Új hozzászólás Aktív témák

  • Attici

    őstag

    Hogyan működik az írható CD? :) 2.rész :)

    A kutatások és fejlesztések nagy része ezeknek a festékrétegeknek a kémiájára fordítódik, vagyis annak a biztosítására, hogy ezek a rétegek minél kiszámíthatóbban reagáljanak a lézer fűtő hatására felvételkor. Pontosan kimunkált árkokra van szükség, nem pedig szabálytalan pacnikra! (A lemezek és a felvételek közötti különbségek oka!) Egyébként pontosan a kémiai különbségek teszik olyan különbözővé az egyes gyártók kékjeit és zöldjeit.
    A visszaverő réteget egy UV-kezelt gyantaréteg, végül egy külső nyomtatási felület védi A kék-zöld „felvevőrétegben” azonban az előbarázdán kívül további finom újításokat is találunk. A legbelső szélén találjuk a programkalibrációs területet (Program Calibration Area v. PCA) amellyel a CD-író meghatározza a felvételhez alkalmazkodó optimális lézerenergiát. Ezt követi a program memória terület (Program Memory Area v. PMA). Ez a rögzített egységek sorszámát és hosszúságát tartalmazza, amelyek azt biztosítják, hogy a CD-író minden új felvételt a korábbi felvételek végére írjon, még akkor is, ha időközben a lemezt kivették, majd ismét visszahelyezték.
    A további felvételek megakadályozására és annak biztosítására, hogy az írható CD kompatibilis legyen a hagyományos CD lejátszókkal., a lemezt fixálni (lezárni) kell. Ennek az automatikus folyamatnak a során a TOC (Table of Contents-tartalomjegyzék (ismerős?)) minden adata felkerül a lemez bevezető területére. Az írható CD (kivéve CD-RW) az MD-vel ellentétben egy „egylövetű” adathordozó: ha egyszer rögzítettek rá valamit, akkor az onnan többé nem törölhető ki, bár a mellőzésére lehetőség van olyan módon, hogy a fixálás előtt a megfelelő rögzített egységet töröljük a tartalomjegyzékből.
    Tehát „tömören” fogalmazva így működik az írható CD és felvevője, de mitől szólnak a lemezek különbözően, ha bitről-bitre másolunk, digitálisan???? :W

    [ Szerkesztve ]

    "Minden, ami a “DE” előtt elhangzik, lényegtelen."

Új hozzászólás Aktív témák