Aktív témák

  • Kaoru

    aktív tag

    1 éves multimédiafejlesztő szakot kitapostam, jön a második év, s ezzel közeleg a februári határidő is, feladat egy multimédiás szakdolgozat összeállítása.

    Elég sokat gondolkodtam rajta, hogy mi legyen. Először multimédiás szakácskönyvre gondoltam (nemröhög), mert az viszonylag elég széles körben érdeklik az embereket. Jó lett volna, minden saját videó és képek, többféle kategória, recepteken kívül alapfelszerelésekről és technikákról videó+szöveg. Hátránya viszont, hogy nincs videókamerám, s állandóan főznöm kellett volna, illetve mivel apám szakács sok időt kellett volna vele töltenem, amit inkább nem.

    Második ötletem pedig a harcművészetek lett, s egyelőre ennél is maradok. Már elég sok ötlet eszembe jutott, viszonylag hatalmas mennyiségű információ van róla felhalmozva neten, illetve érdekel is a téma.
    Egyelőre ezek az ötletek fogalmazódtak meg bennem:

    - 2 szintes menürendszer
    - Szabad navigálás és ''tour mode''
    - keresési opció
    - intro videó (mortal kombat zenére)
    - több felosztáson is gondolkodtam, de a földrajzi eddig a legszimpatikusabb. Egy földrészre kattintva kijöhetnének az országok listája, országokra kattintva pedig a hozzá tartozó harművészet(ek).
    - Alapvetően nem akarok 10 oldalakat írni a harcművészetekről, inkább egy könyen emészthető összefoglaló (kialakulása, lényege, filozófiája, technikái, fegyverzet), majd különböző opciók: hozzá tartozó sportolók önéletrajza, videók, képek, ''nyomtató barát verzió'', kapcsolodó linkek

    Bár mivel még csak nagyon alap dolgokat tanultunk meg első évben, de úgy látszik alapvetően 4-5 programra fogok támaszkodni:
    - Macromedia Flash
    - Adobe Photoshop
    - Adobe Illustrator
    - Adobe Premiere
    - vmien adatbázis készítő

    A következő dologgal még nem vagyok tisztában, hogy webes alapú, vagy hordozó alapú legyen, vagy próbáljam keverni a kettőt. Webes alapúnak az előnye, hogy bérelhetek tárhelyt, és könnyen tudom integrálni pl MySQL-lel az adatbázist a webfelületre, viszont a tárhely és a domain pénzbe kerül, fel kell tölteni sok anyagot, ami mondjuk 20kb/s sebesség mellett igen gyötrelmes, illetve a júzer sávszélességét sem teszi próbára. Illetve nincs ''multimédiás szoftver'' feelingje, hanem inkább egy honlap +böngésző kompatibilitási dolgok, meg optimizálás. A hordozó alapúval meg nem tudom milyen ''normális'' adatbázist lehetne tenni, flashbe integrálva, aminek nincs semmi kritériuma a felhasználó számára (legyen ms accesse, vagy szerverként működjön a gépe :D), s viszonylag hatékony. Előnye hogy CD/DVD-re menne a cucc, nem kell bérelni semmit, nincs fentartási költség, nem kell védelemmel foglalkozni, alacsony anyagköltség, rendes szoftver feelingje van. A hibrid megoldás is nagyon szimpatikus, meg van az összes előnye és hátránya, de itt felmerül a kérdés minek? Mert ugye ez nem egy olyan project, hogy hetente friss tartalom meg updatelődik.... mindegy még ez ráér, évközben úgy azért megtanuljuk remélem ezeket a dolgokat.

    Próbálok kisebb problémákkal megbírkózni. most is felmerült egy, hogy lehet flashbe úgy importálni vektoros képeket, hogy azokat ne alakítsa át bitmapbe... mert valahogy illuban egyszerűbb szerkeszteni, mint a flash saját kis rajzprogramjában. Egyelőre ennyi, ja probálok majd mindig bemutatni, hogy mit csináltam meg, stb. Egyelőre cska nagy körvonalas tervezési fázis az egész...
    De azért van itt egy link, nem is tudtam hogy létezik magyar hagyományörző harcművészet is: [link]



    Wake Up, You are dead! || Wacom Intous4 || http://youtube.com/KaoruHUN

Aktív témák