Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Something_

    őstag

    válasz torzo #40189 üzenetére

    Mert a motoros dinamikusan megy és nem hátráltatja a forgalmat, a bringás legtöbb esetben pedig pofátlan, nem ismeri a kreszt, átmegy a piroson és a legfontosabb, hátráltatja a forgalmat.

    Ezt Bp-re mondom, a többi várost egyértelműen nem ismerem e szempontból.

  • spanyoll

    addikt

    válasz torzo #40189 üzenetére

    Na a kérdésem óta itt ragadtam a topicban, mert érdekes olvasgatni amiket írtok, úgyhogy én is hozzábüfizek a témához.
    Használom mind a három járművet MAJDNEM, bár a motoros részét csak quaddal (50ccmes kis csüsszögő) és akkor is munkára.
    Amit észrevettem, hogy bizony mindegyik csapatban sok a kretén. Autósok között is, motorosok között is, bringások között is.
    Leginkább szerintem azokat kéne megrendszabályozni, akik nem figyelnek a többiekre és ezzel veszélyeztetik a közlekedést, vagy hátráltatják azt.
    Pár eset alátámasztandó, hogy mit gondolok:
    Bringával megyek, Kálvin, járdáról át az útra, bringaútra ugye. Taxis buszmegállóból gyorsítana ki bringasávon keresztül. Indul, meglát, megáll. Én integetek neki, mivel én ráérek, másrészt meg tapasztalatból nem bízok bennük. Nem megy, nem megy, hát jó, eltekerek mellette. Amint ez megtörténik kilő padlóval, és egy 15cmes oldaltávval (ami ugye nem igazán indokolt ott) száguld el mellettem dudálva. Hogy miért, azt azóta sem értem, pedig mutattam is neki, hogy köszi, amikor elengedett.
    Motoros... Futárok általában a kedvenceim, de hát ők dolgoznak, mindent lehet. Ritkább a kretén, de hát ugye nem látok annyit, amit látok azok meg köszönhetik nekem, hogy figyelek visszapillantóba is, mert múltkor az én lélekjelenlétemen múlott csak, hogy inkább ráhúztam a kormányt egy kocsi seggére és reménykedtem, hogy nem fékez, mert akkor beleszállok, viszont ha ezt nem teszem meg, akkor a motoros repült volna belém 150nel m1/m7 lehajtón.
    A bringások meg szimplán pofátlan faszok. Értem én, hogy lehet szabálytalankodni, én is szoktam sokadrangú utakon. De amikor múltkor egy hónap Bpmentes lét után elmentem tekerni kiskörút-andrássy-hősök,aztán vissza ugyanez útvonalon, akkor majdnem elpattant az agyam és lerángattam pár embert bringáról.
    Forgalmas rész ez ugye, hát figyelek másokra. Andrássy szervízsáv, piros a lámpa, jobbról egyirányú az út, tehát még nem is belátható az útszakasz, hogy azt mondjam átmegyek a piroson körülnézve. Előttem lévő autóst kielőzöm, jobbról megállok előtte, hogy zöldnél elférjen, meg megvárjam én is az zöldet. Erre mögöttem egy undorító dagadt visszataszító nő felnyögött, hogy "Ezt nem hiszem el b*meg" és végtelenül sértődött fejjel kezdett el kerülgetni, mert neki le kellett lassítania ahhoz, hogy engem kikerüljön és átmenjen a piroson. Utána is kiabáltam, hogy "Nehogy már te legyél megsértődve aranyom, mert megállok a pirosnál". Aztán amikor utolértem a kövi pirosnál ahol már csodák csodájára megállt akkor annyira feltűnően kerülte a szemkontaktust, a beszélgetést, meg úgy bármit, hogy öröm nézni. Pedig biztos elküldtem volna a picsbe.
    Úgyhogy hülye az van mindenhol sajna. Figyelni kéne egymásra aztán akkor sokkal elviselhetőbb lenne minden.

    "Super perfundo on the early eve of your day."

Új hozzászólás Aktív témák