Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz Polemius #58128 üzenetére

    5500,- :DDD Holnap reggel megyek venni én is egyet, ha kapok. Két éve próbálok szerezni, reggel nyitásra ott szoktam lenni, és eddig még egy darab sem volt Kalocsán. Csak alkalomszerűen kellene, és nem tudok/nem vagyok hajlandó több pénzt kiadni érte. Ugyanez a Csavarboltban nálunk 12k HUF.

    Szerk: ugyanígy jártam a kompresszoros páramentesítő géppel is, de két év után, most szerencsém volt. Az Aldiban 3 hete elcsíptem az utolsó darabot. :)

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • Ferdzsoo

    addikt

    válasz Polemius #58128 üzenetére

    Én elég komolyan körbejártam ezt a nyomatékkulcs kérdés témakört, nekem 20k-s nyomatékkulcsom van.
    Egy a baj ezekkel. Hogy nem pontosak.
    Egy 60k-s nyomatékkulcs %-beni eltérése 1-2-%. A 20k-s é 4-5%, a Lidlisé nemtudom mennyi.
    De számolj egy kerékanyát 110nm-nél az 5% 6nm.
    nem azt mondom hogy emiatt fogod elhagyni a hátsó kerekedet, vagy hogy ezmiatt szakítod meg a menetet (mert ugye felfelé is csalhat) de ez a különbség a 20k-s meg a 60k-s nyomatékkulcs között...
    Mindenesetre 5500-ft ot szerintem még próbaképpen is megér, egy sima krovakulcsnak is jól használható ha esetleg a nyomatékos része szart sem ér.
    Ennyiért szerintem egy próbát megér... :U
    Lehet én is veszek egyet. :DDD

    "It is not the strongest of the species that survives, nor the most intelligent that survives. It is the one that is most adaptable to change."

  • Archer

    őstag

    válasz Polemius #58128 üzenetére

    Az a baj ezzel, hogy nagyon nagy tartományt lefed, szerintem emiatt elég pontatlan is. "Márkásabb" gyártóknál ezt az intervallumot csak két kulccsal tudod lefedni. Amikor egy sima racsnis hajtószárat ami már normálisabb hobbi szint, sem kapsz 3-4k alatt, akkor csodát ettől pláne nem lehet várni szerintem.

    Ezeknél a szerszámoknál érdemes szerintem a taiwani neveket keresni. Jóval minőségibbek, mint a noname kínai csodák viszont a méregdrága európai és amerikai társaikhoz képest még úgy ahogy megfizethetőek, meg otthonra alkalomszerű használatra nem kell szerviz minőség. Persze aki teheti, vegyen Facom nyomatékkulcsot, még az unokája is azzal fogja szerelni a motorját (ha lesznek még akkor) :)

    persu:, köszi, akkor ez a töltő ennyit tud. Pedig valaki mondta, hogy ezzel aztán mindent fel lehet tölteni.

    Más: ha már "téli" kesztyű, most akciós. Megbízható bolt, pár nap alatt itt van tőlük a cucc, ha van raktáron.

    [ Szerkesztve ]

    Beszélni már gyerekkorában megtanul az ember. Hallgatni csak sokkal később.

Új hozzászólás Aktív témák