Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Geresics

    addikt

    válasz etnies #122552 üzenetére

    Vannak kutak, amire az ember azt hiszi, hogy ott nagyobb a fogyasztása, aztán kiderü, hogy mégis, csak épp nem azért, amire ő gondolt! :D
    Talán már írtam ide is, de inkább megosztom még egyszer! Pécsett az egyik occó kúton vettem észre, hogy más fogyasztási eredmények jönnek ki a megszokotthoz képest! Nem nagyon zavart a dolog, mert nem muszáj nekem oda járnom, de azért mindig piszkálta a fantáziám, és időnként motoszkált bennem a téma, mert sosem szerettem a felületességet. Nos, egy unalmas pillanatomban meg is fejtettem a csodát! Azon a kúton a tankoszlopoktól kifelé irányba lényegesen jobban lejt a talaj, mint a többi kúton! Ennek egyenes következménye, hogy az autó úgy dől, hogy a beömlő nyílás magasabban van, és sok esetben még a belső tágulási lég-rész (biztos van ennek valami szép neve, de parasztosan csak így hívom) is kisebb lesz! Ezzel a tele tankolóknál tankolásonként pár literrel többet simán eladnak! :K
    Persze, akik x összegért tankolnak, azoknál ez nem számít, és akik türelmetlenek, és olyan oszlophoz állnak, ami az autójuk túloldalán van, azoknál még kevesebb is megy valamivel bele, de azért utóbbi szerintem elenyésző lehet a normálisakhoz képest...

    Szóval nem muszáj rosszabbnak lennie az üzemanyagnak ahhoz, hogy azt vedd észre, hogy "többet nyel be"! ;)

    *MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Új hozzászólás Aktív témák