Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • elector

    csendes tag

    válasz lugosi #387 üzenetére

    Szia Lugo!

    Örömmel látom, hogy van élet a fórum-elhaláson túl!
    Amit az MD minőségről írtál, azzal teljesen egyetértek. Én úgy fogalmazom ezt meg, hogy az MD hangzása közelíti meg leginkább az analóg (LP, szalag) technikán felnőtt fülek igényeit. Könnyen lehet, hogy ennek a "telt" hangzásnak az a zaj is része, amit az mp3 hatásosan kiszűr.
    Én is üzemben tartom kis 700-asomat, bár főként mikrofonos felvételeket készítünk vele. Ez sem változott, profi hangzás - pici zaj. (Egy templomi kórus felvételekor velem párhozamosan egy másik harcos is készített felvételt egy elég profinak kinéző digitális rögzítővel, ráadásul ugyanolyan Sony mikivel. Szakértők egyértelműen az én felvételemet tartották jobbnak.)
    Ha már írok, közzéteszek egy tanulságos esetet:
    Korábban jeleztem, hogy időnként írási hibával leáll a felvevőm. Ez időnként visszatért, de el lehetet viselni. Azután egyszer, amikor egy mikrofon beállítás során, írás közben kb. 10 cm-ről leejtettem a masinát, beállt a krach! Kész, vége, szinte nem volt felvétel, amit fel tudott volna írni. Nagyon oda voltam, napokig küzdöttem vele, eredmény nélkül. Már az internetes kínálatot nézegettem, és búcsúztam kedves masinámtól. Mikor egyszer megint nekiállt szerencsétlenkedni, hogy megtalálja a felvétel elejét, végzetes döntést hoztam: miközben kis MD-m hangosan zakatolva pörgette a lemezt, kihúztam minden csatlakozóját, és - minő borzalom! - mintegy másfél méter magasságból, kerámia burkolat felett LEEJTETTEM a 700-ast!!!
    Csatt!!! Burkolat darabok repültek szanaszét, elem kirepült, lemez-fedél kiugrott, a zakatolás elhallgatott! Vége!
    Mármint a hibának! Összerakva az MD hibátlanul működik - már vagy fél éve! :C

    A legjobb forradalom a ... digitális ... volt

Új hozzászólás Aktív témák