Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • Hanok

    senior tag

    válasz Mclovin #61053 üzenetére

    Az a helyzet hogy nekem a tapasztalatom az hogy ez inkább hőfok függő nem terhelés, van amikor már 3-5 perce játszom és akkor kapcsol be. Ha Wattra menne akkor már rögtön az elején forognia kellene. Persze elhiszem hogy ez nem így van szimplán csak tapasztalat.

    Közben volt időm mindent is megnézni, meg hosszabban tesztelni. Sajnos amikor eléri az üzemi hőmérsékletet a ház, és rendesen bedurrantanak belül akkor azért ez a 15-ös venti eléggé elfogy valamiért. Valószínűleg ott a kis légrésen már nem tud annyi hideget beszívni hogy érdemben jó legyen, ezért hiába jobb IDLE elég erős pikeok vannak hőmérsékletek terén így mégsem fog maradni a Noctua NF-A15 HS-PWM. Legalábbis nem éri meg megtartani ennyi pénzért.

    Átforgattam mindent.
    -Első venti befelé fúj, táp marad: Proci kb. 2-3 fok minusz VGA 8-10 fok plusz
    -Első venti befelé fúj, táp megfordítva: Proci kb. 3-4 fok minusz VGA 7-8 fok plusz
    A VGA eléggé megsínyli ezt a plusz hőmérsékletet itt már 70 fok felett járunk és elég nagy zajjal is szóval ez nem lett opció.

    Közeben beszereztem egy Noctua NF-A12x25 PWM-et a Phanteks T30 helyére, sajnos azzal sem lett jobb, volt a procin is, hasonlóan a kis légrést megsínylette és hiába toltam neki akár 1300-as fordulaton már nem hűtött hatékonyan.

    Szóval a végeredmény hogy maradt minden az eredetiben, talán így a leghatékonyabb.
    Ha más fajta VGA lenne bent, vagy rövidebb akkor még lehetne érdekes ez a kérdés de jelenleg exhaustban a legjobb most a ház, és szerintem sokat nyom rajta hogy a kis kiegészítő műanyagokkal valószínűleg létrejön egy kis csatorna ahol szépen tud áramlani a levegő.

Új hozzászólás Aktív témák