Új hozzászólás Aktív témák

  • Akheron

    senior tag

    válasz Narxis #846 üzenetére

    Nem muszáj részt vállalni ebben a sok nyomasztó haszontalanságban. :) Aki tudja értékelni a keveset, az egy egyszerű munkával is bőven eléldegél. Nekem például, mióta elköltöztem Pestről, a rezsin és a lakbéren kívül az összes költségem nagyjából heti 3000 forint, úgy, hogy igazán finomakat szoktam sütni-főzni. Felsőoktatási intézménybe sosem tettem be a lábam, mert már a gondolata is nyomasztott, amióta csak az eszemet tudom.

    Vagy ha a spirituális fejlődés útját járva meg szeretnéd tanulni, hogy miként viszonyulhatsz a világhoz belső feszültségek és szorongás nélkül, akár kolostorba is vonulhatsz. :) A mai, szabados társadalmakban nagyon sokan vannak végletesen negatív véleménnyel a kolostorokkal kapcsolatban, pedig valójában nincs ebben semmi rossz. Igaz ugyan, hogy nagy lemondással jár az átlagos egyénnek, de a lemondással együtt nagyon sok problémától is megszabadul az ember.

    Cittaviveka, Anglia

    „The monastery is not a retreat centre, but a living environment of woodland, ponds, wildlife - and human dwellings. Here, through ethical guidelines, meditation and community work, we practise living in harmony. The community welcomes men and women who wish to visit, stay as guests or make a commitment to the monastic life.”

    [ Szerkesztve ]

    "It’s not the noise disturbing your meditation, it’s you who is disturbing the noise." – Ajahn Chah

Új hozzászólás Aktív témák