyugalom,csk hiszek a teszteknek :)
    Amit Én állítok,az le is van írva,nem hasból mondom ezeket. Meg ez nem csak az Én agymenésem,headfi-on is sok emberke van,aki a Sansa\Cowon stb.nem prémium gyártók lejátszói alá tesz be high-end erősítőt és fejest,elég csk belenézni az ottani "show us your gear" (vagy vmi hasonló a neve) topikba. Btw,amikor egy gyártó indokolatlanul magas árréssel dolgozik,azt nem úgy hívják,hogy legalizált lopás? ;]

    Uram,kolléga :R

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    válasz filózoli #172 üzenetére

    Szerintem a mérherő eredmények relevánsabbak,mint az ember,tekintve,hogy fajunk hajlamos a hazudozásra,az önámításra stb. És ez szerintem logikus.

    Vagy szerinted az RMAA maga a Skynet,ami életre kelt,és ingyen reklámot csinál a Sansának? ;]

    Seems legit... :DDD

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • filózoli

    senior tag

    válasz maszekember #175 üzenetére

    Én olyan teszteket olvastam, amelyek alapján a Télapó létezik, sőt, Ő hozza a karácsonyi ajándékot, nem is a Jézuska. Most meglepődtél, mi? :DDD

  • fattyu

    veterán

    válasz maszekember #175 üzenetére

    akkor vegyél frekimenet meg adatlap alapján fejest is.

    Ne haragudj de ez baromság. Felőlem lehet akármilyen faca a mérés ha nem tetszik a hangja.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Ati1979

    veterán

    válasz filózoli #170 üzenetére

    Ezzel valahol én is egyetértek. Természetesen ha egy beats vagy egy hasonló ipari hulladék termékről van szó aminek az ár/értéke konvergál a nullához vagy már annyi is, akkor nem igaz.

    Lehetnek jobban vagy rosszabbul teljesítő termékek, de szerintem csodák nincsenek. A mérések meg nagyon jó, dolgok, de az emberi fül a legjobb mérőeszköz.

    Én is ovastam már furcsa dolgokat. Pl. olyan teszteket ahol az 3-400 dolláros fejes lenyomja 2000 ezreset kb. Érdekes, meg éppen elő is fordulhat, de általában szerintem nem ez a jellemző.

    (#175) maszekember

    A másik dolog meg van ez a tipikus emberi magatartás. Nemrég hallottam, hogyha vesz valaki valamit akkor közel fél évig védi, tekintet nélkül arra, hogy jó vagy rossz vétel volt. :) Mikor eltelt ez az idő, akkor hajlamos az emberek többsége elismerni mások előtt, hogy nem érte meg, megvenni. :)

    Ez pont a hazudozásra meg az önámításra megfelelő válasz. Szóval ilyen van. :)

    Visszatérve a mérhető eredményekre, én azokra sem teszem a nyakam. Én hallottam a clipet, nagyon király, de csak az árához képest világverő kategória. Sokan egy wolfson dac-os telefont neutron playerrel jobbanak tartanak. De már az én 300 dolláros sony-m is sokkal jobb.

    A belinkelt két tesztből a clip pariban van a dx100-al. Szerintem ez a valóságtól igen távol állhat. Ha beats lenne a gyártó akkor még lenne is ennek relítása. De az ibasso egy komoly cég, nem egy divatmajmok számára ruhakiegészítőket áruló vállalat.
    Ha valóban jobb lenne akkor a fórumokon (oké, hogy valamennyire moderálják), meg tesztekben , youtube kommenteken sz*arrá lenne fikázva szerintem. A youtube-t nem annyira moderálják szerintem. :)

    Amúgy olvastam olyan user experience-t ahol a korábban említett, studio V, sony Z series, és az ibasso szerepelt.
    Még külső segítséggel lod kábel segítségével rákötött erősítővel sem volt pariban az előbbi kettő az utóbbival. Egyszerűn jobb benne a dac. A z series sony, meg kb. az tudja mint az enyém.
    Aki mind a három lejátszót használja, annak szerintem nem érdeke védeni egyiket v. másikat a többivel szemben.
    Szóval éppen lehet hazugság meg propaganda, de szerintem csodák nincsenek. Én ebben filózoli-val értek egyet. :)

    (#177) fattyu

    +1

    Szerintem, ha egy mérés alapján egy 8-900 dolláros eszköz kb.azt a szintet hozza mint egy 30-40 dolláros az csodának minősül. :)

    Csodák meg mint tudjuk nincsenek! :D

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #178 üzenetére

    Látszik,hogy egyedül a jogászok tudnak érvelni (ugye filózoli) ;]

    Btw,mielőtt vki azt hinné,hogy Én fizetett Sansa reklám arc vagyok,szó nincs erről. Csupán a Kollégával két különféle aspektusból közelítjük meg a kérdést. Ő az embereknek hisz,Én nem.

    Egyébként,szerintem a csoda az lenne,ha az emberek valóban csak az igazat mondanák... sajnos :((

    Ezért preferálom előnyben a mérési eredményeket,azok nem tudnak kamuzni,és az eredmények szerint az Ibasso jó (kimagaslóan) ,ezt el kell ismernem. Viszont a Clip is ;] .

    "Ha valóban jobb lenne akkor a fórumokon (oké, hogy valamennyire moderálják), meg tesztekben , youtube kommenteken sz*arrá lenne fikázva szerintem. A youtube-t nem annyira moderálják szerintem. :)" -erre csak annyit,hogy szarrá is van fikázva,azokon a fórumokon,ahol Én mozgok (a vidiket meg val'szeg a tulajok töltik fel,tehát nem kizárt,hogy pont a headfi-os tesztírók azok) .

    "Aki mind a három lejátszót használja, annak szerintem nem érdeke védeni egyiket v. másikat a többivel szemben."- védi,mert baromi drága volt,és hülye lesz azt mondani,hogy "Ő,fiúk,az a qrva nagy helyzet,hogy nem tudom eldönteni,jobb-e vagy sem,lehet,hogy feleslegesen vágtam ki az ablakon 1000 játékpénzt" :DDD

    A lényeg:

    Valóban jó az Ibasso,a mérések alapján is. Van benne egy izmos erősítő (am pont most néztem meg headfi "Pictures of your portable rig" fórumát,és láttam egy képet,ahol egy forma az sárga földig leszidta az amp részét az Ibassónak -a dacot nagyon dícsérte- ,és egy hordozható erősítővel hajtotta meg a fülijét) . De a sz@rt is kihajtja a fejesekből.

    Én más véleményen vagyok,Te is ,de hát a világ már csak ilyen. Őszintén kívánom,hogy igazad legyen,és felnőjön a DX100 az elvárásaidhoz. :K

    :R

    És fattyu:

    Mielőtt leszólod a Yuinomat,ajánlom figyelmedbe ezt a tesztet . Nem tudom,mennyire igaz,de Én eladtam a moddolt( soundstage és up to 595) HD 555-ömet,miután megjött a PK2 . Btw,erről beszéltem Kolléga,amikor még a topik elején azt mondtam,hogy a PK1 sokak szerint képes felvenni a versenyt az over-ear fejesekkel,egy igen magas kategóriáig.

    A D2+ olyan,amilyen,egy erős közép-teteje kategóriát képvisel. Sokan nem szeretik, a "bass roll-off" miatt,de Én meg pont a sok mélyt nem szeretem,ellenben annál inkább az analitikus,részletező,lapos hangképet,és a Cowonom pont ilyen.

    És Én elégedett vagyok a szettemmel,a fülemhez,és a szívemhez is hozzánőtt,de csak azért,mert audiophile körökben occó cuccaim vannak,nem jelenti azt,hogy hülyeségeket beszélek,olvasni,keresgélni tudok ;) (és mivel aktívan zenélek már 13 éve,sztem botfülű sem vagyok :P ) .

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • fattyu

    veterán

    válasz maszekember #179 üzenetére

    Nem a cuccodat fikaztam. Az a mondat hogy ha a teszten Jo akkor az jol is szol aposztrofaltam baromsagnak. Tovabbra is tartom.

    a hülyeséget, az embereket, a dugót, az időjárást, a késést, és a várakozást leszámítva szinte mindent jól viselek

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #179 üzenetére

    Ez elég gonosz volt. ;]

    Én sem hiszek az embereknek. Viszont az emberek tömegének a véleményéből össze lehet rakni a helyeshez közel álló összképet. Így működnek a közvélemény kutatók is. :)

    Én inkább a mérésekben nem hiszek annyira, mert az emberi maga egy különleges biológiai lény és méréseknél ez mindig figyelmen kívül marad. Küt különböző ember uazt a dolgot különbözőképpen hallja. Szóval te nem ugyanazt hallod amit én és ráadásul más is az ízlésünk. :)

    Oké, de azon a fórumon indulatból is fikázzák a head-fi-sták által jónak tartott drága lejátszókat. :)
    Ez kb. olyan mintha felmennél HAndrás blogjára és csodálkoznál rajta, hogy mennyire szar az android. :)
    Oké azért itt nem ennyire durva a helyzet.

    Oké, de azt vedd figyelembe, hogy azok az emberek akik ilyet vesznek általában az asztali rendszerük mellé veszik kiegészítőnek. Amikor valaki átdugja az LCD3-at az asztali több ezer dolláros red wine audio audezee editonra akkor lehet, hogy utána majd elkezdi fikázni az ibasso-t. Általában akik ilyet vesznek nem a cliphez hasonlítják és ehhez képest szólják le ezeket.

    Pictures of your portable rig - na ezt csekkolom. :)

    Általában pedig az erősítő részét dícsérni szokták különben. :) Orthodinamikus fejesekkel is elbír álítólag.

    Köszönöm :R Majd meglátjuk milyen lesz. :)

    Ez a pk1 + pk2 eléggé rendben lehet...

  • filózoli

    senior tag

    válasz maszekember #179 üzenetére

    "Látszik,hogy egyedül a jogászok tudnak érvelni (ugye filózoli) ;]"

    Filozófus vagyok, nem jogász. :DDD

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #181 üzenetére

    Gondolom a srácnak sem a szolgáltatott hangerővel volt baja,hanem a minőségével.

    Btw,szerintem is bitang yo ez a 2 Yuin,és a minőségükhöz képest nem is túlárazottak,ami azért ritka. Korrekt gyártó nagyon.

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #183 üzenetére

    Pont ez mondom, a minőségével. Csak azt nem tudjuk, mihez viszonyította. :) Ha az asztali rendszeréhez akkor lehet, hogy megvan a válasz miért nem tetszett neki.

    A pk1 durván jó lehet. :)

  • maszekember

    aktív tag

    válasz fattyu #180 üzenetére

    Am Én nem azt mondtam,hogy yol szól (ez szubjektív) ,hanem hogy technikailag egy szinten van vele. Írtam,hogy ebből csk soso lehet a hangminőségre következtetni. És az,hogy technikailag egy szinten van vele,elég nagy szégyen az Ibassónak (NEM AZT MONDOM,HOGY UGYAN ÚGY SZÓL- fingom sincs,hogy muzsikál az DX100). Egyébként azt mondtad az adatlapom alapján,hogy vegyek fejest,erre értettem,hogy a szettemmel van bajod :U

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #184 üzenetére

    Ht még amit a PK2-ről mond,hogy rezisztorral és egy amppal megközelíti a PK1-et :Y

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    válasz filózoli #182 üzenetére

    Igen,arra értettem,hogy nem tudsz érvelni :P

    Atival vagyunk jogászok,mi tudunk pof#zni :DDD

    [ Szerkesztve ]

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #186 üzenetére

    Nem rossz. :) Amúgy a pk1 sem olyan vészesen drága. 150 USD. Ha ennyire jól szól megérheti. :)

    (#187) maszekember

    Igen a jogászok tudnak pofázni akár semmiről is órákig. :) De azért jobb élőszóban mint, írásban. Az jobban pörög. :)

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #188 üzenetére

    Hát ezaz. Ahhoz képes,hogy erős over-ear minőséget kapsz kompakt méretben,nagyon yo . Simán adhatnák drágábban is,mint pl.a Hisoundaudio a top earbudját,de kevésbé nyerészkednek. Ezért leszek hűséges ehhez a márkához.

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Bodz

    nagyúr

    válasz maszekember #189 üzenetére

    Jó, nem pedig yo. Kérlek... Tök normálisan írsz amúgy, nem is értem ezt a dolgot. :)

    Egyébként érdeklődve figyelem a topikot. Engem elborzasztanak ezek az 500-1000+ dolláros hordozható lejátszók. Annyiból már egy tisztességes asztali rendszer is kijön.

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Bodz #190 üzenetére

    A hülye szokásom ez a "yo" . Baráti szétcsúszások alkalmával vhogy mindig előkerül,és vmiért mindig oltári nagyokat szakadunk rajta,de figyel fogok rá :)

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #189 üzenetére

    Ezt a fülest őszintén szólva én is kipróbálnám. :)

    (#190) Bodz

    Azért megvannak az előnyei is:
    Hordozható, lehet járkálni vele a házban lakásban. :) Emellett könnyű hozzápróbálni bármilyen fejest. Viszed magaddal és amelyikkel jól szól azt veszed meg.
    Oké valószínűleg túlárazott.
    Meg komoly asztali rendszerekkel biztosan nincs party-ban.

    Amúgy sajnos még senki sem hallott innen egy ilyet sem. :( :B Szóval egyenlőre csak filozofálgatunk a dologról.

  • filózoli

    senior tag

    válasz maszekember #187 üzenetére

    Miből gondolod, hogy egy filozófus nem tud érvelni? Ez elég vicces lenne... :DDD

    Ati: én a helyedben beérném a mostani kütyüvel. Az sem egy olcsóság, és portable-nek épp elég jó. :) Ráadásul most vetted...

    [ Szerkesztve ]

  • Ati1979

    veterán

    válasz filózoli #193 üzenetére

    Meglátjuk. Ha összejön rá a lóvé lehet, hogy bepróbálom azért. :)
    Csak, valahogy a magyar áfát szeretném kikerülni.

  • maszekember

    aktív tag

    válasz filózoli #193 üzenetére

    Nem tudom,hogy tudnak-e érvelni,vagy sem,de a télapós eszme futtatások kicsit övön aluliak voltak,nem filozófushoz méltóak :D

    És bocsi,hogy nem szürke a szöveg,de tableten nem tudom off topikba tenni a szöveget :(

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #192 üzenetére

    A PK2-t kipróbálhatod,az a PK1 kifejezetten dapokhoz,amp nélkül hajtott kistestvére,elvileg a kettő hangminősége eléggé hasonló (nyilván,a PK1 jobb) .

    Legalábbis a YUIN hivatalos szövege szerint.

    Am filózoli megmutatta,hogy igenis baromira tud érvelni,az nekem eszembe sem jutott,hogy utcán szinte biztosan nem fogod meghallani azt az esetleges különbséget,ami az Ibasso nyújt a Sony felett.

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • filózoli

    senior tag

    válasz maszekember #195 üzenetére

    Én mindössze arra céloztam, hogy kissé meseszerűnek tartom a Clip+ istenítését, és egy high-end portable-el való egyenrangúsítását... :)
    Ami az utcai használatot illeti, ha nagy a külső zaj, akkor talán elvesznek a részletek, de Ati Shure-ben utazik, és annak szuper a zajszigetelése. (Csak kár, hogy basszusszegény... :DDD )

    Ami a filozófusokat illeti, legalább annyira tudunk érvelni, mint a jogászok. Én például logikából is szigorlatoztam. (Ötösre.) :)

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz filózoli #197 üzenetére

    Nem istenítettem a Clippet,amit az RMAA mutat,az tény. Ezzel be is fejeztem.

    Am amiket Én állam- meg jogelméletből tanultam... szerintem ilyesmik kitalálásához nagyon kemény drogok kellenek.

    Utcán a zajt nem csak a duda adja,hanem mondjuk egy busz elrobogása melletted,egy lukas kipufogó dörömbölése stb.,olyan kakofón,ami megszokott egy nagyvárosban,ezek berezgetik a dobhártyád,mindegy,mi van a füledben. Még az aktív zajszűrősök is elbuknak itt.

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

  • Ati1979

    veterán

    válasz maszekember #196 üzenetére

    Azért gondolom a nagyobb testvére is elmegy amp nélkül mivel fülest leginkább az utcára használnak az emberek.

    Szeritem lehet majd hallani. :) Majd meglátjuk...

    "Am amiket Én állam- meg jogelméletből tanultam... szerintem ilyesmik kitalálásához nagyon kemény drogok kellenek." - Amit például Varga Csaba összehordott ahhoz már minimum egy virágzó idiotizmus kell, vagy kemény drogok. :) llyet tanítani, meg ebből vizsgázni. Ez kész...

    Ez tévedés. Szinte semmit nem lehet hallani, ha közepes hangerőn hallgatom. Ha mögém jön az autó nem veszem észre...

    (#197) filózoli

    Annyira nem basszus szegény. :)

    [ Szerkesztve ]

  • maszekember

    aktív tag

    válasz Ati1979 #199 üzenetére

    Ht akár hiszed,akár nem,de a PK1 150 ohmos,és mindkettő nahyon forrásfinnyás,ajánlott amp legalább a PK1-hez,de a PK2-höz is szoktak használni.

    Nagyon izmos cucc lehet a Shure passzív zajszűrője,Én aktív zajszűrős Bose-t próbáltam,de ezeket a dübörgéseket,éles hangokat még az sem szűrte ki (meg az a 6-7 iem sem,amit használtam) .

    Böckenförde és társai neked is ismerősek ugyi ? :DDD

    " The only time a lawyer can cry, is when it's all over..." -Prosecutor Godot

Új hozzászólás Aktív témák