Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • xabolcs

    őstag

    válasz biokill1 #1118 üzenetére

    @tzs84:wrt54gl v1.1-em van a szokasos 4mega flashel,16mega rammal :)
    azokra csak az 1.7M-nyi micro fer fel ... bar en is kiprobaltam sok sok hely remenyeben, de persze jffs tamogatas sincs benne :DDD


    viszont ez igy telleg para, h azok a lib-ek kapasbol 1M+ helyet foglalnak :O
    eppen alig kivitelezhetetlen :(


    @boikill1
    ez egy olyan feature a legtobb 3rdparty fw-knek, h a flashchip-ednek a szabad reszet irhatova teszi, s igy lesz nehany szabad 100K-d
    szkripteknek, ennek-annak jo, csak az a para, h azt a flasht hasznalja, amin a routeren futo program is van...

    szerintem ha kedves a routered elete es komolyabban tervezel, akkor applikalsz bele egy par szaz megas (egyelore max 2G, ha expert C programozo vagy ;] akkor lehet 4G is ) sd kartyat, es majd a 1000000-ik irasnal csak az sd kartyat kell kicserelni, es nem a szazlabu smd flashchipet.

    ->szerintem sd-kartya. utana meg johet a mar emlitett /opt -os cucci, meg a tobbi extra :DDD


    igen, ha mar van mukodo torrent kliensed, akkor az mar teljesen mindegy h hova tolt :)
    ajanlom a samba-t (=windozos megosztas by linux), szinte mindegyik fw ismeri.
    ja igen, a kartyatol ne varj nagy sebesseget (~300KByte/s olvasas, az iras meg talan kicsit kevesebb... )


    no problem, h kerdezel, csak elotte keress & olvass! :)
    de ha mar foltetted a kerdest, akkor a tobbieknek is lehetoseguk van tanulni :D


    [Szerkesztve]

    [Szerkesztve]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

  • xabolcs

    őstag

    válasz biokill1 #1118 üzenetére

    pont azon gondolkoztam, h milyen nagy szerencse lenne, ha ezt NASidat egy linuxos box-sza tudnad varazsolni :DDD
    es hat lehet :C :C :C :C
    kezdd innen: zaphot.org [link]

    szoval, hagyni a routeredet szepen rendesen muxeni, osztani a netet, szorni a wifit meg mittomen, h micsoda, es mindenfele kiszolgalo dolgot (samba, torrent, printserver, ... ) a NAS-ra tenni. vagyishogy az erosebb vasra tenni.

    sztem mindenki jol jar :)
    a routered, mert nem belezed ki ;)
    a nas-od, mert meginkabb kihasznalod a kepessegeit
    es persze te is, mert mukodik a dolog, nem is lassan, es kozben meg linuxul is megtanultal :DDD

    szerintem. :DDD

    szerk:
    ugy tunik nincs valasztasod: jobb ha megkedveled a hobbielektronikat, s a forrasztgatast ;]

    [Szerkesztve]

    aláírás1: csocsó-vesztes vagyok, főleg a Bog és Bocha páros ellen, aláírás2: van mobilarénáskulcstartóm! :D

Új hozzászólás Aktív témák