Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Kvazár

    őstag

    válasz Kolondrum #9837 üzenetére

    A ledek pontos típusáról tudsz valamit? Db-szám, egyéb infó, mert eddig csak annyi van, hogy valahogy rá mókolod és nem megy. De hogy pontosan mit, és hogyan, arról semmit sem tudni. Az nem jelent semmit, hogy led. Nyitófesz, mp áram, és az előtét ell.áll értéke is kéne.
    A ledek keveset fogyasztanak az tény, de rossz ellenállásokkal akár olyan áramokat is kaphatsz, hogy a táp leold.

    [ Szerkesztve ]

    Eladó cuccaim: -

  • moha21

    addikt

    válasz Kolondrum #9837 üzenetére

    Minek egyáltalán a PC táp? Ágyúval verébre kategória.

    Nem az az igazi férfi aki minden nőt meghódít, hanem aki ismeri a nagyfeszültségű földkábelek szigetelésének technikáját.

  • Laci4

    senior tag

    válasz Kolondrum #9837 üzenetére

    Nagyon fura a hibád. Hiszen ezek a ledsorok ha jól emlékszem simán egy valamennyire flexinek mondható "nyáklap",fólia, rajtuk 3led egy soros korlátozó ellenállattal, és ezek a kis csoportok vannak párhuzamosan kötögetve. Ergo,ha kap feszt, világítania kell!

    Nekem is egyből az ugrott be, hogy ha csak ez van egy tápon, esetleg kevés a kakaó neki,nem indul el.

    Két ötlet, illetve kérdés:
    1: amikor nem megy, mértél a ledsor + - csatlakozásain feszültséget? (ha nem, és van rá lehetőséged, tedd meg)= kap-e egyáltalán feszültséget.(sztem nem fog, mert ha igen, mennie kell, vagy lényegesebben kevesebbet mint 12 volt)

    2: esetleg volt már olyan, hogy ugyanarra a molex "sorra" kötötted, amin a másik fogyasztó van?
    Nem vagyok otthon a táp belekben, de amikben két részre van osztva a 12 voltos rész, nem tudom,hogy az full két külön elektronikai rész, vagy sem. :U
    Illetve,hogy nem lehet-e olyan eset, hogy pl. a dvd csak az 5 volton zabál jobban,és csak az "kapcsol" be..
    Bár ha jól rémlik, az 5 volt a lényeg, az alapján megy a 12-ő..
    De érdemes esetleg rámérni a molexek mindkét ágára (5v-12v, illetve másik szálak..)

    Igencsak egyedi és fura helyzet, mert ez a kis "ledsor" elektronikában olyan mint a szög.
    Ha adott a 12 volt amire méretezve van, akkor nincs ami megadja magát hol megy, hol nem szitura.. szóval csak a táp részen lehet valami gikszer.
    (még ha kontakt hiba is lenne,magában a ledsorban, akkor se az egész döglődne.)
    Esetleg a molex csatiban? vagy a vezetékben lehet még...kh) :F
    Mást egyszerűen nem tudok.. x-aktás eset.. :(((

    (#9842) Kvazár
    Hmm.. nyami.. jó kis mókolás.. csak valami randa doboz kitakarja nagy részüket.
    Ilyen csajokat én is szívesen mókolgatnék.. :U :P (am: nem rossz)

Új hozzászólás Aktív témák