Új hozzászólás Aktív témák

  • SUPREME7

    őstag

    Sziasztok!

    A következő történt velem, szerencsére nem ezen az oldalon, és nem én vagyok a károsult, de remélem kaphatok valamilyen tanácsot az ügyben.
    Kedves családtag megkért, néhány hónapja, hogy regisztráljak neki egy Allegroup accountot (teszvesz/vatera). Gyanútlanul megtettem, saját adatokkal, saját bankszámlával, sőt még külön e-mail címet is csináltam neki a "bizniszhez". Az, hogy miért nem az ő nevére lett csinálva csak annyit, hogy azt állította, hogy nincs Magyarországon saját bankszámlája mivel féligmeddig svájcban él/élt és nem is volt szó arról, hogy ő üzletszerűen fog kereskedni. Mivel nem állunk napi kapcsolatban, nem tudtam, hogy mennyire komolyan üzletel. Nem figyeltem a levélforgalmat, és mivel saját bankszámlát és saját telefonszámot használt az üzletek lebonyolítására így nem vettem észre semmit a dolgaiból.
    Mai napon kaptam egy levelet egy behajtó cégtől, az allegroup megbízásából és közel 300E forint tartozásról szól. Azonnal hívtam a kedves rokont, aki tagadott, sőt azt mondta minden jutalék be van fizetve.
    Nem hittem neki, így felmentem az e-mail címre amit anno csináltam neki, és megnéztem a leveleket. Mivel az is az én nevemre szólt, így gondolom ezzel nem éltem vissza. Több tíz, ha nem több száz olvasatlan E-mail amikben emberek a pénzüket követelik vissza, általánosságban 3-5-10ezer forintokról van szó.
    Kedves családtag nem tudja tagadni a dolgot, mivel saját nevén futó bankszámlán ment a biznisz, és az e-mailekben is saját nevén üzletelt, tehát csak mondhatni a nevemen van az ő tartozása, és ha esetleg feljelentést tesznek a károsultak, engem fognak utolérni az adataim miatt.

    Kérdezném, hogy ebben az esetben milyen jogi lépéseket kell megtennem, hogy tisztázzam magam az ügyben? Mit tanácsoltok? Az E-mail címet "zároltam", megváltoztattam a jelszót mielőtt törli az üzeneteket, tehát bizonyítékom bőven van. Menjek a rendőrségre feljelentést tenni? Vagy vegyem fel a kapcsolatot az allegroup-al? A károsultakat nem fogom egyesével megkeresni, az úgy gondolom nem az én dolgom, de az ő problémájukra is valahogy megoldást kéne találni.

    Fogalmam sincs, hogy hol kezdjem. A kedves rokon lehet, hogy elő tudja teremteni az összegeket, de nem akarok várni, és nem akarom, hogy közben engem jelentsenek fel. Tehát mindenképpen meg akarom előzni, hogy engem vonjanak felelősségre, mivel ez elég rosszul érintene a munkahelyemen is.

    Minden tanácsot, segítséget köszönök szépen.

    Supreme

    [ Szerkesztve ]

Új hozzászólás Aktív témák