Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • erikke17

    őstag

    Sziasztok.
    Hosszú idő után el jött az idő is, hogy be lépjek a motorosok körébe hamarosan :D
    Jogsim meg ugyan nincs de már folyamatban van a nagy kategóriára.
    Yamaha FZ6-ban gondolkodom csomó hsz-t olvastam itt róla, hogy főként kezdőknek ajánlottatok. Nem mellesleg tetszik is. Persze motorozás nem idegen számomra mentem már (quad), simsonnal, jawa 21, babetta, stb, robogó jelenleg is megy, szóval nem idegen. De ekkora géppel még sosem de hát egyszer el kell kezdeni :D Persze nem az első egyenesben na akkor toljuk neki mit bír a vas, kulturáltan szeretnék vele közlekedni egyben haza érni közben élvezni.
    Van nálunk Szlovákián egy faszi pár településsel arrébb motorokkal foglalkozik megveszi, behozza, árulja javítja, alkatrészek, webshop, öltözék stb szóval elég sok mindent csinál.
    Melóban egy haver is tőle vette Fz6-ot igaz 2004 csak de 2 éve nagy megelégedéssel használja.
    Van neki most egy elég jónak tűnő Fz6 csak a színe aggaszt, hogy narancs. Nem tudom volt e ilyen színben vagy azért ilyen mert törött.
    [link]
    Szerintetek? 2006-os évjárat nem behozatal mert van rendszama a behozataloknak nincs de azt is intézi.
    Előre is köszönöm.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz zgospel #105484 üzenetére

    Igen azt néztem én is. Gondolom jobb ha visz magával az ember egy szakit aki rá néz. Persze ott az a lehetőség is, hogy csak dizájn végett cserélte előző tulaj.

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz zgospel #105484 üzenetére

    Mutatok másikat kíváncsiságból. :D
    Ez még nincs be jelentve öregebb picit még több km.
    [link]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Szép estét.

    Cserélt már valaki vezérműlánc feszítőt automatikus helyett manuálisra? Egy FZ6-ról lenne szó 2006-os 30ekm-el.

    Nemrég vettem, fura csergő hang jött miután fel melegedett motor üzemi hőmérsékletre. Gondoltam olajcsere után majd megszűnik de nem. Nem különösen hangos de vájt fülű vagyok mint autóm téren is :D

    Utána jártam dolgoknak ki derült lánc feszítő tud ilyen huncutságot művelni. E videó alapján néztem meg én is [link]
    Ahogy le fogtam csavarhúzóval csak hogy ne forduljon jobbra balra egyből el hallgatott lánc. Gáz adásakor egyenesen halkabb lett na meg alapjáraton is. :)

    Itt dőlt el bennem lánc feszítő csere. Viszont manuális ugye fix, hogy tolerálja a hideg-meleget? Mihez kell állítani hideg vagy meleg blokkhoz? Vagy a kettő közé kell be lőni?
    Hideghez állítod akkor melegen laza lesz. Ha meleghez akkor meg hidegen feszülni fog. Ugye ha laza csörög ha feszes akkor fütyül.

    Gyári lánc feszítő ára meg horror :D
    Előre is köszönöm szépen.

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Sziasztok :)

    Rendelt már valaki külföldről sisakot vagy bármiféle öltözéket? Vélemények tapasztalatok?
    Szeretnék egy sisakot Shark Skwal 2.2 és a motoradinn nevű webshopon brutálisan jó kedvezmények vannak most.
    [link]
    Előre is köszönöm. :)

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz djeperto #125087 üzenetére

    Nem messze van egy bolt ahol van ilyen Shark sisak csak sokkal drágábban és nem ilyen színben. Csak most a csodálatos Szlovákiában minden zárva van :(( Ott fel próbálom majd ha ki nyit, S méretnek igazából jónak kéne lenni mert jelenlegi Shark sisakom is S méret ugyan azokat a méreteket írja táblázat szerint. :)
    PayPal-al fizetve előnyösebb gondolom biztonságosabb plusz ha neadj isten gebasz lenne...

    Madwe - Épp a szín fogott meg :D , igazából ilyen tipust néztem árban is bele férne aztán teljesen véletlen meg láttam ezt a színkombót.

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz mokus1 #125096 üzenetére

    Mindenképp érdemes lenne egy próbát tenni de fene tudja mikor nyitnak nálunk boltok... Szerintem soha :((
    Lehet meg rizikozom a dolgot ahogy nézem lehet arc párnákat cserélni benne legrosszabb esetben. :)

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Sziasztok.

    Egy kis információra vagyis inkább véleményre lennék kíváncsi :)
    Jelenleg egy Fz6-ot hajtok 5 éve, mikor meg vettem azt hittem hogy majd én ezzel jókat csavarok meg motorozok. Hát be kell lássam nem, 150km után úgy szállok le róla mint akit agyon vertek a másik 150km meg fel ér 300km távnak, ha barátnőm is jön velem akkor duplán végem pedig nem egy nagy darab :D De neki is kényelmetlen a hátsó pozíció nem is szeret nagyon járni velem e végett motorozni. Egyszerűen kényelmetlen hosszú távra, rövid távra tökéletes néha odacsapkodni neki de már ki nőttem abból is.
    Rengeteget olvasgattam mindenhol de mindig 1200GS-nél kötök ki, nem tagadás régi álmom már kezdetek óta nagyon tetszenek. Többnyire csak jókat hall róla ember, igen hallani rosszat is mint mindenről de többnyire jót kényelem stb.

    Viszont nem tudom mennyire passzolna ez nekem méretben vagyis inkább még nem volt alkalmam hozzá környéken senkinek nincs nagyon mindenki sport motorokért meg chopperekért van megbolondulva. 180cm 69kg-al (29 évesen) Fz6 nem okozott gondot mozgatni, maximum talán 30kg-al nehezebb GS és pár centivel magasabb ülés pozíció. Fz6-ról simán telitalppal le ér lábam rugó gyári álláson és még tartalék is van simán tehetném magasabbra :)
    Most van egy eladó 2 óra távolságra 2009-es 110e km csak BMW-ben volt szervizelve, 7300Eur patika állapotban ABS, ESA, ASC, talán RDC is, dobozok. 2008 után már javították ugye ABS gondot ez már második generációs ABS-el van szerelve és az utolsó előtti légolajos még nem a DOHC-s blokk ezekkel sem volt gond tudomásom szerint.

    Előre is köszönöm a segítséget és az infókat.

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Köszönöm mindenkinek a választ először is.
    Igen szívem szerint már rég ülnék rajta és hajtanám :D

    Csongi:

    Elvileg behozatal német országból mindenképp szemre venném élőben is először. Közelgő szerviz alatt mire gondolsz? Néztem videókat 100ezernel a nagyszerviz szelephézagra, olaj, szűrő, gyertyák, váltó olaj, szöghajtásban olajcsere ezekre tértek ki és átvizsgálás. Mindkepp lenne félre téve pénz legyen mihez nyúlni de ne kelljen :D
    Valahogy Fz6 ülés kormány pozíciója nekem nem kényelmes lehet egy kormány magasito valamit segítene azért.

    Geresics:

    Néztem DOHC-sat vagyis próbáltam keresni de vagy már vizes GS árán megy vagy nincs vagy Adventure van csak ami már magas lenne szerintem :(
    Hát ilyen túra motor nem nagyon lesz 30e km-el ez nyilván való inkább állapotra megyek. Jobb mint a vissza tekert 30 ezerre, szerintem fz6-om is vissza lett tekerve vagy órát cserélték kevés kilométeresre. Onroados videó alapján simán mennek 200 ezer fölé ezek a blokkok úgy hogy apritva vannak, terepen is adtak nekik jócskán. Persze nem mondom, hogy nem venném meg pl 60ezerrel ha lenne egy jó ajánlat de nagyon kevés eladó GS van valahogy.
    Autószerelő létemre amit tudok el végzek rajta én persze, Fz6-ot is ki pofoztam voltak vele kisebb hanyagsagok előző gazdája utána, 5 év alatt kB 40 ezret tettem bele első éven talán csak 2-3ezret. :)

    Róla lenne szó egyébként: [link] Igen szlovák oldal mivel Szlovákián lakom :D

    [ Szerkesztve ]

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    válasz csongi #133991 üzenetére

    Na most őszinte leszek kicsit aláfagyott a lelkesedésem, kuplung csere, kardántegely, szöghajtás, csapágy.
    Onroados videóban 200ezernel járt nem terepezett és még nem kellett kuplung.
    ABS itt már 2 generációs nem az első ami romlott úgy tudom.
    Igen videókon hallani mint ha lánc csörögne vagy talán az is de ez mellé jár :D
    Igen azt néztem szerintem kicsit helyre lettek ezek a dolgok pofozva.
    Utána kell járnom mik voltak cserélve :)

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

  • erikke17

    őstag

    Sziasztok :)
    Bőr motoros kesztyűt hogy szoktátok ti tisztítani?
    Igazából nem is koszosnak mondanám az izzdaságtól a só van kicsapódva :D
    Sima langyos vízbe nyomogassam meg esetleg kevéske folyékony szappan alapos öblítés majd bőrápoló?

    ||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

Új hozzászólás Aktív témák