Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • grobi007

    tag

    válasz Runner_fxr #79078 üzenetére

    Sziasztok!

    Van egy 2T 70cm3 robogóm és azt tapasztalom, hogy hidegen mostanában nehezen indul. Korábban egy rúgásra vagy önindítóval is pöccre indult, most meg köszörülni kell vele az önindítóval vagy 10-15 rúgás is kell neki, mire beindul. Utána már megy szépen, illetve melegen pöccre indul. Ma kivettem a gyertyát, megnéztem, látszólag rendben van. Levettem a levegőszűrőt, kimostam, hogy ne legyen olajos (sportlégszűrő van rajta).
    Mi lehet szerintetek? Karburátor? Állítani kellene rajta? Bedugulva szerintem még nem lehet, új karburátor van rajta, kb. 500km-t ment.

  • nod1

    csendes tag

    válasz Runner_fxr #79078 üzenetére

    Hello!

    Szerintem tűszelep lesz. Én legalábbis hasonló tünetekkel küzdök egy ZIP-el. Először csöpögött, aztán egyik reggelre elengedte az összes benzint ami a tankban volt. Kellemes volt a benzinszagot keresve benyitni a garázsba..
    Ha nem tudsz/akarsz vele foglalkozni, akkor javaslok egy benzincsap beszerzést:
    https://alkatresz.robogowebshop.hu/motor-tipusok/piaggio/zip-50/2009/zip-50-2t-noabs-e2-2009-2015-apac/c/motorikus-alkatreszek/uzemanyagellato-rendszer/uzemanyagellato-rendszer/p/1-001-505-018-benzincsap-univerzalis-fem

    Így tudod a legegyszerűbben áthidalni a két hetet, amíg fogad a szerelőd.
    Én kaptam innen egy nagyon jó tanácsot, hogy le kellene nyomáspróbázni a karbit, hogy kiteszteld a tűszelep hibát. Nálam ha minden igaz, akkor ez már annyira eldurvult, hogy bizonyos gázállás felett torpan is a robogó. Hamarosan kiderítem, hogy valóban ez okozza e a gondot, de a fals levegőt már körbejártuk, és kizárásos alapon ez tűnik a legkézenfekvőbb hibának a fenti előjelek alapján.

Új hozzászólás Aktív témák