Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • degec

    senior tag

    válasz voodoo98 #11988 üzenetére

    elvileg nincs gyakorlatilag meg van, sok helyen azért álltak meg ahogy írtam is mert ilyen olyan indokok miatt nem tudnak tovább haladni áramvezón..falu közepe kész egyszerűbb helyek készen vannak de speciális áramdolgok miatt, ahol te laksz bonyolultabb oda nem mehetnek még fel, ergo nincs neted. szomszéd utcába meg van.. aki áramhálózathoz ért azt kéne megkérdezni miért van ez..én sem értem hogy pl a mi utcánk végéből nem ide fognak jönni még rögtön az ottani elosztókból, hanem mennek más irányba és csak azért mert az én utcámba van erőss áramú vezeték is póznán a másik oldalon, hogy ez hogy mivel függ össze nem értem, de a 2 hete itt matató összes melós, okosabb technikus bárki egybehangzóan nyomvonalrajzuk alapján (láttam) nem ide jönnek mer nincs még engedély. pafff mittók csinálni semmit..utca végén van a t nek is upcnek is, a nagy elosztó dobozai, mert ez ilyen elosztós központi hely.pl innen jönnek fel az utcai gerinc optikáról a póznára a vezók..stb stb..

  • lajosdani2

    csendes tag

    válasz voodoo98 #11988 üzenetére

    Sok testületi ülésen volt már erről szó, és teljes egyetértés van abban, hogy az önkormányzat egyik szolgáltatónak se fog útjába állni. Tehát elméletileg bárki elkezdene végre kábelezni, a községtől megkapná az engedélyt. (Mellesleg melyik képviselő vagy polgármester merné felvállalni, hogy nem ad engedélyt egy olyan fejlesztésre, amire mindenki évek óta vár?)

    A Démász meg Elmű kérdésre nem tudok mit mondani. Régebben volt itt valami rendelet belinkelve, hogy az állam kötelezi a szolgáltatókat, hogy biztosítsanak lehetőséget az oszlopaik használatára az optika miatt. Ezek után mi az oka az akadályoztatásnak?

    Én is azon vagyok kiakadva, hogy Hernádon kívül itt a környéken már minden kész.
    És 6000 ft-ért nyomhatjuk otthon a 300 kb/s-el, mert felénk már a "kábelek nem bírnak többet"...
    Vicc.

Új hozzászólás Aktív témák