Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Bogyó bá'

    nagyúr

    válasz DigitXT #25242 üzenetére

    Tényleg nem akarok flémelni, ki-ki válassza az ízlésének leginkább megfelelőt, vagy a motorozási szokásaihoz legcélszerűbbet. Mindjárt meg is szűnök. Valójában nem csak a váltás adja szerintem a legnagyobb különbséget a "motorozás" és a "robogózás" között, hanem a kerekek mérete, és az a horpadt vasdarab a két térded között, amiben többnyire a benzint tárolják, viszont rossz úton nagy biztonságot ad a kezdő motorosnak, hogy "kapaszkodhat" bele, nem csak úgy "lobog" a kormányon.

    Az én kis vackom (szoftcsopper, tudom: broáf... :D ) viszont félig-meddig tudja mindkettő előnyeit (leszámítva persze a picike teljesítményét): valójában egy tök közönséges naked kismotor, mint mondjuk a CG 125, de szinte robogósan kényelmes üléssel, alacsony üléspozícióval, nagyon kellemes (igen, robogós) testtartással. Nekem mint abszolúte kezdőnek nem volt rossz választás, úgy érzem. Viszont egy-két éven belül szeretnék nagyobbra váltani (igen, az a fránya teljesítmény nagyon sokszor már kevéske...), és azt hiszem maradok a "hagyományos" motorkerékpárnál. Nekem ez jött be, na! De nem folytatom, senkit nincs szándékomban a saját "marhaságaimmal" terhelni...

    A nagyrobogók minden erényét elismerem, a szél- és esővédelmet, a pakolhatóságot, kényelmet, stb. Pár hete linkeltem egy fotót arról, hogy egy 3 napos sátoros motoros túrára (Savage találkozó, Orfű) milyen rettenetesen fel kellett cuccolnom a kis gépet, ez egy - akár 125-ös - Burgival sokkal egyszerűbb lett volna. (Más kérdés, hogy akkor valszeg meg sem hívnak ide... :)) )

    [ Szerkesztve ]

    Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

  • canniball

    nagyúr

    válasz DigitXT #25242 üzenetére

    "Mintha lenne igazi jelentősége, hogy valakinek "csak" CG125-ös gépe van, akkor az már nem is írhat ide."
    Megszólítva érzem magam :D , engem nem zavartak el amikor bekopogtattam a topik ajtaján. :)

    Amúgy szerintem van létjogosultsága a két külön topiknak (nem azért mert egyik vagy másik kategória jobb/rosszabb lenne, hanem a más "életérzés" miatt), de hogy a kismotorok miért a robogók közé kerültek azt nem tudom, szvsz az iménti gondolat alapján jobb helyük lenne itt, legyen szó akár 50ccm-ről is.

    https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Új hozzászólás Aktív témák