Keresés

Új hozzászólás Aktív témák

  • fabula

    őstag

    válasz eM'82 #38310 üzenetére

    Pl. Artillery Genius Pro vagy Anycubic Kobra. Egyik sem a polc alja, és szerintem mindkettő jó kezdő nyomtatónak, valamint kicsit nagyobbat is tudnak nyomtatni, mint a Prusa mini. Olyan nyomtató meg nincs, amit nem kell beállítgatni, időnként utánállítani és rendszeresen karbantartani, kopó alkatrészeket cserélni.
    Igaz, egyik sem Prusa, ezért sűrűn elnézést kérek a fanoktól ... és kéretik nem leírni sokadszorra is, hogy csak a Prusa az istencsászár :D .
    Amúgy meg ha kisméretű figurákat akarsz szép minőségben nyomtatni, akkor inkább falami gyantás nyomtatót kellene nézned, azok kimondottan erre valók, de elég macerás a kezelésük (folyékony gyanta, Isopropilos mosás, UV keményítés, elszívó, stb.).
    Pl. jó ár/érték arányúnak és jó minőségűnek tartják az ELEGOO Saturn szériáját.

    [ Szerkesztve ]

  • JulianSinulf

    senior tag

    válasz eM'82 #38310 üzenetére

    Szia!

    Figurákra talán tényleg a resin lenne a jobb nyomtató.

    Az FDM-nek is megvan a gyerekre veszélyes része. A hotend 200 fok fölött van, az asztal legalább 60 fokos. A forgó-mozgó alkatrészek szabadon. Ventilátor is elérhető ujjtávolságra.
    Ha dobozolva van, akkor máris sokkal biztonságosabb lehet. Nem lehet nyúlkálni.

    Nekem Prusa MK3S+-om van.
    Sok mindent tényleg nem kell vele vesződni. Kiraktam az asztalra, mert összeszereltet vettem. Megcsináltam a kezdeti kalibrációt és befűztem a filamentet. Igazán nem is volt vele gondom. Nem kellett szíjfeszességet nézegetnem, nem kell kéthetente kenegetni itt-ott. Nem volt dugulás, sem letapadási gond (leszámítva a rossz tervrajzot és beállítást).
    Nem véletlen szokták ezt javasolni. Emellett dobozolható is, amit akár a gyártótól is be lehet szerezni.
    Ettől függetlenül nem vagyok Prusa fan.
    Relatív nagyon lassan nyomtat.
    Emiatt keresem az új nyomtatómat.
    Most kipróbáltam az Flsun V400-at.
    Ezt össze kellett rakni. Állítani a szíjfeszességen, hogy pontosabb legyen, bár enélkül is tudtam vele nyomtatni ezt-azt. Kéthetente kell kenegetni egyes csatlakozásokat. Másokat havonta. Háromszor olyan gyorsan tud nyomtatni, mint a Prusa, de ilyenkor kérdéses a minőség. Neked meg az fontos a figurák miatt.
    Nem dobozolható egyszerűen. Gyors nyomtatásnál eléggé szagos tud lenni. Csak egy féle felület van hozzá, amire nyomtatni lehet. Ellenben a Klipper és a wifi nagyon kényelmessé tette a használatát. A mechanika halkabb, viszont a ventik hangosabbak, mint a Prusa-nál.
    Következő nyomtatónak a BambuLab X1 Carbon-ját akarom kipróbálni.
    Ez eleve dobozolt és szűri a kifele jövő levegőt is.
    Több féle felületet is lehet hozzá venni. De a Prusa-hoz is.
    Gyorsabb. A minőség majd kiderül.

    Nem tudom, hogy nézegetted e már a figurák terveit vagy csak szép képeket láttál róluk.
    Nekem van pár D&D figurám, bár még egyet sem nyomtattam ki. Viszont nem egyben vannak a figurák, hanem részekre vannak osztva. Karok, lábak, törzs. Attól függően, hogy lehet a legjobban kinyomtatni. Aztán ezeket lehet összeragasztani.
    Ahol alátámasztást is kell nyomtatni, ott nem lesz olyan szép a felület. Azzal lesz munka.
    Bár 0.2-es nozzle-t is kapni a nyomtatókhoz (alapvetően 0.4-essel szokták őket szállítani), így minőségben még szebb lehet, mert 0.1 rétegmagasság alá lehet menni vele. Ellenben a nyomtatási idő rendesen meg fog nőni.

    Egy akkora méretű tárgy nyomtatása a Prusa-val olyan 6 óra felett mozoghat.
    Az Flsun megcsinálja 2 óra alatt. A BambuLab elvileg ennél is gyorsabb.
    [link] Ezt a családban nagyon szeretik. A nem dobozos verziót eredeti méretben 3 óra kinyomtatni a Prusa-val, Flsun-nal csak 1 óra volt. Általában 50%-os kicsinyítéssel nyomtatom, így csak 1 óra. Flsun-nal 20 perc alatt megvolt. Minőségre csak annyit tudok mondani, hogy mindenki imádja, én azért látom itt-ott a hibákat. De ezek még mindig hobbi nyomtatók. A 20 perces Flsun-nal annyi volt a bibi, hogy nem jól volt beállítva a varrat, így mindenfele látszik. Másképp beállítva meg csak érdekes csík keletkezik itt-ott. Sokkal kevésbé feltűnő. Minőségre nekem megfelelt.

    Egy ekkora tételnél a döntés sosem egyszerű.
    Így kezdőként lehet, hogy érdemesebb lenne olyan helyről venni, ahova vissza lehet küldeni és a postát nem te állod. Valamint van legalább 1 hónapod a próbálgatásra, de, ha kettő, akkor még jobb.

  • Mexbacsi

    tag

    válasz eM'82 #38310 üzenetére

    Szia! Nekem Kobram van és nyomtatok miniket tárashoz. Ahogy eddig is írták, ilyenhez leginkább gyantás a szebb. Ettől függetlenül itt van pár kép, hogy néz ki. Természetesen lehet még finomítani a nyomtatás minőségét, de akkor nagyon elmegy a nyomtatási idő. Ez 0.2 rétegmagassággal, 50es sebességgel, 0.4 nozzleval van. Hozzá kell tennem, hogy az egész nyomtatósdit másfél hete kezdtem, szóval nagyon nem vagyok szakértő.
    Amint látod nagyon függ a mérettől. A bagoly szép, viszont a többin már látszik a réteg.

  • dippe

    tag

    válasz eM'82 #38310 üzenetére

    Szerintem lehet vállalhatót nyomtatni FDM-el. Most finomhangolgatom a gagyi Ender 3-asomat. Minimális a vásárolt tuning a vason.

    Tesztképp éppen most készül egy kb. 5x3cm-es Yoda 4 darabból - a keze még hiányzik. 0 utómunka van rajta. Elvileg acetonnal még le lehet simítani a felületet.
    0.4-es fej (közepes méretű) van fent és 0.08-as rétegekkel. A yoda összes darabja kb. 3 óra lesz.

    szempont lehet a leendő gépednél:
    - microstep-es vezérlő (nincs moire)
    - dual Z tengely (egyenletesebb rétegvastagság - szebb felület)
    - fém (?) extruder :) (kevesebb csöpögés, kisebb retract = kevesebb hiba, szálazás)
    - stabil váz (rezonancia nem megy át a nyomatra)
    De majd a profibbak korrigálják amiket írtam.

    Ami hasznos lehet a gyerek miatt, hiába "bio" a filament...: doboz szűrővel, vagy eleve zárt nyomtató
    + 1db filament szárító (DIY)
    + idő és kézügyesség a csiszolás, javítás, festés, stb-hez :)

    "nyomtatási idő sok" - Azonos nyomtatási minőség nagyobb sebességgel nem linárisan árazódik, ahogy én látom.

    Hintalow: WOW, nagyon szépek a figurák, gratu :C

    [ Szerkesztve ]

  • válasz eM'82 #38310 üzenetére

    Közvetlen a Prusa oldaláról rendeld, akkor biztos nem lesz gond a garival, ha bármi elromlik a gari ideje alatt, küldik az új alkatrészt ingyen és a support segít a hibakeresésben is. Én is nyúzok Minit, nincs vele gond. Bowden extruderes, így rugalmas anyagot kihívás a gyári extruderrel nyomtatni, én nem is ajánlom. Ha figurák, akkor azokat leginkább PLAval fogsz nyomtatni.

    Mekkora figurákat szeretnél nyomtatni? Az FDM kevésbé ad szép eredményt figurák tekintetében, mint az SLA(UV resin)technológia. Ha inkább ilyen 5-10cm-nél nagyobb dolgokat nyomtatsz arra megfelelő az FDM technológia is.

    Ha eddig még nem találkoztál 3D nyomtatóval, akkor célszerű az előre összeszerelt változatot választanod a Miniből, ha szereted a kihívásokat és van 3-6 órád szerelgetni, akkor válaszd a KIT-et.

    3D NYOMTATÁS - LEGJOBB ÁR-ÉRTÉK ARÁNY - PLA, ABS, PETG, TPU, PC, NYLON

Új hozzászólás Aktív témák