Új hozzászólás Aktív témák

  • radio100jozs

    őstag

    Tanácsot szeretnék kérni, hogy hátha más is tapasztalt ilyet az ADSL-nél. Adott egy ADSL Bronz csomag, hozzá Zyxel modem, az amelyiknek lekerekített az egyik sarka. Van erre kötve egy WiFi-s router. Mostanában azt csinálja, hogy a modemen internet led úgy, hogy nincs forgalmazás el kezd gyorsan, de rendszertelen ütemben villogni, majd a DSL led elalszik, és vele egyben az internet led is. Ezután ismét elkezd villogni a DSL led, majd ha sikerül a felcsatlakozás, akkor folyamatosan világít. De alig pár mp. után megint elalszik a DSL led, és minden megy ebben a folyamatban, míg nem csinálom azt, hogy a modemet 5-10 percre kikapcsolom. Utána aztán gond nélkül működik minden. Most azt vettem észre, hogy olyan 24 óránként csinálja ezt a mókát. Kipróbáltam, hogy másik routert kötöttem rá, amit évekig gond nélkül használtam ADSL modemmel, soha nem volt szakadás, de ez sem oldotta meg a gondomat. Kértem már a 1221-en újraindítást, akkor 24 órára helyreált a dolog. Csináltam azt is, hogy csak a modem volt beüzemelve, bekötve a telefonvonal, és a tápegység, minden más hálózat le volt kötve, még is elkezdte ezt a játékot (internet led villogás, DSL led elalvást), pedig ekkor tényleg semmi nem volt rákötve. Februárig a másik csupasz érpáron hiba nélkül 7/24-ben működött a 12 Mbps ADSL, bár az a téglalap alapú modemmel, így nem értem mi lehet ezzel a gond, a modem rossz, vagy a vonal, vagy a központban valami?

Új hozzászólás Aktív témák