Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz kecstama #44644 üzenetére

    Megértem, de ez egy hosszabb távú beruházás és nekem elhiheted, hogy a tudása és az egyszerű, sok automatizmust tartalmazó működtetése bőven behozza az árát.
    De te tudod és neked kell a saját károdon megtapsztalni, hogy sookszor a drágább az olcsóbb hosszú távon. A filamentek sem olcsók és az elrontott modellek mennek a kukába, az kidobott pénz lesz. Márpedig a Bambun én eddig még csak saját hibámból dobtam ki két munkát közel egy év alatt, míg más nyomtatóimon elég sok volt arányaiban a selejt, és nagyrésze nem az én hibámból.
    Egy modern Bambu nyomtató mellett is lesz még mit tanulnod a műanyagok tulajdonságairól (PLA is van ám sokféle) és a szeletelő rogramok beállításairól meg majd a 3D tervezésről is, mert el fogsz hutni odásig, ha meg nem jön be, akkor jó áron eladhatod, mert modern és nagy rá a kereslet.
    Persze ez csak az én véleményem a sok éves tapasztalat után.

    [ Szerkesztve ]

  • daninet

    veterán

    válasz kecstama #44644 üzenetére

    ne vedd fel, ha gyantás nyomtatóért jössz akkor is a Bambut javasolják a topikban ;] :P

    Kicsit olvasgass erről, nézz meg pár videót. [link]
    Szerintem az Ender3 V3 SE is jó választás egy 10essel olcsóbb.

    Egyébként valami újba kezdésnek mindig ez a (szerintem) jó metódusa:
    1. Vedd meg a legolcsóbb cuccot és használd amíg tönkre nem megy. Ne kíméld, próbálj ki vele mindent
    2. Most, hogy már tudod az igényeid vedd meg a legjobbat ami a pénzedből futja.

    Szerintem ez igaz a 3d nyomtatásra is. Szerencsére már nem az öngyulladós anettkák és dobozból kivéve gyakorlatilag rossz Ender3-ak korát éljük, így ha veszel egy nyomtatót normális ABL-el és direct drive hajtással nem lesznek gondjaid. Van minőségi szakadék az új Ender 3 és a Bambu között de már régen nem annyi mint mondjuk 1 éve.

    #44645 fabula Az a gond, hogy te ott maradtál le, hogy van a Bambu meg a régi Ender 3-ak. A szopás meg a nagyon jó nyomtató köztes út nélkül. Ez ma már nem így van. Szerencsére változott a piac. Tényleg jó a Bambu de már nem akkora előnnyel mint régebben. Főleg úgy, hogy minimum 2.5x annyiba kerül mint a fent említett gépek ami nem a "picit megtoldom a költséget" kategória

    [ Szerkesztve ]

    Miért vegyem meg, ha 3x annyiért, 3x annyi idő alatt megépíthetem? ´¯`·.¸¸.·´¯`·.¸><(((º>

Új hozzászólás Aktív témák