Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #934 üzenetére

    Interjunál mindig számit a testbeszéd. Mint az előbb irtam abból nagyon sok minden leszürhető, hogy valaki hol kamuzott az önéletrajza során stb. Sok esetben majdnem felér egy hazugság vizsgálóval. Kezeid lábaid sohasem legyenek keresztbe, mert az vagy zárkózottságra, vagy valaminek az eltitkolására utal. Ne feszengj, mert az az idegesség jele, a széknek a közepére ülj, ne hátra és ne előre. Ha tulzottan hátra ülsz az a félelem, ha tulzottan előre, az az agressziv támadó stilust jellemzi. Ne légy görcsös. Ha megkinálnak egy pohár valamivel nyugodtan fogadd el. Ez arra is jó, ha feltesznek egy olyan kérdést ami kellemetlen, akkor már a kérdés első felénél nyulj a poharadért (vagy ha egyáltalán ugy érzed most 1-2 másodperc kell, hogy össze szedd magad) igyál nyugodtan 2-3 kortyot, majd megfontoltan folytathatod. Szal a testbeszédnak minden interjunál fontossága van. legfőképp a fejvadásznál aki szakmai alapon nem tud megitélni, csak a viselkedésed alapján. Első időszakban amig nincs szakmai multad alapján akkor azért mert csak a viselkedésedf alapján tud dönteni, később pedig azért mert azzal szűri ki, hogy amit irtál az mennyire lehet valós vagy mese.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #937 üzenetére

    Sok esetben, az hogy ki hol dolgozott, milyen munkahelyen milyen szakmai tudást tudott felhalmozni, milyen a gyakorlati háttere az csak az önéletrajzból derülhet ki. Ma a piacon azt mondják projektvezető, ez a mai elvárásoknak is igényeknek megfelelően is vagy minimum 40 különböző állást takar. Szal ha valaki valahol már dolgozott mint projektvezető, akkor az korántsem biztos, hogy mindenhová megfelel. Amikor elkezdenek arról beszélgetni, hogy mit is csinált akkor derülnek ki, hogy valójában milyen környezetben, mennyit és milyen szinvonalon dolgozott az adott illető.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Linda8

    csendes tag

    válasz Ivan15 #934 üzenetére

    A munkavégzésnél is fontos úgy érzem a testbeszéd és a domonancia. Itt vagyok például én. A tréningek során nagyon fontos szerintem az én testbeszédem, hogy hitelesnek tünjek. Vezető beosztánál is nagyon fontos dolog.
    Az interjún pedig szerintem is minden esetben fontos a testbeszéd. Manapság nagyon ráálltak erre. Azt én sem értem, hogy pl egy varrónőnek mért fontos ez. Talán azért,hogy rátermett e az illető. Ha több ember jelentkezik egy állásra ugyan olyan végzettséggel, akkor valami alapján dönteniük kell. Általában a felkészült, legrátermettebb embert veszik fel, akiben látnak valami fantáziát a jövőre nézve.
    A legfontosabb, hogy felkészülten menjen az ember egy állásinterjúra, még akkor is, ha 8 általánosa van valakinek. Mert lehet hogy benne látnak valamit. Na és mi erre készítjük fel az embereket. Pl. fontos egy varrónőnek is, hogy rátermett legyen, érdeklődjön az új dolgok iránt, fejleszthető legyen. Nagyon összetett ez a dolog. Fontos a felkészülés.
    A nehéz helyzeteket is megviszgáljuk. Pl. akinek túl alacsony a végzettsége, vagy túl sok helyen dolgozott már, vagy túl általános a végzettsége, vagy nincs tapasztalat.... tehát hogy ők hogyan írják meg önéletrajzukat, miket válaszoljon az interjún a kérdésekre....

    Lengl Linda

  • net84

    őstag

    válasz Ivan15 #967 üzenetére

    én akkor is vörösödök, ha ideges vagyok/megy fel bennem a pumpa - igaz olyankor kieresik a kezem is - nő a vérnyomásom

    de én sem értem, hogy mi szükség van erre - talán itt is előjön - nyugat majmolás (és szokásunkhoz híven nem tudunk semmit sem normálisan átvenni az ottani ''kultúrákból'')
    vagy esetleg ezt a jelenséget nevezhetjük multiizmus-nak

    [Szerkesztve]

    Read only...

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #970 üzenetére

    Lehet, hogy nehéz elhinni, de elég nagy a jelentősége, főleg olyan valakinél aki beszállitókkal, vagy ügyfelekkel van kapcsolatban. Egy munkaadó arra törekszik ha felvesz egy beszerzót, vagy sales-est egy poziba akkor Ő higgadtan tudja kezelni az ügyfeleket. Ne engedje meg magát kihozni a sodrából, mert az árt az üzletnek. Ha nehézségek vannak akkor mint egy jó eladónak akkor is tudnod kell mosolyogni és állni a sarat. Ezek a taktikák erre mennek ki. Lehet, hogy egy gyenge jellem is elférne a csapatban, aki nem tud olyan hatékopnysággal, higadtan, fegyelmezetten gondolkodni, de mindig a leggyengébb láncszem határozza meg egy csoport sikerességét. Ezt minden management tréningen elmondják, és eleve erre nevelik a jövőbeni vezetőket. Ez épp ugy igaz egy projektben résztvevőkre is. Ha te nem tudsz elszakadni a saját maszek problémáidtól munkaidő alatt, akkor nem lennél hatékony csapat tag. Ezt pedig általában nem szeretik a vezetők, ha valakit folyamatosan kontrolálni kell.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #973 üzenetére

    Voltam benne tavaly, szerencsére nem tul hosszan, 1,5 hónap alatt áltam ujra melóba.
    Ne feledkezz meg arról, ha ki vagy bukva mert hosszu ideje nincs munkád, akkor a munkaadót ugye az is foglalkoztatja, hogy mennyi idő alatt tudsz integrálódni a csapatba. Annak lendületéhez, napi feladataihoz, a kihivásokhoz stb. Ha te most teljesen magad alatt vagy az számukra nem magyarázat, hogy mert neked otthon szar van. Ugyanis ha adósságokba verted magad, akkor téged az a témá még hónapokon keresztül foglalkoztatni fog ami által a munkára való öszpontositásod csökkeni fog. Nem tudom, ez mennyire érthető? Abba, hogy neked mekkorák a felhalmozott adósságaid, abba Ő nem mehet bele, mert az a te magán ügyed. De ha ennek kihatása lehet később a munkakörödre, akkor 5x is meg fogja gondolni, hogy téged vegyen-e fel.
    NMár korábban irtam, de ebben Linda is megerősithet, hogy az aki szánalmat akar maga iránt kelteni az interjuztatóban (hacsak nem egy nagyon alacsony állásról van szó) az elásta magát. Nekik nem kell az aki magatehetetlen és gyenge. Nekik erős, optimista, kezdeményező, kissé törekvő, tanulásra és fejlődésre hajlamos munkatársak kellenek.
    Ez akár tetszik akár nem igy van, és ezen változtatni nagyon nehéz lenne.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #975 üzenetére

    Igen, van olyan interju is, ahol az nem az első benyomás a mérvadó. Én már találkoztam olyan pozival ahol pszichológussal is tárgyalni kellett. Sajna komolyabb vagy összetettebb poziknál ez sem ritka. Én megértem, hogy mint munkavállalónak vannak gondjaid, de azokat épp ugy kint kell tartani az interjukról mint a munkahelyről. Valszeg adott vezetőnek is vannak gondjai, ha nem is anyagi vonatkozásban, és téged sem érdekel, hogy hányszor fekszik le vele havonta az asszony. Szal remélem érted. Humán oldalról nincs azzal gond, hogy magad alatt vagy, de ha lesz valaki aki nem volt maga alatt, hanem sugárzott belőlle az önbizalom és a pozitivizmus, akkor tuti őt veszik fel. Amugy interju előtt 1-2 nappal érdemes elkezdeni fejtörőket fejtegetni, hogy a koncentrációs képessége az embernek a toppon legyen.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Thyb

    senior tag

    válasz Ivan15 #977 üzenetére

    Szivesen nincs mit. Mint irtam, mivel első körben nagyon nehéz bármit is leszurni egy illető jellemvonásaiból mindig ezek szoktak az első szürő feltételei lenni, ha már a személyes találkozó létrejött.

    Ha a hatalom csúcsán nincs erkölcs, alatta nincs szabadság.

  • Linda8

    csendes tag

    válasz Ivan15 #967 üzenetére

    Hogy mért alakult így, azt nem tudom, de tényleg rohadt egy dolog. Amit írtál, azzal én is egyet értek.

    Lengl Linda

  • net84

    őstag

    válasz Ivan15 #1009 üzenetére

    Adobe Acrobat 5.0
    de kicsit csalok :)
    word-be megszerkesztem a doksit (vagyis majdnem teljesen kész volt már), majd az Acrobat Distiller virtuális nyomtatóval átkonvertálom pdf formátumúvá...a végső simításokat pedig megcsinálom az Acrobat-al
    igaz, ha valaki belenéz a fájl tulajdonságaiba, az megjegyzi (elvileg), hogy miként is készült az adott pdf fájl...

    más:
    nettó-bruttó bér számítására szükségem volna egy kis segítségre... a nettober.hu ippen nem megy
    és a 90.000.- nettónak kellene a bruttója, valamint a 110.000.- nettónak is bruttója...

    [Szerkesztve]

    Read only...

Új hozzászólás Aktív témák